پیشگیری از سرطان ریه با این میوه

به گزارش خیمه نیوز، دانشمندان نوعی آب میوه ژاپنی را کشف کردند که ممکن است به پیشگیری از سرطان ریه یاری کند.

پیشگیری از سرطان ریه با این میوه

به گزارش سینا پرس، محققان ژاپنی با استفاده از یک مدل موش، مکانیسم احتمالی اثر عصاره اکتینیدیا آرگوتا (کیوی مقاوم یا کیوی بومی ژاپن، کره، شمال چین و شرق روسیه شناخته می گردد) را بر رشد سرطان ریه آنالیز کردند.

اکتینیدیا آرگوتا (Actinidia arguta) که به نام کیوی مقاوم نیز شناخته می گردد، درختی است چند ساله که از ژاپن، کره، چین شمالی و خاور دور روسیه می آید. برخلاف بیشتر گونه های دیگر این میوه که دارای فیبر مو مانند در قسمت بیرونی هستند، این درخت، کیوی هایی کوچک و با پوست صاف به دارد.

سرطان ریه در حال تبدیل شدن به عامل اصلی مرگ و میر در ژاپن و در سراسر دنیا است. سیگار کشیدن و استفاده از فرآورده هایی که منشا آن ها تنباکو است، به شدت به رشد این سرطان یاری می نماید. اما این یک واقعیت بالینی ثابت نموده است که مواد فعال موجود در میوه های مختلف خطر ابتلا به بیماری های مزمن از جمله سرطان ها را به حداقل می رساند.

کیوی مقاوم یک میوه خوراکی است که در استان اوکایاما ژاپن کشت می گردد. محققان دانشگاه اوکایاما به سرپرستی دکتر ساکا آریموتو کوبایاشی، دانشیار دانشکده علوم دارویی دانشگاه اوکایاما، با استفاده از یک مدل موش، اثبات کرد که آب این نوع کیوی و یکی از اجزا تشکیل دهنده آن یعنی ایزوکورستین (isoQ) به پیشگیری و کاهش سرطان ریه یاری می نماید.

دکتر آریموتو کوبایاشی معتقد است: در این مطالعه، ما در پی آنالیز آثار شیمیایی پیشگیرانه آب این میوه و اجزء تشکیل دهنده آن بر روی تومورزایی ریه در موش ها و شناسایی مکانیسم های احتمالی زیربنایی آثار ضدتوموری این میوه هستیم.

برای این منظور، این تیم با استفاده از یک ترکیب سرطان زای شناخته شده موجود در محصولات تنباکو، رشد تومور را در موش ها القا کردند و با استفاده از آزمایش ها و کنترل، اثرات اجزای تشکیل دهنده کیوی مقاوم را بر تومورزایی ریه در موش ها مورد مطالعه قرار دادند.

در نهایت نتایج آزمایش ها نشان داد: sar-j عملکرد Akt را که یک پروتئین کلیدی در سیگنال دهی سرطان است، سرکوب می نماید. این یک واقعیت شناخته شده است که Akt و یک پروتئین مرتبط به نام PI 3 k در چندین سرطان انسان بیش از حد فعال می شوند.

کاتسویوکی کیورا، از محققان این پژوهش و استاد دپارتمان آلرژی و طب تنفسی در بیمارستان دانشگاه اوکایاما می گوید: Sar-j و isoQ تومورزایی ریه ناشی از NNK را کاهش دادند. Sar-j هر دو مرحله آغاز و رشد یا پیشرفت را در طول سرطان زایی هدف قرار می دهد، به ویژه به وسیله ضد جهش زایی، تحریک ترمیم ترکیب اضافی آلکیل DNA و سرکوب سیگنال دهی رشد با واسطه IsoQ. Akt ممکن است تا حدی به اثرات بیولوژیکی sar-j به وسیله سرکوب فسفوریلاسیون یاری کند، اما ممکن است ماده فعال اصلی نباشد.

به طور خلاصه، این مطالعه نشان می دهد: تومورزایی ریه در موش ها در پی مصرف خوراکی sar-j سرکوب شد. اگرچه آزمایش های بالینی لازم است، اما به نظر می رسد اجزای تشکیل دهنده sar-j، از جمله isoQ، کاندید های جذابی برای پیشگیری از شیمی درمانی باشند. نتیجه یافته های این تحقیقات 9 دسامبر 2022 در نشریه Genes and Environment (ژن ها و محیط زیست) منتشر شد.

منبع: فرارو
انتشار: 11 بهمن 1401 بروزرسانی: 11 بهمن 1401 گردآورنده: kheimehnews.ir شناسه مطلب: 1511

به "پیشگیری از سرطان ریه با این میوه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیشگیری از سرطان ریه با این میوه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید