حمل و نقل در کشور چین

به گزارش خیمه نیوز، سیستم حمل و نقل کشور مدرن چین بسیار منظم می‌باشد که کمی نسبت به جمعیت بسیار زیاد این کشور، تعجب آور است. بخش عمده سیستم حمل و نقل کشور چین به صورت هوایی، دریایی، راه‌آهن، بزرگراه‌ها و حمل و نقل آبی صورت می‌گیرد.

حمل و نقل در کشور چین

حمل و نقل نهایی هوایی در چین

کشور چین بزرگترین و پرجمعیت‌ترین کشور جهان است. استفاده از خطوط هوایی بهترین گزینه برای سفر به تمام نقاط این کشور است. شبکه هوایی کشور چین بسیار گسترده بوده و رشد آن نسبت به دو دهه گذشته، بیش از 3 برابر افزایش یافته است. هواپیمایی چین، هواپیمایی جنوبی، هواپیمایی شرقی و خطوط هوایی هانیان، 4 شرکت هواپیمایی هستند. در حال حاضر، فرودگاه چین دارای 1279 مسیر هوایی مشخص بوده که 1035 عدد از آن‌ها به پروازهای داخلی و 224 عدد دیگر به پروازهای خارجی مانند هنگ کنگ و ماکائو اختصاص دارد. وزن مجاز بار در خطوط هواپیمایی کشور چین برای افراد بزرگسال در پروازهای اقتصادی 20 کیلوگرم و در پروازهای درجه یک 30 کیلوگرم و برای کیف‌های دستی وزن 5 کیلوگرم رایگان می‌باشد. همچنین هر یک کیلوگرم بار اضافه در این پروازها معادل 1% از کرایه کامل یک نفر محاسبه می‌گردد.

حمل و نقل ریلی در چین

یکی از ارزان‌ترین راه‌حل‌ها برای سفر شهری استفاده از قطار است. تمامی شهرهای کشور چین با استفاده از خطوط ریلی به هم متصل هستند. خطوط راه‌آهن هانیان به لهاسا که در سال 2006 تکمیل شده است یکی از نمونه‌های خطوط ریلی در کشور چین است. شاهراه‌های ارتباطی ملی این کشور شامل ژینگوانگ (پکن- گوانگجو)، جینگجیو (پکن- کولون)، ژینگهو (پکن- شانگهای)، ژینگها (پکن- هاربین)، لونگهای (لانژو- لیانگ یونگانگ) می‌گردد.

بزرگراه ها در چین

در کشور چین مجموعه‌ای از جاده‌های اصلی بسیار طولانی وجود دارند که تقریبا تمامی شهرستان‌ها، شهرها و کشورهای نزدیک را به یکدیگر متصل می‌کنند. پل‌ها و تونل‌هایی که در سال‌های اخیر ساخته شده‌اند به نوبه خود دستاورد بسیار بزرگی به حساب می‌آیند. پل‌های معلق رانیانگ و جیانگ ین که بر روی رود یانگ تسه قرار گرفته‌اند، به ترتیب حدود 1385 و 1490 متر طول دارند و رکوردار سومین و چهارمین پل‌های ‌بزرگراهی در جهان می‌باشند. برای تجربه یک سفر متفاوت و پر از جاذبه با تور چین ارزان همراه شوید.

حمل و نقل آبی در چین

هنگ کنگ، رودخانه یانگ تسه، یتنگ شو و گویلین حمل و نقل آبی بسیار رایج می‌باشد. هنگ کنگ با کمک گرفتن از یک نیروی دریایی واقعی متشکل از کشتی‌های بزرگ، با جزایر قلمرو خود و حتی دیگر نقاط کشور چین از جمله ماکائو، ژوهایی، شن ژن و جونگ شان ارتباط برقرار خواهد کرد.

انتشار: 20 اسفند 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: kheimehnews.ir شناسه مطلب: 71

به "حمل و نقل در کشور چین" امتیاز دهید

1 کاربر به "حمل و نقل در کشور چین" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمل و نقل در کشور چین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید