واقعا رئیس جمهور آرژانتین ولاسکو را از ما گرفت؟

به گزارش خیمه نیوز، تیم ملی والیبال در سال 99 فعالیت جدی نخواهد داشت؛ این بخشی از صحبت های محمدرضا داورزنی، رئیس فدراسیون والیبال است که روز گذشته مطرح شد. صحبت هایی که نشان می دهد معاون پیشین وزیر ورزش و جوانان با وجود وعده ها هنوز برنامه ای برای انتخاب سرمربی تیم ملی ندارد.

واقعا رئیس جمهور آرژانتین ولاسکو را از ما گرفت؟

از سوی دیگر روز گذشته اعلام شد که ایگور کولاکوویچ با یک تیم لهستانی به توافق رسیده و سال آینده برای این تیم مربی گری خواهد کرد. خبری که طرفداران والیبال را بیش از پیش نگران کرد و باعث شد فشار آن ها برای معرفی سرمربی بعدی تیم ملی بیشتر شود. اطرافیان محمدرضا داورزنی به شدت نگران هستند که مبادا نام سرمربی تیم ملی پیش از اعلام لو برود، اما رسانه های ایتالیایی که در ماجرای انتخاب استراماچونی به عنوان سرمربی استقلال نشان دادند اخبارشان از ورزش موثق و قابل اعتماد است، چند گزینه را معرفی کرده اند که در حال مذاکره با فدراسیون والیبال ایران هستند و شنیده ایم یکی از آن ها بیش از سایرین به تیم ملی نزدیک تر شده است؛ آنجلو لورنزتی، سرمربی تیم والیبال ترنتینو ایتالیا.

مذاکرات در خفا ادامه دارد

قیمتش مناسب است و انگیزه دارد؛ این صحبت های یکی از مسئولان فدراسیون والیبال درباره احتمال انتخاب لورنزتی به عنوان سرمربی تیم ملی ایران است. مربی 55 ساله ای که از سال 2016 روی نیمکت ترنتینو نشست و دو قهرمانی هم همراه این تیم به دست آورد و سابقه مربی گری در تیم های زیر 21 سال ایتالیا، پادووا، ورونا، پیاچنزا و البته مودنا را هم دارد. او البته نسبت به فردیناندو دجورجی و روبرتو پیازا کم نام ونشان تر است، اما به دلایلی که در ابتدای این پاراگراف مطرح کردیم، فعلا جدی ترین گزینه برای سرمربی گری تیم ملی به شمار می رود.

البته بسیاری از رسانه ها اعتقاد دارند او به واسطه قراردادی که تا سال 2021 با ترنتینو دارد، نمی تواند جزو گزینه ها باشد و خودش هم در گفت وگویی این موضوع را عنوان کرده، اما منابعی در فدراسیون اطلاع دادند که رایزنی ها برای جذب او ادامه دارد و توافقات نیز تا حدود زیادی حاصل شده است. درواقع فدراسیون دوست دارد در خفا این موضوع را به پیش ببرد تا از سوی باشگاه ترنتینو متهم به مذاکره با مربی تحت قراردادش نشود.

ماجرای پرزیدنت!

روز گذشته البته موضوعی هم در صحبت های داورزنی مطرح شد که بد نیست به آن بپردازیم. رئیس فدراسیون والیبال مطرح نمود پس از حضور ولاسکو، دولت آرژانتین از فدراسیون ایران خواسته زمینه جدایی این مربی را فراهم کند تا او در خدمت مردم کشورش باشد. در این باره اطلاعاتی رسیده که نشان می دهد ادعای داورزنی درست نیست. درواقع جدایی ولاسکو با ایمیل رئیس فدراسیون آرژانتین اتفاق افتاده!

رئیس وقت در ایمیلی از فدراسیون ایران خواسته ولاسکو را به آرژانتین واگذار کند و فدراسیون ایران هم که شرایط را آماده جدایی سرمربی خوش فکر پیشین تیم ملی می دید، با ترجمه به عمد و اشتباه کلمه President به فارسی، از آن به عنوان رئیس جمهور آرژانتین یاد کرد، این در حالی است که این کلمه در انگلیسی به معنی رئیس هم به کار می رود. به عنوان مثال محمدرضا داورزنی در حال حاضر پرزیدنت والیبال ایران است. اتفاقی که البته سال هاست آن را پنهان کرده اند تا فشار مردم و طرفداران والیبال را کم کنند.

منبع: فرهیختگان

منبع: فرارو
انتشار: 24 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: kheimehnews.ir شناسه مطلب: 287

به "واقعا رئیس جمهور آرژانتین ولاسکو را از ما گرفت؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واقعا رئیس جمهور آرژانتین ولاسکو را از ما گرفت؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید