خبرنگاران نویسنده و پژوهشگر خوزستانی درگذشت

به گزارش خیمه نیوز، اهواز - خبرنگاران - مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان ضمن تایید درگذشت کاظم پور کاظم نویسنده و محقق خوزستانی گفت: وی یکی از نویسندگان، محققان و پژوهشگران در حوزه اقوام و انساب در دشت ازادگان بود و کتاب های زیادی در این حوزه نوشت.

خبرنگاران نویسنده و پژوهشگر خوزستانی درگذشت

محمد جوروند روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار خبرنگاران گفت: همه آثار پژوهشی مرحوم پورکاظم حاصل تحقیقات میدانی و مستند شخص او بود و در این حوزه زحمات بسیار زیادی کشید.

وی اضافه نمود: به خاطر دارم که در سال 1375 پیرامون اقشار و اقوام مختلف استان خوزستان کارهای پژوهشی و تحقیقاتی انجام می داد و محققی مدرن به شمار می رفت، اندیشه زنده یاد پورکاظم اندیشه ای پژوهشی بود.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان اعلام کرد: آثار پورکاظم آکادمیک بودند که می توانند به عنوان منبع و ماخذ مورد رجوع محققان و پژوهشگران در حوزه اقوام، انساب و شعر و ادبیات عرب قرار گیرد.

وی با بیان این که تحقیقات او تنها مختص به قوم خاصی نبود توضیح داد: یکی از ویژگی های تحقیقات زنده یاد پورکاظم رعایت انصاف بود و می توان از او به عنوان محققی منصف و دقیق یاد کرد.

به گزارش خبرنگاران زنده یاد کاظم پورکاظم متولد سال 1324 صبح امروز(شنبه) در منزل خود درگذشت، علت دقیق فوت این نویسنده هنوز به طور دقیق از سوی خانواده وی اعلام نشده است پور کاظم مولف 15 جلد کتاب در حوزه تاریخ و ادب خوزستان است.

منبع: ایرنا
انتشار: 26 بهمن 1399 بروزرسانی: 26 بهمن 1399 گردآورنده: kheimehnews.ir شناسه مطلب: 749

به "خبرنگاران نویسنده و پژوهشگر خوزستانی درگذشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران نویسنده و پژوهشگر خوزستانی درگذشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید