نقش لجستیکی ایران انکارناپذیر است، تمایل ازبکستان برای سرمایه گذاری در بندر چابهار

به گزارش خیمه نیوز، معاون وزیر حمل و انتقال ازبکستان گفت: حجم مبادلات تجاری ازبکستان و هند با استفاده از بندر چابهار می تواند نقش موثری در تسهیل حمل و نقل لجستیکی بین کشورهای منطقه باشد.

نقش لجستیکی ایران انکارناپذیر است، تمایل ازبکستان برای سرمایه گذاری در بندر چابهار

خبرنگاران زاهدان - عبدالصمد موئمنف در سفر به بندر چابهار همراه با هیات مالی و تجاری آن کشور گفت: اراده سیاسی دو کشور بر همکاری و تحول مالی پایدار است به طوری که ازبکستان و ایران در شرایط پساکرونایی نیازمند تعاملات بیشتر هستند و این در پهنای رقابت مالی شدید در دنیا است.

او گفت: در بازدید از امکانات و ظرفیت های بندر چابهار، تمایل بسیار زیادی برای سرمایه گذاری در این بندر از طرف ما ایجاد شده است چراکه کشورهای هند، ایران و ازبکستان پیشینه تاریخی و فرهنگی مشترک زیادی دارند و تجارت بین سه کشور از گذشته در جریان بوده است.

به گفته معاون وزیر حمل و انتقال ازبکستان حجم مبادلات تجاری ازبکستان و هند در سال گذشته افزایش قابل توجهی داشته است.

او گفت: بندر چابهار می تواند نقش موثری در تسهیل حمل و نقل و لجستیک بین کشورهای منطقه داشته باشد.

بهروز آقایی مدیر کل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان نیز با اشاره به طرح راه آهن چابهار گفت: برای هر نوع سرمایه گذاری از سوی کشورهای مختلف آمادگی وجود دارد و با راه اندازی خط ریلی در چابهار شاهد توسعه منطقه و فرامنطقه ای خواهیم بود.

او با اشاره به ترافیک و رقابت سرمایه گذاری در آینده بیان نمود: اگر ازبکستان قصد سرمایه گذاری دارد باید زودتر این کار را انجام دهد و این آمادگی وجود دارد تا کالاها از کشور ازبکستان به بندر چابهار وارد گردد.

معاونان وزرای حمل و نقل و بازرگانی و سرمایه گذاری و سفیر ازبکستان در ایران عصر گذشته طی سفری در قالب هیأت تجاری و مالی از ظرفیت ها و زیرساخت های بندر چابهار بازدید کردند.

ع

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 18 اسفند 1400 بروزرسانی: 18 اسفند 1400 گردآورنده: kheimehnews.ir شناسه مطلب: 1291

به "نقش لجستیکی ایران انکارناپذیر است، تمایل ازبکستان برای سرمایه گذاری در بندر چابهار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نقش لجستیکی ایران انکارناپذیر است، تمایل ازبکستان برای سرمایه گذاری در بندر چابهار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید