ساخت مسکن اقدام ملی اردبیل به کجا رسید؟

به گزارش خیمه نیوز، خبرنگاران/اردبیل معاون مسکن و ساختمان راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: احداث 540 واحد مسکن اقدام ملی در شهر اردبیل آغاز شده و با پیشرفت 15 درصد در حال اجراست.

ساخت مسکن اقدام ملی اردبیل به کجا رسید؟

جهت دریافت خدمات پتینه با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

شهرام باباخانی در گفت وگو با خبرنگاران، اظهار کرد: طرح اقدام ملی مسکن با ثبت نام متقاضیان در سه مرحله از سال گذشته استارت خورده و همزمان با سراسر کشور در استان اردبیل نیز در شهر اردبیل با مدیریت راه و شهرسازی و سایر شهرستان ها با تولیت بنیاد مسکن این پروژه در حال اجراست.

در سه مرحله ثبت نام مسکن اقدام ملی در استان اردبیل بیش از 9 هزار و 244 نفر ثبت نام کردند

وی اظهار داشت: در سه مرحله ثبت نام مسکن اقدام ملی در استان اردبیل بیش از 9 هزار و 244 نفر ثبت نام کردند که با پالایش و آنالیز شرایط متقاضیان از این تعداد 3 هزار و 200 نفر واجد شرایط تشخیص داده شده که از بین آنها 2 هزار و 394 نفر مبلغ اولیه 40 میلیون تومان را واریز کردند.

معاون مسکن و ساختمان راه و شهرسازی استان اردبیل فرصت پرداخت مبلغ اولیه توسط متقاضیان را آخر آذرماه گفت و گفت: اگر متقاضیان در این مهلت مبلغ اولیه را پرداخت ننمایند، از لیست مسکن اقدام ملی حذف شده و نفرات جدید جایگزین آنها خواهند شد.

حتی با برقراری تماس تلفنی سعی کردیم آنها را ترغیب به پرداخت 40 میلیون تومان کنیم

باباخانی بیان نمود: ما در سه مرحله به وسیله وزارت راه و شهرسازی و اداره کل به متقاضیان نهایی مسکن اقدام ملی برای پرداخت مبلغ اولیه پیامک ارسال کردیم و حتی با برقراری تماس تلفنی سعی کردیم آنها را ترغیب به پرداخت 40 میلیون تومان کنیم.

وی اضافه نمود: با تصمیم وزارت راه و شهرسازی محتمل است فرصت جدید برای ثبت نام متقاضیان ایجاد گردد تا جاماندگان بتوانند در این طرح ثبت نام نمایند.

معاون مسکن و ساختمان راه و شهرسازی استان اردبیل ادامه داد: در حال حاضر ساخت مسکن برای 2 هزار و 394 متقاضی نهایی مسکن اقدام ملی آغاز شده و با تفاهمنامه ای که با ستاد اجرایی به امضا رساندیم در مناطق مختلف شهر اردبیل احداث واحدها آغاز شده است.

متراژ هر واحد 100 مترمربع و متوسط قیمت هر مترمربع مسکن اقدام ملی 3 میلیون تومان است

باباخانی، متراژ هر واحد را 100 مترمربع و متوسط قیمت هر مترمربع را 3 میلیون اعلام و اظهار کرد: قیمت اولیه برای ساخت این واحدها 300 میلیون تومان است که 100 میلیون تومان آن در قالب تسهیلات توسط بانک مسکن تامین شده و مابقی 200 میلیون تومان نیز به تناسب پیشرفت پروژه توسط متقاضیان پرداخت خواهد شد.

وی اظهار داشت: چنانچه افزایش یا کاهش قیمتی در احداث این واحدها روی دهد، به اطلاع متقاضیان خواهد رسید ولی در حال حاضر به تناسب پیشرفت پروژه مبلغ 40 و 30 میلیون تومان در مراحل مختلف از متقاضیان دریافت خواهیم کرد.

معاون مسکن و ساختمان راه و شهرسازی استان اردبیل اضافه نمود: در حال حاضر ساخت 540 واحد مسکن اقدام ملی در شهر اردبیل در قالب چهار پروژه آغاز شده که پیشرفت فیزیکی آنها 15 درصد است.

باباخانی بیان نمود: این واحدها شامل دو پروژه در شهرک اندیشه و دو پروژه نیز در خیابان کارگر و داروپخش اردبیل است. در مجموع عمده واحدها در شهرک اندیشه اردبیل احداث شده و در مراحل مختلف به تناسب پرداخت متقاضیان واحدها تکمیل و تحویل آنها خواهد شد.

معاون مسکن و ساختمان راه و شهرسازی استان اردبیل، اولویت معین واحد و بلوک های احداثی را زمان پرداخت مبالغ از سوی متقاضیان گفت و گفت: در حال حاضر فقط پروژه ها معین شده و انتخاب واحد به تناسب پرداخت متقاضیان انجام می گردد.

200 واحد مسکن مهر عارضه دار همچنان بلاتکلیف است

باباخانی اظهار کرد: اداره کل راه و شهرسازی استان اردبیل تمامی مسکن های مهر متعهد شده را تحویل متقاضیان داده و تنها 200 واحد به دلیل اختلاف مدیران تعاونی با اعضا و یا نبود متقاضی به عنوان پروژه های عارضه دار بلاتکلیف به جامانده است. قرار است اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مشکل این تعاونی ها را با اعضا برطرف نموده تا تکلیف 200 واحد مسکن مهر به جامانده معین و به سرعت تحویل متقاضیان نهایی گردد.

معاون مسکن و ساختمان راه و شهرسازی استان اردبیل به زمان تحویل پروژه های مسکن اقدام ملی اشاره و توضیح داد: پیش بینی می کنیم در سال 1400 و 1401 واحدهای مسکن اقدام ملی به تناسب پرداختی متقاضیان تحویل آنها گردد که ما انتظار داریم متقاضیان مسکن اقدام ملی در این راستا یاریگر ما باشند تا پیمانکاران این پروژه با توانمندی و قوت و قدرت پروژه را به پیش برند.

باباخانی ادامه داد: وزارت راه و شهرسازی با توجه به شرایط 10 دهک جامعه طرح اقدام ملی را با هدف خانه دار کردن افراد فاقد سرپناه انجام می دهد و در آینده سیاست هایی مبنی بر حمایت از اقشار نیازمند و فاقد مسکن اعلام خواهد شد.

وی در خصوص مشکل محوطه سازی بعضی از واحدهای مسکن مهر نیز گفت: به دلیل آن که تعاونی ها به تعهدات خود در این زمینه عمل نکردند، ما محوطه سازی دو پروژه مسکن مهر را آغاز کردیم ولی در بیشتر پروژه های تحویلی مسکن مهر محوطه سازی و دیگر مسائل احتمالی برطرف شده و هیچ نقصی در این حوزه وجود ندارد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 6 بهمن 1399 بروزرسانی: 6 بهمن 1399 گردآورنده: kheimehnews.ir شناسه مطلب: 710

به "ساخت مسکن اقدام ملی اردبیل به کجا رسید؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساخت مسکن اقدام ملی اردبیل به کجا رسید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید