با گیاهان آینده آشنا شوید

به گزارش خیمه نیوز، گیاهان آینده در چند طبقه شامل گیاهان انرژی زا، پروتئینی، معدنی و فیبری، غذایی آلکالینی، دارویی، آروماتیک و آنتی اکسیدانی، صنعتی و در نهایت گیاهان ژنتیک تقسیم بندی می شوند.

با گیاهان آینده آشنا شوید

به گزارش خبرنگاران، تک کشت بودن و کاهش سطح زیر کشت باعث شده که سبد غذایی انسان درحال کوچک تر شدن باشد. مصرف ترکیبات ارگانیگ، روندی کاهشی داشته و این مسئله، انسان را در مقابل تنش ها حساس نموده است.

محصولات باغی آینده شامل سبزیجات، میوه ها، محصولات زراعی، گیاهان زینتی، ادویه ای، دارویی و آروماتیک، موجب توسعه سبد غذایی شده و همگام با نیازهای درحال توسعه بشر و هماهنگ با پدیده های تغییر اقلیم، مهاجرت انسان، افزایش شهرنشینی و محدودیت منابع کافی، استفاده از این منابع را افزایش خواهند داد.

به گزارش روابط عمومی پژوهشکده گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی، گیاهان آینده در چند طبقه شامل گیاهان انرژی زا، پروتئینی، معدنی و فیبری، غذایی آلکالینی، دارویی، آروماتیک و آنتی اکسیدانی، صنعتی و در نهایت گیاهان ژنتیک تقسیم بندی می شوند.

میوه چایوت

از جمله گیاهان آینده می توان به تاج خروس دانه ای، کلیر، رامبوتان، نعنای تند، لوبیای سودانی، نانی، گلسنگ ها، لونگان (چشم اژدها) و چایوت اشاره نمود. یکی از مهم ترین گیاهان آینده، چایوت است که به تدریج به اسم یک محصول غذایی مهم در سراسر دنیا معرفی می گردد. چایوت از ارزش کالری بسیار بالایی برخوردار است که این مسئله ناشی از محتوای بالای کربوهیدرات در ساقه جوان، ریشه و بذرهای گیاه است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 8 مهر 1400 بروزرسانی: 8 مهر 1400 گردآورنده: kheimehnews.ir شناسه مطلب: 1124

به "با گیاهان آینده آشنا شوید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با گیاهان آینده آشنا شوید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید