طرح ساماندهی خودرو امروز نهایی می گردد

به گزارش خیمه نیوز، نایب رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس اظهار کرد: امروز طرح ساماندهی خودرو در کمیسیون صنایع مجلس آنالیز و نهایی می گردد. این طرح 19 ماده دارد و در مراحل نهایی است.

طرح ساماندهی خودرو امروز نهایی می گردد

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران ، علی جدی در گفت وگو با ایلنا در خصوص احتمال واردات خودرو گفت: در طرحی که برای خودرو ارائه شده، بندی قرار داده ایم مبنی بر اینکه واردات خودروهای هیبریدی مسئله ای ندارد و حتی برای آن تعرفه ای در نظر گرفته نشده است.

وی اضافه نمود: اما در خصوص واردات سایر خودروها هم باید معادل ارزشی آن از خودروهای داخلی را اسقاط نمایند.

جدی در خصوص طرح واردات خودرو در ازای صادرات خودروی داخلی و قطعات اضافه نمود: این طرح برای تشویق فراورینمایندگان داخلی است. در حال حاضر تعداد زیادی از فراورینمایندگان، قطعات خودرو را صادر می نمایند برای نمونه بعضی از شیشه های بنز که از فراورینمایندگان اصلی خودرو است در ایران فراوری می گردد.

نایب رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: امروز طرح ساماندهی خودرو در کمیسیون صنایع مجلس آنالیز و نهایی می گردد. این طرح 19 ماده دارد و در مراحل نهایی است. فقط بحث و اخلاف بر سر عرضه خودرو در بورس کالا یا شکل دیگری است که در خصوص آن نیز امروز تصمیم گیری می گردد.

وی اضافه نمود: البته در این طرح، عرضه خودرو در بورس کالا مطرح شده اما وزارت صمت با وجود موافقت با کلیات آن، مخالف عرضه خودرو در بورس است و آن را امکان ناپذیر می داند.

->

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 25 آذر 1399 بروزرسانی: 25 آذر 1399 گردآورنده: kheimehnews.ir شناسه مطلب: 634

به "طرح ساماندهی خودرو امروز نهایی می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرح ساماندهی خودرو امروز نهایی می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید