صنایع دستی

فضای مجازی، ناجی روزگار تلخ گردشگری

خبرنگاران/کردستان متاسفانه در کشور ما به ویژه استان کردستان تا پیش از آغاز بحران کرونا و آغاز روزگار تلخ صنعت جهانگردی، به جهانگردی مجازی به عنوان امری مهم و تأثیرگذار در جذب جهانگرد و پیشرفت صنعت جهانگردی هیچ توجهی نشده بود.

13 خرداد 1399

شهر هخامنشی خراسان شمالی و فرهنگ های تاریخی شمال شرق کشور

طی پژوهش های باستان شناسی که از سال 1391 در محوطه تاریخی ریوی واقع در نزدیکی روستای نجف شهرستان مانه و سملقان شروع شده بود باستان­شناسان این اداره کل طی دو فصل کاری در سال های 1391 و 1393 به بقایای یک شهر تاریخی از دوران هخامنشی در دشت سملقان دست یافتند.

11 خرداد 1399

فعالیت عمرانی در روستای هدف گردشگری زنجیره علیا چرداول انجام می گردد

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ایلام از فعالیت عمرانی در روستای هدف گردشگری زنجیره علیا در شهرستان چرداول اطلاع داد.

11 خرداد 1399

بازسازی و بازسازی 5 اثر تاریخی فاخر آذربایجان شرقی

مدیرکل میراث رهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی از بازسازی و بازسازی پنج اثر تاریخی فاخر آذربایجان شرقی در سال 98 اطلاع داد.

6 خرداد 1399

مرمت و ساماندهی 3 مسجد تاریخی تبریز در امسال

مدیرکل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی از مرمت و ساماندهی مساجد تاریخی حاجی غنی، چوپور (سیدالشهدا) و میل لی تبریز در امسال اطلاع داد.

26 اردیبهشت 1399

مرمت بخش هایی از بزرگترین تخریب بافت تاریخی یزد

خبرنگاران/یزد مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری یزد در رابطه با بزرگترین تخریب بافت تاریخی یزد، می گوید: این ویرانه که گویا مقرر حکومتی یکی از حاکمان است از معماری بسیار چشمگیری برخوردار بوده و بخشی از ویرانه باقی مانده آن، پس از گذشت 20 سال به...

25 اردیبهشت 1399

برگزاری مسابقه نوروزی برای مردم زنجان

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان زنجان از برگزاری مسابقه نوروزی در خانه بمانیم اطلاع داد.

22 اردیبهشت 1399

مشارکت هنرمندان نساجی سنتی خراسان شمالی در تولید ماسک های بهداشتی

تعدادی از هنرمندان نساجی سنتی خراسان شمالی این روزها در کارگاه های صنایع دستی خود با تولید ماسک های بهداشتی در پویش مبارزه با کرونا مشارکت دارند و بخشی از نیازهای مردم در این حوزه را رفع می کنند.

11 اردیبهشت 1399

برپایی یک نمایشگاه صنایع دستی به مناسبت دهه فجر

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان از برپایی نمایشگاه توانمندی های صنایع دستی به مناسبت گرامیداشت دهه فجر در ورودی استانداری سمنان اطلاع داد.

29 فروردین 1399

مرمت بام حمام تاریخی ابراهیم آباد در مرحله نهایی

عملیات مرمت اضطراری حمام تاریخی در روستای ابراهیم آباد اراک در مراحل پایانی قرار گرفت.

24 فروردین 1399

افزایش قیمت 50 درصدی بلیت موزه ها از اول آذر

سمیع الله مکارم حسینی معاون توسعه مدیریت سازمان میراث فرهنگی کشور از افزایش قیمت بلیت موزه های کشور تا 50 درصد از ابتدای آذرماه سال جاری اطلاع داد.

8 فروردین 1399

جشنواره زمستانی تخت سلیمان برگزار گردید

دومین جشنواره فرهنگی، ورزشی و تفریحی تخت سلیمان با حضور مردم تکاب برگزار گردید.

7 فروردین 1399

معاون اول رئیس جمهوری وارد ترکیه شد

معاون اول رئیس جمهوری اسلامی ایران به منظور ملاقات و رایزنی با مقامات بلندپایه ترکیه و شرکت در نهمین اجلاس سران سازمان همکاری مالی دی8 ساعتی پیش وارد ترکیه شد.

23 اسفند 1398

صادرات فرش دستبافت ایرانی به کشور چین

بیش از 25 درصد از فرش‌های دستبافت ایرانی به کشور چین صادر می‌شود. از 9 ماه گذشته تا به حال 5400 تن فرش صادر شده است که نسبت به سال گذشته با 14 درصد رشد روبرو بوده است.

20 اسفند 1398