سریع ترین مرد ایران در قرنطینه: 98 تلخ ترین روزها را داشت!

به گزارش خیمه نیوز، سریع ترین مرد ایران گفت: در کنار اتفاقات تلخ سال 98، کسب سهمیه المپیک توکیو بهترین خاطره اش است.

سریع ترین مرد ایران در قرنطینه: 98 تلخ ترین روزها را داشت!

حسن تفتیان، دونده المپیکی ایران در گفت وگو با خبرنگاران ضمن تبریک سال نو به مردم گفت: امیدوارم مردم ایران سال خوبی را پیش رو داشته باشند. در وهله اول برای آنها سلامتی می خواهم، امیدوارم در سلامتی کامل باشند و اگر برایشان مسئله ای پیش آمده خیلی زود بهبود پیدا کنند.

او از مردم خواست که برای کنترل شیوع کرونا در خانه بمانند و گفت: به عنوان عضو کوچکی از ایران از همه دوستان و عزیزان خواهش می کنم که به توصیه های مسئولان کشور و وزرات بهداشت که برای کنترل شیوع کرونا زحمت می کشند و سلامتی خود را به خطر می اندازند تا ما سالم باشیم، گوش بدهند، در خانه بمانند و این موضوع را جدی بگیرند تا همه با هم کرونا را شکست دهیم.

این دونده المپیکی در مورد اردوی فرانسه گفت: اردوی بسیاری خوبی داشتم و در هفت مسابقه بین المللی داخل سالن شرکت کردم که خوشبختانه نتایج خوبی به دست آوردم. با اینکه مسابقات دنیای به میزبانی چین لغو شد اما فرایند تمریناتم را تغییر ندادم و مسابقات را به عنوان مسابقه تدارکاتی در نظر گرفتم. با این حال نتایج خوبی به دست آوردم، در یک مسابقه قهرمان و در سه مسابقه نایب قهرمان شدم، در سایر مسابقات هم عناوین خوبی به دست آوردم. علاوه بر این رکودهای خوبی را هم که از نظر مربی ام قابل قبول بود، کسب کردم.

تفتیان با اعلام اینکه به ایران برگشته است، شرح داد: در آخرین روزهایی که امکان پرواز از فرانسه به ایران وجود داشت، برگشتم. من هم مثل خیلی از مردم کرونا را جدی گرفته ام و اکنون در خانه مانده ام حتی با اینکه ماه ها از خانواده دور بودم اما ترجیح دادم که در خانه بمانم و به دیدن پدر و مادرم که در شهرستان هستند، نروم تا حداقل از یک مسافرت جلوگیری کنم.

او در این مورد افزود: با اینکه المپیک را پیش رو داریم اما در برهه کنونی سلامتی مهمترین چیز است. به موضوع کرونا در ایران و دنیا به اندازه کافی پرداخت شده و من هم به عنوان فردی از این جامعه باید در خانه بمانم. در حال حاضر تمریناتم را در خانه انجام می دهم تا مشکل شیوع کرونا برطرف شود.

تفتیان به احتمال لغو بازی های المپیک توکیو در نتیجه شیوع کرونا اشاره کرد و گفت: کل دنیا درگیر کرونا است و المپیک هم تحت تاثیر شیوع این ویروس قرار گرفته است. مشکل در انجام هماهنگی ها، مسابقات انتخابی و برگزاری اردوها باعث شده که حرف و حدیث هایی مبنی بر تعویق المپیک یا لغو این بازی ها به گوش برسد. البته هنوز کسی چیزی نمی داند و منتظر هستیم تا مسئولان سازمان دنیای وکمیته بین المللی المپیک تصمیم گیری کنند.

این دونده المپیکی به تلخ ترین و شیرین ترین خاطره خود در سال 98 اشاره کرد وگفت: سال گذشته اتفاقات تلخ زیادی افتاد به گونه ای که تلخ ترین روزها و لحظات من هم مربوط به همین سال بود چون ناراحتی مردم کشورم مرا تا آنجا ناراحت می کند که بر زندگی شخصی و تمریناتم هم تاثیر می گذارد. اکنون هم در شرایط سختی قرار داریم و وقتی می بینم ایران و دنیا درگیر شیوع کرونا هستند و عده ای بیمار و عده ای دیگر فوت شده اند، نارحت می شوم. کمترین کاری که در این شرایط از دستم برمی آید این است که مثل همه مردم در خانه بمانم تا این موضوع ختم به خیر شود. در کنار تلخی ها لحظات شیرینی هم رقم خورد؛ بهترین اتفاق کسب سهمیه المپیک بود که توانستم یکسال قبل از المپیک خیالم را از بابت سهمیه راحت کنم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 20 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: kheimehnews.ir شناسه مطلب: 213

به "سریع ترین مرد ایران در قرنطینه: 98 تلخ ترین روزها را داشت!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سریع ترین مرد ایران در قرنطینه: 98 تلخ ترین روزها را داشت!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید