پایه گذار سریال های کمدی در رمضان اصغر فرهادی بود

به گزارش خیمه نیوز، مهران مهام که سابقه تهیه سریالهای کمدی از جمله طنزهای پیروز رضا عطاران را در کارنامه دارد، با یادآوری سریال های طنزی که پیشتر در ایام رمضان مخاطبان را با خود همراه می کردند، از دلایل اصلی کمرنگ شدن ساخت سریالهای طنز ماه رمضانی گفت.

پایه گذار سریال های کمدی در رمضان اصغر فرهادی بود

مهام در گفت و گو با خبرنگاران در پاسخ به این پرسش که چرا سریال طنز بوتیمار پس از جا ماندن از آنتن نوروزی برای پخش در رمضان هم انتخاب نشد؟ و این در شرایطی است که تجربه نشان داده سریال های کمدی در مناسبتی مانند رمضان از مخاطب قابل قبولی برخوردار می شوند و مدتی است که شاهد پخش سریال طنز قابل توجهی در این مناسبت نیستیم، اظهار کرد: یکی از دلایلِ نبودِ کار طنز در تلویزیون به این برمی گردد که غالبا کمدی سازهای ما از تلویزیون رفته اند. واقعیت این است، فضایی که شبکه نمایش خانگی به وجود آورده، اغلب کمدی سازها را به سمت خود جذب نموده است.

او همچنین اظهار کرد: تلویزیون یک بودجه ای دارد که مجلس معین می نماید و اعداد و ارقام معینی دارد و طبق آن سریال کمدی می سازد. برای سریال هایی مثل پایتخت، نون.خ و بعضی سریال هایی که قبلا ساختیم، هزینه می نمایند ولی با ارقامی که در بیرون از تلویزیون می دهند، معین است که کسی نمی ماند. سریال ما هم اگر برای ایام رمضان روی آنتن نمی رود، به این دلیل است که کار ما 20 قسمت است و با توجه به اینکه مناسبت رمضان 30 روز است، پخش نمی گردد.

تهیه نماینده سریال های متهم گریخت، خانه به دوش، ترش و شیرین، من یک مستأجرم، زن بابا و دردسرهای بزرگ، با ابراز تاسف از نبودِ کار کمدی در رمضان سال جاری، همچون سال های گذشته یادآور شد: پایه گذار کارهای کمدی و طنز در ایام رمضان آقای اصغر فرهادی بودند. آقای فرهادی یادداشت های کودکی و پشت کنکوری ها را در شبکه پنج شروع کردند و بعد از آن فضا در تلویزیون شکست و معین شد که باید برای ماه رمضان کار کمدی ساخت. بعد از آن هم پشتِ سر کار را ما گرفتیم و سال ها برای تلویزیون در ایام رمضان کار کمدی ساختیم، ولی شرایط حالا به گونه ای که در این جهت سیر می کنیم و کاری هم نمی گردد انجام داد و اینکه کمدین، نویسنده کمدی و کارگردان کمدی ساز در تلویزیون کم داریم.

او در بخش دیگری از این گفت وگو درباره زمان پخش سریال بوتیمار که در ابتدا از گزینه های نوروزی بود، اظهار کرد: فکر می کنم این مجموعه بعد از ماه رمضان به روی آنتن برود و ظاهرا اینگونه است؛ البته هنوز تاریخ دقیق معین نشده است.

این تهیه نماینده با اشاره به اینکه بوتیمار از گزینه های پخش نوروزی بود، اما برای پخش در نوروز انتخاب قطعی نشده بود، در این زمینه شرح داد: روزی که فراوری سریال بوتیمار شروع شد، به ما اعلام کردند که از گزینه های نوروز هستیم. کار آقای منصور سهراب پور (تهیه نماینده چوب خط) هم از گزینه های نوروزی بود. اما خب در نهایت تصمیم، پخش سریال دیگری بود.

مهام تاکید نمود: شاید از قبل هم قرار بوده است که گاندو 2 پخش گردد اما تشخیص بر این بوده است که درباره آن اطلاع رسانی ننمایند اما اینکه چرا یکباره این سریال برای نوروز انتخاب شد، من مسوول شرح دادن درباره آن نیستم.

این تهیه نماینده قدیمی تلویزیون یادآور شد: سه سریال بوتیمار، چوب خط و گاندو 2 جزو گزینه های پخش در نوروز بودند که گاندو انتخاب شد. آنتن متعلق سازمان صداوسیماست و در نهایت سازمان است که تصمیم می گیرد چه کاری را روی آنتن ببرد. نمی توان شهر را شلوغ کرد. آنتن رمضان و عید دست یک نفر نیست که تشخیص دهد چه کاری را پخش کند. تیمی در سازمان است و خود رئیس سازمان هم در آن نظر می دهد؛ با توجه به اینکه رمضان و نوروز آنتن مهمی برای تلویزیون است.

مهام در سرانجام گفت وگو با خبرنگاران از آماده سازی مراحل سرانجامی و آهنگسازی سریال بوتیمار اطلاع داد و گفت: سید حسین فاضل ساخت موسیقی این مجموعه را برعهده دارد.

سریال بی همگان نیز از جمله کارهای جدید مهام در ژانر درام است که این تهیه نماینده از انجام پیش فراوری آن در آینده ای نزدیک اطلاع داد و گفت: هنوز کارگردان کار معین نشده است.

به گزارش خبرنگاران، مهران مهام همچنین در سریال های زوج یا فرد، خانه پدری، دلنوازان، نرگس، ترانه مادری، کارآگاهان، ترش و شیرین و کارآگاه شمسی و دستیارش مادام تهیه نمایندگی نموده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 10 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 10 اردیبهشت 1400 گردآورنده: kheimehnews.ir شناسه مطلب: 898

به "پایه گذار سریال های کمدی در رمضان اصغر فرهادی بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پایه گذار سریال های کمدی در رمضان اصغر فرهادی بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید