معماری و عمران

انتقاد حبیب زاده از عدم نظارت شهرداری بر ایمنی کار پیمانکاران

رئیس کمیته عمران شورای شهر تهران از کوتاهی شهرداری در نظارت بر مسائل ایمنی کار پیمانکاران که بعضا موجب بروز حوادث تلخ شده، انتقاد کرد.

9 مهر 1399

خبرنگاران اهمال ادارات خراسان شمالی در اعلام آمار کرونا

بجنورد- خبرنگاران- مدیرکل دفتر برنامه ریزی، نوسازی و تحول اداری استانداری خراسان شمالی گفت: همکاری بسیاری از دستگاه های اجرایی استان برای ارائه آمار کارمندان مبتلا به ویروس کرونا ضعیف است.

2 مهر 1399

قرار دادن سیل بند برای قلعه پرتغالی ها

ایسنا/ براساس آخرین خبرهای بدست رسیده، قرار دادن سیل بند برای قلعه پرتغالی ها مشاهده می گردد.

1 مهر 1399

باد وحشت در قلعه توچال

وزش شدید باد در ایستگاه یکم توچال تهران باعث واژگونی قلعه بادی و مجروح شدن چند کودک و مادر شد.

21 مرداد 1399

بهترین هتل میلان ایتالیا

شهر میلان ایتالیا با عنوان پایتخت مُد دنیا، هرساله پذیرای مُددوستان زیادی از سراسر دنیا است. میلان علاوه بر امتیاز بالایی که در صنعت مد دنیا دارد، مکان های تاریخی و توریستی زیادی را نیز شامل می گردد. شهر میلان، آینه تمام نمای فرهنگ غنی ایتالیا است. برای...

20 مرداد 1399

اردوغان، سیسی و پوتین در لیبی چه می خواهند؟

ایسنا نوشت: موازنه قدرت در لیبی درحال تغییر است. طرابلس با حمایت ترکیه نیروهای ژنرال حفتر را از بخشی از مناطق نفت خیز عقب رانده و پیشنهاد متحدان حفتر برای آتش بس را رد کرده است. ترکیه، مصر و روسیه در لیبی چه می خواهند؟

18 مرداد 1399

ثبت میدان امام اصفهان به عنوان ثروت میراث فرهنگی در جهان

ایرنا/ براساس آخرین خبرهای واصله، ثبت میدان امام اصفهان به عنوان ثروت میراث فرهنگی در جهان صورت پذیرفت.

12 مرداد 1399

بادگیر خانه جلالی ندوشن میبد به دلیل ایجاد شبکه فاضلاب منحرف شده

رسول مشتاقیان، رئیس میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان میبد با اشاره به این که بهمن ماه سال گذشته یکی از شرکت های وابسته به آبفا اقدام به حفاری کوچه مجاور خانه تاریخی جلالی ندوشن کرد که در حین حفاری قسمت هایی از برج این خانه دچار آسیب شد، گفت:...

8 تیر 1399

بازسازی 1000 بنای تاریخی در یزد جهانی

خبرنگاران/یزد مدیر پایگاه میراث فرهنگی یزد سرمایه گذاری هزار میلیارد تومانی در بافت تاریخی را حائز اهمیت دانست و گفت: بعد از ثبت جهانی 1000 بنای تاریخی در یزد بازسازی شدند.

2 تیر 1399

آشنایی با نحوه اجرای طراحی و دکوراسیون معاصر

اگر چه سبک مینیمال و دکوراسیون معاصر شباهت هایی با هم دارند، اما دکوراسیون خانه معاصر ویژگی های منحصر به فرد خود را دارد. این سبک، کلاسیک بوده اما در عین حال کاملاً بی نظیر است. کفپوش را با کفپوش چوبی کلاسیک و فرش هایی با الگوی ساده، و قالیچه هایی که دارای...

