گاردین: از هر سه جراح انگلیسی، یک نفر با کمبود تجهیزات حفاظت شخصی روبرو است

به گزارش خیمه نیوز، کالج سلطنتی جراحان انگلیس کمبود تجهیزات حفاظت شخصی کادر پزشکی این کشور در مقابله با ویروس کرونا را شرم آور توصیف کرد.

گاردین: از هر سه جراح انگلیسی، یک نفر با کمبود تجهیزات حفاظت شخصی روبرو است

به گزارش گروه بین الملل خیمه نیوز، مسئولان ارشد حوزه پزشکی انگلیس امروز هشدار دادند که جراحان این کشور که از بیماران مبتلا به کرونا مراقبت می نمایند، با کمبود نگران نماینده تجهیزات حفاظت شخصی روبروند که جان آنها را در معرض خطر قرار می دهد.

به نوشته گاردین، بر اساس جدیدترین تحقیق، حدود یک سوم (32.5 درصد) جراحان انگلیسی می گویند به ماسک، روپوش و سایر لوازمی که برای ایمن ماندن آنها احتیاج است، دسترسی ندارند.

کالج سلطنتی جراحان انگلیس که نظرات هزار و 978 جراح و دانشجوی جراحی را جمع آوری نموده این مسئله را مایه شرم خواند. سو هیل معاون رئیس این کالج به روزنامه آبزرور گفت: بیشتر کادر پزشکی، دکترها و پرستارهای جوانی هستند که بچه در خانه دارند و بدون تجهیزات مناسب خود را در خطر قرار می دهند. این که آنها بدون تجهیزات برای انجام کارشان زندگی خود را در خطر قرار بدهند، به لحاظ اخلاقی و وجدانی قابل قبول نیست.

این نتایج بعد از صحبتهای بحث برانگیز مت هنکوک، وزیر بهداشت بریتانیا منتشر شده که از کادر پزشکی این کشور خواسته بود بیش از آنچه به لحاظ بالینی قابل توجیه است، از تجهیزات محافظتی استفاده ننمایند. کالج سلطنتی پرستاران و انجمن پزشکی انگلیس از صحبتهای او انتقاد کردند.

یافته های دیگر این تحقیق نشان داد حدود 70 درصد جراحان در بخشهایی از انگلیس با کمبود تجهیزات محافظتی در بیمارستانها در یک ماه گذشته روبرو بودند. همچنین 39 درصد جراحان در اسکاتلند و 36 درصد آنها در شمال غرب انگلیس می گویند با چنین کمبودهایی روبروند.

نیمی از جراحان این کشور نیز تردید دارند که بتوانند آزمایش کرونا بدهند تا مطمئن شوند بیمار هستند یا خیر.

یکی از جراحان، کمبود ماسک را رسوایی خواند و یکی دیگر از آنها کمبود در شرایط همه گیری کرونا را به اعزام به جنگ بدون داشتن سلاح تشبیه کرد.

بنابر آخرین آمارها، انگلیس با 78 هزار و 991 مبتلا و حدود ده هزار فوتی، پنجمین کشور اروپایی است که بیشتری درگیری را با این بیماری دارد.

امروز بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس هم که به کرونا مبتلاست، در اولین سخنانش از زمان بستری شدن در بیمارستان، جانش را مدیون کادر درمانی این کشور دانست.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 15 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: kheimehnews.ir شناسه مطلب: 268

به "گاردین: از هر سه جراح انگلیسی، یک نفر با کمبود تجهیزات حفاظت شخصی روبرو است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گاردین: از هر سه جراح انگلیسی، یک نفر با کمبود تجهیزات حفاظت شخصی روبرو است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید