مقالات گردشگری

کنترل ورود مسافران به کهگیلویه و بویراحمد در ایام عید فطر

در تعطیلات عید فطر رفت وآمدها و مسافرت به کهگیلویه وبویراحمد با هدف جلوگیری از شیوع کرونا کنترل می شود.

19 تیر 1399

سومین محموله یاری های پارسیان هند برای مقابله با کرونا تحویل سفارت ایران شد

سومین محموله یاری های پارسیان (زرتشتیان) هند به مردم ایران برای مقابله با کرونا تحویل سفارت جمهوری اسلامی در دهلی نو شد.

15 تیر 1399

از ونیز تا رم با تور ایتالیا

چرا باید به ایتالیا سفر کنیم؟ایتالیا کشوری در قاره اروپا است که دارای جاذبه های فراوانی می باشد و هر سال تعداد زیادی از گردشگر ها را به خود جذب می نماید.

15 تیر 1399

بادگیر خانه جلالی ندوشن میبد به دلیل ایجاد شبکه فاضلاب منحرف شده

رسول مشتاقیان، رئیس میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان میبد با اشاره به این که بهمن ماه سال گذشته یکی از شرکت های وابسته به آبفا اقدام به حفاری کوچه مجاور خانه تاریخی جلالی ندوشن کرد که در حین حفاری قسمت هایی از برج این خانه دچار آسیب شد، گفت:...

8 تیر 1399

بازسازی 1000 بنای تاریخی در یزد جهانی

خبرنگاران/یزد مدیر پایگاه میراث فرهنگی یزد سرمایه گذاری هزار میلیارد تومانی در بافت تاریخی را حائز اهمیت دانست و گفت: بعد از ثبت جهانی 1000 بنای تاریخی در یزد بازسازی شدند.

2 تیر 1399

ایندیپندنت: دموکرات ها عملکرد کنگره در دوران کرونا را ضعیف می دانند

دموکرات های مجلس نمایندگان آمریکا، از عملکرد ترامپ در مقابله با ویروس کرونا، ناراضی هستند، اما خود نیز کنار کشیده اند و تنها به سیاست های دورکاری رو آورده اند.

1 تیر 1399

آغاز بهسازی و رفع خطر از جهت دره شیرز کوهدشت

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان لرستان گفت: بخشی از جهت دره شیرز شهرستان کوهدشت بهسازی و رفع خطر خواهد شد.

31 خرداد 1399

راهنمای اخذ ویزای نروژ

راهنمای اخذ ویزای نروژدر این مقاله از وب سایت مجله گردشگری خبرنگاران درباره راهنمای اخذ ویزای نروژ ،سخن خواهیم گفت.

30 خرداد 1399

پل ریالتو؛ عجیب ترین گذرگاه ونیز

شاید میدان سن مارکو از شهرت بیشترین برخوردار باشد اما به راستی، پل ریالتو قلب ونیز است. این پل بین سال های 1588 و 1591، در عرض تنها سه سال ساخته شد.

27 خرداد 1399

توسعه زیرساخت های گردشگری دره عشق در دستور کار نهاده شد

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی چهارمحال و بختیاری گفت: توسعه زیرساخت های گردشگری دره عشق شهرستان کیار در دستور کار نهاده شد.

25 خرداد 1399

آشنایی با معروف ترین غذاهای کامبوج

معروف ترین غذاهای کامبوجکشور کامبوج و آشپزی کامبوج به نسبت کشورهای منطقه مثل تایلند و ویتنام کمتر شناخته شده است. با این حال، غذاهای بسیار خوشمزه ای در این کشور وجود دارد که در سفر به کامبوج می توانید آن ها را امتحان کنید. در این مطلب قصد داریم معروف ترین...

25 خرداد 1399

هشتمین پرواز بازگشت مسافران ایرانی بمبئ را ترک کرد

معاون هوانوردی و امور بین الملل سازمان هواپیمایی کشوری گفت: هشتمین پرواز امداد جمهوری اسلامی ایران عصر آدینه با 190 نفر اتباع ایرانی، بمبئ هندوستان را به مقصد تهران ترک کرد.

23 خرداد 1399

خبرنگاران دعوای لفظی پاکستان و هند بالا گرفت

اسلام آباد - خبرنگاران - همزمان با تشدید درگیری های مرزی پاکستان و هند، تنش های دیپلماتیک و جنگ لفظی میان رقبای سنتی در جنوب آسیا نیز بالا گرفت و به همین دلیل دولت اسلام آباد اظهارات اخیر فرمانده ارتش هند را رد کرد.

22 خرداد 1399

هشدار جدی معاون وزیر بهداشت نسبت به گسترش کرونا

ایرج حریرچی روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران تبریز اظهار کرد: هر اقدام اجتماعی موجب می شود تا به طور متوسط بعد از پنج روز تعداد بیماران افزایش یابد و 15 روز بعد نیز تعداد موارد بستری در نتیجه یک ماه بعد هم تعداد مرگ و میر بیماران کرونایی بیشتر می شود.

20 خرداد 1399

عمارت بادگیر در کاخ گلستان

عمارت بادگیر کاخ گلستان، از نمونه های مهم و بسیار زیبا در معماری شهر تهران است.

18 خرداد 1399

شهرهای کوچک و زیبای ایتالیا که می بایست از آن ها بازدید کنید

شهرهای کوچک ایتالیاکوچک بودن لزوما بد نیست به خصوص زمانی که به شهرهای کوچک ایتالیا نگاه می کنید این ها بسیار عظیم می باشند. در حالی که شهرهای کوچک ایتالیا ممکن است امکانات و تعداد زیادی از اماکن تاریخی را در خود نداشته باشند اما آن ها مناظر و آب و هوایی...

18 خرداد 1399

قطر به دنبال آشتی دوطرفه با عربستان سعودی است

سردبیر روزنامه رأی الیوم نوشت که قطر با نزدیک شدن به برگزاری بازی های جام جهانی 2022 به دنبال این است که حداقل با عربستان سعودی آشتی کند.

17 خرداد 1399

همه گیری کرونا سند فروپاشی اتحادیه اروپا را امضا می نماید؟

نگاهی به واقعیت های موجود در عرصه فضای داخلی اتحادیه اروپا و چالش های همه گیری بیماری کرونا نشان می دهد که قاره سبز پس از خاتمه این دوران باید در انتظار تحولات گسترده ای باشد.

16 خرداد 1399

فضای مجازی، ناجی روزگار تلخ گردشگری

خبرنگاران/کردستان متاسفانه در کشور ما به ویژه استان کردستان تا پیش از آغاز بحران کرونا و آغاز روزگار تلخ صنعت جهانگردی، به جهانگردی مجازی به عنوان امری مهم و تأثیرگذار در جذب جهانگرد و پیشرفت صنعت جهانگردی هیچ توجهی نشده بود.

13 خرداد 1399

شهر هخامنشی خراسان شمالی و فرهنگ های تاریخی شمال شرق کشور

طی پژوهش های باستان شناسی که از سال 1391 در محوطه تاریخی ریوی واقع در نزدیکی روستای نجف شهرستان مانه و سملقان شروع شده بود باستان­شناسان این اداره کل طی دو فصل کاری در سال های 1391 و 1393 به بقایای یک شهر تاریخی از دوران هخامنشی در دشت سملقان دست یافتند.

11 خرداد 1399
تعداد: (140)