29 خرداد 1399

جدید ترین و زیباترین مدل های رادیاتور - طراحی داخلی منزل

رادیاتورها در کنار شومینه ها از مهم ترین اجزای گرم نماینده محیط خانه هستند اما فقط نباید به کاربرد آنها توجه داشت زیرا با توجه و ریز بینی در انتخاب این وسایل می توان مدل های تازه و زیبایی را انتخاب کرد تا در فضاسازی محیط خانه نقش بسزایی را ایفا نمایند.

27 خرداد 1399

عمارت بادگیر در کاخ گلستان

عمارت بادگیر کاخ گلستان، از نمونه های مهم و بسیار زیبا در معماری شهر تهران است.

18 خرداد 1399

دکوراسیون داخلی مدرن

تغییر دکوراسیوندر بسیاری موارد، برای ایجاد تغییرات در فضا به جای بازسازی ساختمان می توانید از تغییر دکوراسیون بهره ببرید. سبک دکوراسیون داخلی مدرن امروز بر اساس یک جنبش طراحی به راه افتاده است که که در حدود قرن بیستم تولد یافته است. در حالی که در دکوراسیون...

14 خرداد 1399

شهر هخامنشی خراسان شمالی و فرهنگ های تاریخی شمال شرق کشور

طی پژوهش های باستان شناسی که از سال 1391 در محوطه تاریخی ریوی واقع در نزدیکی روستای نجف شهرستان مانه و سملقان شروع شده بود باستان­شناسان این اداره کل طی دو فصل کاری در سال های 1391 و 1393 به بقایای یک شهر تاریخی از دوران هخامنشی در دشت سملقان دست یافتند.

11 خرداد 1399

بازسازی و بازسازی 5 اثر تاریخی فاخر آذربایجان شرقی

مدیرکل میراث رهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی از بازسازی و بازسازی پنج اثر تاریخی فاخر آذربایجان شرقی در سال 98 اطلاع داد.

6 خرداد 1399

مرمت و ساماندهی 3 مسجد تاریخی تبریز در امسال

مدیرکل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی از مرمت و ساماندهی مساجد تاریخی حاجی غنی، چوپور (سیدالشهدا) و میل لی تبریز در امسال اطلاع داد.

26 اردیبهشت 1399

مرمت بخش هایی از بزرگترین تخریب بافت تاریخی یزد

خبرنگاران/یزد مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری یزد در رابطه با بزرگترین تخریب بافت تاریخی یزد، می گوید: این ویرانه که گویا مقرر حکومتی یکی از حاکمان است از معماری بسیار چشمگیری برخوردار بوده و بخشی از ویرانه باقی مانده آن، پس از گذشت 20 سال به...

25 اردیبهشت 1399

نوسازی بیش از 47 هزار واحد مسکونی روستایی در گلستان

خبرنگاران: مدیرکل بنیاد مسکن گلستان گفت: بنیاد مسکن استان از ابتدای سال 84 تا به امروز در قالب طرح نوسازی و بهسازی مسکن روستایی ساخت 59 هزار و 503 واحد مسکونی روستایی را شروع و تا به امروز 47 هزار و 964 واحد را به بهره برداری رسانده است.

22 اردیبهشت 1399

3 هتل و هتل آپارتمان تا سرانجام سال در استان فارس به بهره برداری می رسد

رئیس جامعه هتلداران استان فارس با اشاره به در دست ساخت بودن 19 هتل در این استان گفت: 3 هتل و هتل آپارتمان تا خاتمه سال در استان فارس به بهره برداری می رسد.

12 اردیبهشت 1399

سکون پروژه های اولویت دار شهری تبریز زیر سایه رقبای بی اولویت

خبرنگاران - گروه استان ها: زمانی که بودجه سال جاری شهرداری تبریز توسط شورای شهر 21 نفره تبریز به تصویب رسید، بسیاری از اعضای این شورا از توجه به پروژه های اولویت دار در حوزه هایی چون حمل ونقل، ترافیک و فضای سبز سخن می گفتند اما اکنون و در سه ماهه چهارم 94...

26 فروردین 1399
تعداد: (22)