خرید طـلای زنان با لیر و روبل تقلبی

به گزارش خیمه نیوز، خرید طلا با لیر و روبل، شگردی بود که گردشگر قلابی و اعضای باندش برای سرقت طلا های زنان مسافر از آن ها استفاده می کرد. این 4 مرد و زن همدستشان مسافرانی را که حاضر به فروش طلاهایشان نمی شدند با چاقو تهدید به مرگ می کردند.

خرید طـلای زنان با لیر و روبل تقلبی

به گزارش گروه حوادث خبرنگاران از ایران، مدتی قبل زن جوانی به پلیس رفت و از سرقت طلاهایش از سوی سرنشینان یک خودرو خبر داد. زن جوان در تحقیقات گفت: به عنوان مسافر سوار خودروی پژویی شدم، یک زن و مرد جوان هم در خودرو بودند. بعد از طی مسافتی، مرد جوان دیگری به عنوان مسافر سوار خودرو شد. دقایقی بعد مرد جوانی که بعد از من سوار خودرو شده بود، به زبان ترکی استانبولی صحبت کرد. من متوجه صحبت هایش نمی شدم، اما مسافری که روی صندلی جلو نشسته بود، آغاز به صحبت با مسافر جدید کرد و گفت من مدتی ساکن استانبول بودم و متوجه می شوم که او چه می گوید. در حالی که مسافر تازه وارد ترکی صحبت می کرد، مقداری لیر و روبل روسیه از جیبش درآورد و جملاتی را به زبان ترکی به مسافر دیگر گفت.

زن جوان در ادامه گفت: مسافری که روی صندلی جلوی خودرو نشسته بود، در ترجمه صحبت های وی گفت این آقا می گوید که توریست است و برای سفر به ایران آمده و با دیدن انگشتر طلای شما قصد خرید آن را دارد و در ازایش به شما لیر و روبل روسیه می دهد. حدود بیست میلیون تومان لیر و روبل دارد و حاضر است تمام آن ها را بدهد و انگشتر شما را بخرد.

شاکی ادامه داد: زن جوانی که کنار من نشسته بود و بعد فهمیدم همدستشان بوده انقدر مرا وسوسه کرد که راضی شدم و انگشتر طلایم را که حدود 10 میلیون تومان می ارزید به مرد توریست دادم. زمانی که به مقصد رسیدم شادمان از معامله پر سودی که کرده بودم از ماشین پیاده شدم، اما فردای آن روز وقتی به صرافی رفتم متوجه شدم که پول ها تقلبی بوده و آن ها سرم کلاه گذاشته اند.

با شکایت زن جوان تحقیقات آغاز شد، در حالی که بررسی ها برای شناسایی و دستگیری توریست قلابی و همدستانش ادامه داشت، مأموران با شکایت های مشابه زیادی روبرو شدند؛ شکایت هایی که در تمامی آن ها زنان و دختران جوان به عنوان مسافر سوار بر خودرو های سمند و پژو شده و توریستی قلابی با شگردی خاص در ازای طلای آنها، پول تقلبی خارجی در اختیارشان قرار می داد. در چند مورد نیز وقتی سارقان با مخالفت زن مسافر رو به رو شده بودند با تهدید چاقو و ضرب و جرح طلا ها را سرقت می کردند.

تحقیق کارآگاهان برای دستگیری اعضای این باند به دستور بازپرس شعبه نهم دادسرای امور جنایی تهران ادامه داشت، تا اینکه در اخرین شکایت، زمانی که تیم تحقیق به بازبینی دوربین های مداربسته اطراف محل سرقت پرداختند، به سرنخی رسیدند. سارقان در این سرقت فراموش کرده بودند پلاک خودروشان را مخدوش کنند و همین موضوع سرنخی برای رسیدن به مالک خودرو شد. با دستگیری مالک خودرو مشخص شد که او یکی از اعضای این باند است و با همدستی مالک خودرو سه مرد دیگر که در این ماجرا با او همدست بودند دستگیر شدند. تحقیقات برای دستگیری پنجمین عضو باند که زنی جوان بود به دستور بازپرس سهرابی ادامه دارد.

گفتگو با سرکرده باند

ترکی استانبولی را از کجا یاد گرفتی؟

من مدتی در ترکیه کار می کردم، اما مجبور شدم به ایران برگردم. در مدتی که در آنجا زندگی می کردم زبان ترکی را یاد گرفته بودم.

فردی که نقش مترجم تو را بازی می کرد چی؟

همدستم برای این کار آموزش زبان ترکی استانبولی دید. وقتی نقشه سرقت با این شگرد را کشیدیم او چندین کتاب ترکی استانبولی خرید و آغاز به مطالعه کرد تا بتوانیم نقشه سرقت را اجرا کنیم.

چرا زنان مسافر را کتک می زدید؟

فقط دو مورد بود هر کاری کردیم تا طلا ها را بگیریم، شاکی راضی نشد. می گفتند طلا ها یادگاری است و از آن ها خاطره دارند. مجبور شدیم با تهدید چاقو طلا ها را سرقت کنیم.

چه شد که پلاک خودروتان را در آخرین مورد مخدوش نکردید؟

از آنجایی که حدود یک سال بود سرقت را انجام می دادیم؛ به خودمان خیلی مطمئن شده بودیم و فکرش را هم نمی کردیم دستگیر شویم. در آخرین سرقت همین اعتماد به نفس کاذب باعث شد تا فراموش کنیم شماره پلاک را مخدوش کنیم.

زنی که همدستتان بود کجاست؟

نامزد یکی از همدستانمان است فرار کرده و خبری نداریم.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 16 اسفند 1399 بروزرسانی: 16 اسفند 1399 گردآورنده: kheimehnews.ir شناسه مطلب: 789

به "خرید طـلای زنان با لیر و روبل تقلبی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خرید طـلای زنان با لیر و روبل تقلبی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید