راه اندازی پویش ملی احسان سلامت، تولید روزانه 3میلیون ماسک 3 لایه و 200 هزار ماسک N95 توسط ستاد اجرایی فرمان امام

به گزارش خیمه نیوز، رئیس ستاد اجرایی فرمان امام از راه اندازی پویش ملی احسان سلامت به منظور جمع آوری کمک های مردمی برای تأمین اقلام بهداشتی و ضدکرونایی و توزیع در مناطق محروم کشور توسط ستاد اجرایی فرمان امام خبر داد.

راه اندازی پویش ملی احسان سلامت، تولید روزانه 3میلیون ماسک 3 لایه و 200 هزار ماسک N95 توسط ستاد اجرایی فرمان امام

به گزارش گروه اجتماعی خبرگاری خیمه نیوز، پویش ملی احسان سلامت به منظور جمع آوری کمک های مردمی برای تأمین اقلام بهداشتی و ضدکرونایی و توزیع در مناطق محروم کشور توسط ستاد اجرایی فرمان امام و با مشارکت وزارت بهداشت راه اندازی شد.

صبح امروز با حضور محمد مخبر رئیس ستاد اجرایی فرمان امام و قاسم جان بابایی معاون درمانی وزیر بهداشت در ساختمان برکت ستاد اجرایی پویش ملی احسان سلامت در محل سامانه 4030 رسماً شروع به کار کرد.

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام پس از بازدید از سامانه پاسخگویی 4030 گفت: از همان روزهای ابتدایی شیوع ویروس کرونا، سامانه 4030 را با همکاری وزارت بهداشت به منظور ارائه مشاوره پزشکی و درمانی به مردم راه اندازی کردیم و در حال حاضر 2 هزار پزشک و پزشک یار به طور شبانه روزی به سئوالات و دغدغه های مردم پاسخ می دهند و روزانه بیش از 250 هزار تماس با این مرکز گرفته می شود.

وی افزود: با مشارکت وزارت بهداشت طرح ملی غربالگری نیز ازطریق این سامانه انجام و در بسکمک از موارد تیم های پزشکی ستاد اجرایی با بیماران تماس می گیرند و بطور مرتب آنها را تحت نظر دارند.

مخبر افزود: یکی دیگر از اقدامات ستاد اجرایی فرمان امام اختصاص 3 میلیارد تومان بودجه برای تهیه و توزیع اقلام بهداشتی شامل ماسک، محلول و ژل ضدعفونی در مناطق محروم سراسر کشور بود که در روزهای اخیر این بسته ها توسط نیروهای جهادی ستاد اجرایی در مناطق کم برخوردار توزیع شد.

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام با اشاره به راه اندازی پویش ملی احسان سلامت گفت: به منظور جلب مشارکت های مردمی در زمینه تأمین اقلام بهداشتی برای مردم مناطق محروم و افراد پرخطر و بیماران کرونایی، ازطریق بستر سامانه 4030 ، این پویش را راه اندازی کردیم و مبلغ یک میلیارد تومان هم برای شروع کار اختصاص دادیم و قرارمان هم این است که به هر میزانی که مردم در این پویش مشارکت کنند ستاد اجرایی فرمان امام هم همانقدر در این زمینه بودجه اختصاص دهد.

وی با اشاره به اقدامات این ستاد در خصوص تولید اقلام ضدکرونایی گفت: این خبر خوب را به مردم شریف ایران می دهم که از هفته آینده با دستگاه های جدیدی که تهیه و نصب کرده ایم، روزانه 3میلیون ماسک سه لایه و 200 هزار ماسک N95 تولید و تحویل وزارت بهداشت دهیم.

مخبر افزود: در حال حاضر در کارخانجات ستاد اجرایی فرمان امام روزانه 400 هزار لیتر محلول و ژل ضدعفونی، 300هزار ماسک، 4هزار لباس ایزوله پزشکان، 50 دستگاه اکسیژن ساز و بای پپ و هفته ای 20هزار کیت تشخیص کرونا تولید می شود که همه این اقلام جهت توزیع بین مردم و مراکز درمانی ، تحویل وزارت بهداشت می شود و به امید خدا تا انتها فروردین کشور را در زمینه تأمین این اقلام بی نیاز و خودکفا می کنیم.

قاسم جان بابایی معاون درمان وزارت بهداشت نیز در این مراسم با قدردانی از تلاش های جهادی ستاد اجرایی فرمان امام در زمینه مقابله با کرونا گفت: در روزهای ابتدایی شیوع این ویروس، تمام بیمارستان ها و مراکز درمانی ما شاهد حجم زیادی از مراجعانی بودند که اغلب آنها صرفاً سؤال و دغدغه داشتند اما پس از راه اندازی سامانه 4030 توسط ستاد اجرایی و جلب اعتماد مردم، آمار مراجعان به بیمارستان ها و مراکز درمانی اکنون به یک پنجم کاهش یافته است.

وی افزود: سامانه 4030 نه تنها به سؤالات مردم و دغدغه های آنها پاسخ می دهد بلکه افراد پس از شرکت در تست ابتلا به کرونا، درصورت نیاز به مراکز درمانی معرفی می شوند و یا مشاوره لازم درخصوص قرنطینه شدن خانگی به خیمه نیوزن ارائه می شود و پزشکان این مرکز با آنها تماس می گیرند و به طور مرتب پیگیر شرایط درمانی آنها هستند.

معاون وزیر بهداشت افزود: پویش جدید احسان سلامت کار بسیار بزرگی است چرا که برخی افراد پرخطر و مناطق محروم دسترسی کافی به مواد بهداشتی و ضدعفونی ندارند و از این طریق می توان خلاء موجود را برطرف کرد.

انتهای پیام/ 4105

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 23 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: kheimehnews.ir شناسه مطلب: 220

به "راه اندازی پویش ملی احسان سلامت، تولید روزانه 3میلیون ماسک 3 لایه و 200 هزار ماسک N95 توسط ستاد اجرایی فرمان امام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راه اندازی پویش ملی احسان سلامت، تولید روزانه 3میلیون ماسک 3 لایه و 200 هزار ماسک N95 توسط ستاد اجرایی فرمان امام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید