رئیس سازمان اطلاعات روسیه: C.I.A بزرگترین دشمن روسیه است

به گزارش خیمه نیوز، رئیس سازمان اطلاعات روسیه گفت که علی رغم همکاری های اطلاعاتی و امنیتی با سازمان سیا، اما این سازمان بزرگترین دشمن روسیه محسوب می گردد.

رئیس سازمان اطلاعات روسیه: C.I.A بزرگترین دشمن روسیه است

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، سرگئی ناریشکین رئیس سازمان اطلاعات روسیه در گفت و گویی، سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سی.آی.ای) را دشمن اصلی روسیه خواند.

او به خبرگزاری اسپوتنیک گفت که سازمان های اطلاعاتی آمریکا و پیش از همه آژانس اطلاعات مرکزی - C.I.A در میان قوی ترین سازمان های اطلاعاتی دنیا دشمنان اصلی روسیه هستند.

ناریشکین با این حال اضافه نمود: ما همچنان بر روابط خود با همکارانمان در آژانس اطلاعات مرکزی ادامه می دهیم و تبادل اطلاعات داریم، به خصوص در زمینه مبارزه با تروریسم و چنین همکاری هایی در سطح سازمان های اطلاعاتی عظیم در دنیا از لحاظ عملی وجود دارد.

او با این حال گفت که سازمان اطلاعات روسیه هیچ تلاشی از جانب آمریکا برای بهبود روابط خود با روسیه حتی پس از انتخابات ریاست جمهوری در این کشور صرف از نظر از نتایج آن -چه جمهوری خواستار و چه دموکرات ها- مشاهده نمی کند و مسکو بالطبع برای برقراری گفت و گوهای وسیع با آمریکایی ها اهتمام دارد.

رئیس سازمان اطلاعات روسیه سپس گفت که اختلاف و چند دستگی در جامعه آمریکا افزایش یافته است و فرقی نمی کند چه کسی در انتخابات آمریکا پیروز گردد.

او پیش از این به خبرگزاری روسیه سگودنیا گفته بود: بحران اجتماعی در آمریکا صرف نظر از اینکه چه کسی پیروز گردد، عمیق خواهد شد و روشن است که فرد بازنده در انتخابات، نتیجه را نخواهد پذیرفت و این مسأله موجب تحریک تندروها برای حضور در خیابان ها خواهد شد.

پنجاه و نهمین انتخابات ریاست جمهوری آمریکا امروز (13 آبان) در حال برگزاری است و همزمان نهادهای امنیتی و انتظامی این کشور خود را آماده هرگونه آشوب و عدم پذیرش نتایج از سوی هواداران هر دو کاندیدا نموده اند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 17 آذر 1399 بروزرسانی: 17 آذر 1399 گردآورنده: kheimehnews.ir شناسه مطلب: 618

به "رئیس سازمان اطلاعات روسیه: C.I.A بزرگترین دشمن روسیه است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئیس سازمان اطلاعات روسیه: C.I.A بزرگترین دشمن روسیه است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید