67 هزار تذکر لسانی به دلیل استفاده نکردن از ماسک طی 5 روز گذشته

به گزارش خیمه نیوز، تهران (پانا) - فرمانده انتظامی تهران عظیم گفت با اجباری شدن استفاده از ماسک، در 5 روز گذشته 67 هزار تذکر لسانی به شهروندان به علت استفاده نکردن از ماسک داده شده است.

67 هزار تذکر لسانی به دلیل استفاده نکردن از ماسک طی 5 روز گذشته

به گزارش پلیس، سردار حسین رحیمی در نشست مشترک با علیرضا زالی فرمانده مقابله با کرونا در تهران عظیم در مراسم تجلیل از شهدای عرصه سلامت ناجا، گفت: یکی از برنامه های ما در هفته نیروی انتظامی هم افزایی میان مدافعان سلامت و امنیت در کشور است.

وی افزود: دو نعمت عظیمی که خدا به ما داده است سلامت و امنیت است، تا بیمار نشویم و تا نا امنی را مشاهده نکنیم به خوبی، قدر آن ها را نخواهیم دانست. دشمنان نظام به دنبال خدشه وارد کردن به امنیت کشور هستند.

رئیس پلیس پایتخت توضیح داد: در ماه نخست شیوع کرونا طومار محتکرین لوازم بهداشتی را در هم پیچیدیم و اجازه ندادیم اموال ضروری مردم را جمع نمایند و از آن سو استفاده نمایند. ما در ایام نوروز توانستیم آنچه که ستاد ملی مقابله با کرونا خواسته بود و مقرر نموده بود به صورت کامل انجام دهیم که نمونه شاخص آن 13 فروردین بود که از روز قبل آن پلیس پای کار بود.

این مقام انتظامی ابراز کرد: به صورت تمام و کمال همراه بخش های سلامت هستیم. در هفته اول اجباری شدن ماسک مقرر شد صرفاً تذکر دهیم. تمام رده های پلیس به خط شده اند. در 5 روز گذشته 67 هزار تذکر لسانی به مردم داده شده است تا از ماسک استفاده نمایند.

سردار رحیمی ادامه داد: بزودی تذکرها تمام خواهد شد و اعمال قانون خواهیم کرد. در چند روز گذشته بیش از 10 هزار ماسک میان اقشار مختلف توزیع شده است.

فرمانده انتظامی تهران عظیم بیان کرد: از 7929 واحد صنفی بازدید شده است که 275 واحد صنفی به دلیل عدم رعایت دستورالعمل های بهداشتی با دستور قضائی پلمب شدند، اعمال قانون از امروز جدی تر شده است و 42 مورد نیز تا این لحظه به علت ماسک نزدن اعمال قانون شده اند.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه هدف هم افزایی میان بخش سلامت و امنیت کشور است، توضیح داد: پلیس اماکن ما نیز به شدت فعال است و با واحدهای صنفی که مقررات بهداشتی را رعایت ننمایند برخورد خواهد نمود.

سردار رحیمی گفت: ما به دنبال شناسایی محل هایی هستیم که برخوردها و شیوع کرونا از آن محل ها شروع شد و سخت گیری ها نیز از آن محل ها شروع خواهد شد.

این مقام پلیس با بیان اینکه ما در حال کنترل تردد مسافران مترو هستیم و استخرها و سالن های ورزشی را نیز تعطیل نموده ایم، افزود: اکثریت نیروی خود را به بخش هایی که شیوع کرونا بیشتر است، اختصاص خواهیم داد. ما سهم خود را برای مقابله با کرونا به صورت کامل ایفا می کنیم و معاونت عملیات پلیس پایتخت نیز پای کار است.

وی افزود: نیروی انتظامی به صورت تمام وقت در کنار بخش های بهداشتی است. با افرادی که با تذکر لسانی متذکر نمی شوند برخورد جدی تر خواهیم کرد.

رئیس پلیس پایتخت تاکید نمود: مردم ترددها را به حداقل برسانند زیرا امروز در کنار کرونا آلودگی هوا نیز تشدید شده است. از مردم می خواهیم صرفاً برای کارهای اضطراری از خانه خارج شوند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 3 آذر 1399 بروزرسانی: 3 آذر 1399 گردآورنده: kheimehnews.ir شناسه مطلب: 589

به "67 هزار تذکر لسانی به دلیل استفاده نکردن از ماسک طی 5 روز گذشته" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "67 هزار تذکر لسانی به دلیل استفاده نکردن از ماسک طی 5 روز گذشته"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید