ماجرای واکسن ستیزی در فصل کرونا

به گزارش خیمه نیوز، تهران (پانا) - معاون بهداشت وزارت بهداشت با تاکید بر اینکه واکسن ستیزی در ایران سیستماتیک و برنامه ریزی شده نیست، گفت: هرچند از نظر ما در صف ایستادن برای تزریق واکسن خوب نیست، اما نکته مثبت این است که مردم مشتاق تزریق واکسن بوده و حتی حاضرند چند ساعت در صف بمانند تا واکسن تزریق نمایند.

ماجرای واکسن ستیزی در فصل کرونا

به گزارش ایسنا، علیرضا رییسی درباره واکسن ستیزی که در بعضی موارد علیه واکسیناسیون کرونا شاهد بوده ایم، گفت: اولا واکسن ستیزی فقط مختص ایران نیست و در آمریکا و اروپا هم با این مشکل درگیرند و بعضی با واکسن مخالفند. خوشبختانه در کشور ما واکسن ستیزی اصلا به صورت سیستماتیک وجود ندارد.

واکسن ستیزی در ایران سیستماتیک نیست

وی اضافه نمود: عده ای می خواهند اینطور جلوه دهند که این واکسن ستیزی در کشور برنامه ریزی شده و سیستماتیک است و می خواهند آن را به مذهب ارتباط دهند. در حالی که علمای ما واکسن تزریق کردند. بنابراین بحث واکسن ستیزی به دین ربطی ندارد، بلکه عده ای هستند که کلا ضد واکسن هستند. البته این موضوع در کشور ما سیستماتیک نیست. عده ای دوست ندارند و واکسن تزریق نمی نمایند.

رییسی گفت: چندی پیش میزبان کارشناسان برجسته و ارشد منطقه امرو سازمان جهانی بهداشت بودیم. این کارشناسان از مراکز واکسیناسیون ما بازدید میدانی کردند و بعد اعلام کردند که وقتی به مراکز شما رفتیم و بازدید کردیم بسیار خشنود شدیم؛ چراکه دیدیم مردم مشتاق تزریق واکسن هستند و در صف ایستادند. البته ما گفتیم که از نظر ما در صف ایستادن برای تزریق واکسن خوب نیست. با این حال آنها اعلام کردند که در همه جای جهان عده ای نمی خواهند واکسن تزریق نمایند اما شما چقدر افراد مشتاق برای تزریق واکسن دارید. این نکته بسیار مثبتی است که مردم حاضرند چند ساعت در صف بمانند تا واکسن تزریق نمایند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 2 مهر 1400 بروزرسانی: 2 مهر 1400 گردآورنده: kheimehnews.ir شناسه مطلب: 1117

به "ماجرای واکسن ستیزی در فصل کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماجرای واکسن ستیزی در فصل کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید