منشاء بوی بد تهران چه بود؟

به گزارش خیمه نیوز، رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران گفت: بر اساس حدس ها و مطالعات اجرا شده بوی بد تهران به دلیل مازوت نیروگاه است اما برای اطمینان از این امر به مطالعات درون نیروگاهی نیاز داریم.

منشاء بوی بد تهران چه بود؟

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، رضا کرمی در برنامه رادیویی سعادت آباد درباره شناسایی منشا بوی بد شهر تهران گفت: سال گذشته در پی انتشار بوی بد در تهران به خرید چند دستگاه شناسایی و تشخیص بوی گاز اقدام کردیم این دستگاه ها گازهایی با بوی بسیار کم را هم شناسایی می کنند اما تا به امروز هنوز منشأ خاصی برای آن پیدا نکرده ایم.

وی افزود: بر اساس حدس و گمانه، دامداری های جنوب شهر تهران، مکان های دفع زباله، نیروگاه هایی که به جای گاز از مازوت استفاده می کنند و فاضلاب شهری می تواند منشا این بو باشد. بر اساس مطالعات اجرا شده بیشتر به استفاده از مازوت مشکوک شدیم.

رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران با اشاره به اینکه سازمان هماهنگ کننده ای که بقیه دستگاه ها به آن کمک کنند وجود ندارد، گفت: ما وظایف خود را انجام داده ایم ولی به نظر می رسد این مشکل محیط زیستی با موضوع آلودگی هوا است که به سازمان محیط زیست باز می شود.

وی گفت: سازمان های مرتبط مثل وزارت نیرو شاید اعلام کنند که دلیل این مشکل مازوت نیست ولی تا به امروز هیچ مقام دولتی این مشکل را ارزیابی و اقدام به پاسخ نکرده است.

کرمی با اشاره به اینکه شهرداری می تواند این مطالبه را انجام دهد اما خارج از وظایف این دستگاه است گفت: ما نیاز به مطالعه بیشتر در درون نیرگاه داریم. چون این مشکل زندگی شهروندان را مختل می کند ما آماده هرگونه اقدامی هستیم. حاضریم به عنوان محورعملیات عمل کرده و یا اینکه با نهاد محور همکاری کنیم.

رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران در ادامه تاکید کرد: می توان این موضوع را از طریق سازمان محیط زیست یا مرکز کنترل آلودگی هوا پیگیری کرد. اگر این مشکل به بحران تبدیل شود، سازمان مدیریت بحران شهر تهران رفع این مشکل را در صورت همکاری دیگر نهادها می پذیرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 4 دی 1399 بروزرسانی: 4 دی 1399 گردآورنده: kheimehnews.ir شناسه مطلب: 654

به "منشاء بوی بد تهران چه بود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "منشاء بوی بد تهران چه بود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید