پیشنهاد حناچی برای کاهش آلودگی هوا: کاهش یک درجه ای دمای منازل

به گزارش خیمه نیوز، شهردار تهران با اشاره به آلودگی هوا در پایتخت گفت: کاهش یک درجه ای دمای منازل، مصرف گاز خانگی را به میزان 10 درصد کاهش می دهد و در بهبود شرایط هوا مؤثر است.

پیشنهاد حناچی برای کاهش آلودگی هوا: کاهش یک درجه ای دمای منازل

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، پیروز حناچی، شهردار تهران در صفحه شخصی خود در توئیتر درباره آلودگی هوای تهران اظهارداشت: طبق نظر کارشناسان کاهش یک درجه ای دمای منازل، مصرف گاز خانگی را به میزان 10 درصد کاهش می دهد. ضمن درخواست از مسوولین برای کاهش مصرف سوخت های غیر استاندارد در کلان شهرها، از شهروندان عزیز دعوت می کنم تا با همراهی در این حرکت جمعی، به کاهش آلودگی هوا و ارتقاء سلامت عمومی یاری نمایند.

به نقل از فارس، سید آرش حسینی میلانی، رئیس کمیته محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران نیز امروز درباره آلودگی هوا در پایتخت گفت: فقط طی 72 ساعت اخیر کیفیت هوای تهران 40 درصد بدتر شده و به شرایط قرمز رسیده است.

وی اضافه کرد: با استمرار سکون هوا تا دوشنبه اگر با همین آهنگ در شهر فعالیت وجود داشته باشد خطر شرایط بنفش یا هشدار وجود دارد و از دولت درخواست می کنم با پیشنهاد استاندار تهران برای تعطیلی شهر موافقت کند.

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای شهرداری تهران، امروز پایتخت به لحاظ آلودگی هوا در شرایط قرمز نهاده شد و پایتخت از ابتدای سال همزمان با شیوع کرونا 15 روز هوای پاک، 181 روز هوای قابل قبول، 87 روز هوای ناسالم برای گروه های حساس جامعه و 2 روز هوای ناسالم برای همه افراد داشته است.

این در حالی است که در مدت مشابه سال قبل، پایتخت 25 روز هوای پاک، 196 روز هوای قابل قبول، 59 روز هوای ناسالم برای گروه های حساس و 5 روز هوای ناسالم برای همه افراد داشته است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 17 بهمن 1399 بروزرسانی: 17 بهمن 1399 گردآورنده: kheimehnews.ir شناسه مطلب: 734

به "پیشنهاد حناچی برای کاهش آلودگی هوا: کاهش یک درجه ای دمای منازل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیشنهاد حناچی برای کاهش آلودگی هوا: کاهش یک درجه ای دمای منازل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید