قدیمی ترین قارچ دنیا کشف شد

به گزارش خیمه نیوز، قدیمی ترین قارچ دنیا که در کنگو کشف شده، 810 میلیون سال قدمت دارد و احتمالا به ساخت خاک برای نخستین گیاهان روی زمین یاری نموده است.

قدیمی ترین قارچ دنیا کشف شد

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران به نقل از دیلی میل، قدیمی ترین قارچ دنیا که در کنگو کشف شده 810 میلیون سال قدمت دارد و احتمالاً به ساخت خاک برای نخستین گیاهان روی زمین یاری نموده است.

قارچ فسیل شده در صخره های حفر شده در نزدیکی شهر Mbuji-Mayi پیدا شد؛ کارشناسان رشته های قارچ را در سنگ پیدا و آنها را از نظر شیمیایی آنالیز کردند.

محققان معتقدند که قارچ ها در یک تالاب رشد نموده و به ساخت خاک های اولیه یاری کردند؛ استیو بونویل، نویسنده این مقاله و زمین شناس از دانشگاه آزاد بروکسل گفت: این یک کشف بزرگ است و ما را وادار می نماید که زمان بندی تکامل موجودات موجود در کره زمین را دوباره آنالیز کنیم.

براساس داده های موجود، حدود 120 هزار گونه قارچ توسط تا به امروز شناسایی شده اند، برآورد سال 2017 نشان می دهد که ممکن است بین 2.2 تا 3.8 میلیون گونه قارچ وجود داشته باشد؛ تا به امروز قدیمی ترین قارچ تأیید شده قدمت 460 میلیون ساله داشته است.

پروفسور بونویل و همکارانش قارچ جدید را با جزئیات میکروسکوپی با استفاده از دستگاه های اسکن تجزیه و تحلیل کردند که به آنها اجازه می دهد تا آن را از ترکیب مولکولی آن تشخیص دهند؛ آنها حتی اثری از کیتین را کشف کردند؛ ترکیبی بسیار سخت که در دیواره سلولی قارچ ها یافت می گردد.

این قارچ ها با یاری به ایجاد خاک اولیه که بعداً به گیاهان اجازه می دهد ابتدا در زمین رشد نمایند، نقش اساسی در تاریخ زندگی داشتند.

انتهای پیغام/

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 20 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: kheimehnews.ir شناسه مطلب: 84

به "قدیمی ترین قارچ دنیا کشف شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قدیمی ترین قارچ دنیا کشف شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید