اسناد محرمانه نشان داد: اهمال کشورهای اروپایی در مقابله به موقع با کرونا عامل تشدید بحران

به گزارش خیمه نیوز، اسنادی محرمانه نشان می دهد که کشورهای عضو اتحادیه اروپا با دست کم دریافت خطر کرونا و دست بالا دریافت امکانات خود و تکروی های ملی بحران کرونا را تشدید کردند.

اسناد محرمانه نشان داد: اهمال کشورهای اروپایی در مقابله به موقع با کرونا عامل تشدید بحران

با ما سفر کنید و با تور اروپا ارزان از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش گروه بین الملل خیمه نیوز به نقل از روزنامه اتریشی استاندارد، اسنادی محرمانه نشان می دهد که کشورهای عضو اتحادیه اروپا خطر کرونا را کاملا دست کم گرفته و با تکروی های ملی شرایط را بدتر نموده اند.

استاندارد در این گزارش نوشت: هر زمان که خبرهای بدی در اروپا به گوش می رسد بعضی سران این اتحادیه به سرعت دنبال مقصر می گردند و اعلام می نمایند که نهادهای اروپایی در بروکسل شکست خورده اند. همچنین در بحران کرونا هم این بازی سیاسی دوباره تکرار شد.

رویترز در گزارشی این مسئله را افشا نموده است که کمیسیون اتحادیه اروپا اواخر ژانویه امسال میلادی یعنی حدود یک ماه قبل از ظهور و گسترش کرونا در این اتحادیه تهیه مشترک ماسک، کیت تست کرونا و دستگاه های تنفس مصنوعی را به اعضاء این اتحادیه پیشنهاد داده بود.

این درخواست که مربوط به نمایندگان وزارتخانه های بهداشت و درمان بود در جاسات برگزار شده مربوطه در بروکسل صراحتا از طرف اعضاء رد شد.

به گزارش رویترز یکی از مقامات مربوطه در این اتحادیه اوایل فوریه در یک جلسه محرمانه بیان کرد که همه چیز تحت کنترل است و کشورهای عضو این اتحادیه به خوبی آماده هستند و بسیاری اقدامات را در پیش گرفته اند.

در آن موقع حدود 60 میلیون چینی در استان هوبئی چین برای مقابله با شیوع کرونا در قرنطینه قرار داشتند. دو هفته بعد در ایتالیا اولین موارد کرونا ظهور پیدا کرد. کمیسیون اروپایی در آن موقع یک ارزیابی اوضاع را انجام داد و تعیین شد که کشورها ده برابر بیشتر از منابع موجود فعلی به مواد محافظ و تجهیزات احتیاج دارند. در آن موقع در گزارشی تحت این عنوان که چگونه اروپا در خواب دچار بحران کرونا شد این نتیجه به دست آمد که کشورهای اروپایی از آنجایی که امکانات خود برای مبارزه با کرونا را بسیار دست بالا گرفتند این بحران را تشدید نموده اند.

تازه از ماه مارس به بعد بود که کشورهای عضو اتحادیه اروپا با توجه به سوابق، آرام آرام درک کردند که بحران کرونا چقدر برای همه جدی است. اما کشورهای اروپایی به جای انجام اقدامات مشترک اقداماتی ملی گرایانه را با بستن مرزها و کنترل های داخلی انجام داده و صادرات تجهیزات پزشکی را سخت کردند. دولت هایی از جمله اتریش به تنهایی کوشش می کردند تجهیزات محافظتی را از سطح جهانی تامین نمایند.

در تاریخ 28 فوریه (9 اسفند ماه) کمیسیون اروپایی از کشورهای عضو این اتحادیه درخواست کرد احتیاجهای خود را اطلاع دهند و یک برنامه خرید تجهیزات حفاظتی مشترک را راه اندازی نمایند. اما این کار به دلیل موانع بوروکراتیکی که وجود داشت به نتیجه ای نرسید.

در این میان به مرور این مسئله تعیین شد که ظرفیت های پزشکی در مناطق آسیب دیده از بحران کرونا می تواند کافی نباشد و این در حالی است که دولت های اروپایی قبلا گفته بودند کاملا برای مقابله با بحران آماده اند.

به نوشته رویترز بر اساس آخرین ارزیابی خطر اتحادیه اروپا همه کشورهای عضو این اتحادیه در اواسط ماه آوریل می توانند به شرایطی برسند که تخت های مراقبت ویژه کافی برای درمان بیماران کرونایی نداشته باشند.

اروپا امروز به کانون شیوع کرونا در جهان تبدیل شده و روزانه افراد زیادی در این اتحادیه قربانی این بحران که به دلیل اهمال کاری سران اروپایی تشدید شده است می شوند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 1 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: kheimehnews.ir شناسه مطلب: 240

به "اسناد محرمانه نشان داد: اهمال کشورهای اروپایی در مقابله به موقع با کرونا عامل تشدید بحران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اسناد محرمانه نشان داد: اهمال کشورهای اروپایی در مقابله به موقع با کرونا عامل تشدید بحران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید