حمایت بنیاد برکت از کسب وکار های خانوادگی و ایجاد 12 هزار شغل

به گزارش خیمه نیوز، حمایت بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام از کسب وکار های خانوادگی ایجاد بیش از 12 هزار فرصت شغلی را در پی خواهد داشت.

حمایت بنیاد برکت از کسب وکار های خانوادگی و ایجاد 12 هزار شغل

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، مدیرعامل بنیاد برکت در تشریح برنامه های این بنیاد در حوزه کسب وکار های خانوادگی گفت: حمایت از 2 هزار و 500 طرح کسب و کار های خانوادگی در قالب کارگاه های خرد و کوچک برای امسال در دستور کار واقع شده است که زمینه ایجاد اشتغال برای 12 هزار و 250 نفر را به شکل مستقیم فراهم خواهد آورد.

محمد ترکمانه اضافه نمود: هدف از این اقدام تبدیل طرح های خرد و خانگی خانوادگی به کارگاهی و توسعه کسب وکارشان است. کسب و کار های خانوادگی به طرح هایی گفته می گردد که 40 درصد اعضای تشکیل دهنده آن ها از اعضای یک خانواده بوده یا رابطه خویشاوندی داشته باشند.

وی با اشاره به برنامه های پیش بینی شده در این حوزه برای سال 1401 گفت: راه اندازی و حمایت از 2 هزار و 500 کسب وکار خانوادگی را در برنامه امسال مان داریم که از این تعداد یک هزار و 750 طرح در قالب کارگاه های خرد و 750 طرح نیز به صورت کارگاه های کوچک خواهند بود.

ترکمانه ادامه داد: هر کارگاه خرد به طور میانه برای 3 تا 5 نفر و هر کارگاه کوچک برای 6 تا 10 نفر به شکل مستقیم ایجاد اشتغال می نماید.

به گفته مدیرعامل بنیاد برکت، راه اندازی و توسعه 2 هزار و 500 طرح کسب و کار خانوادگی در امسال باعث ایجاد 12 هزار و 250 فرصت شغلی مستقیم برای متقاضیان اشتغال خواهد شد.

ترکمانه اظهار داشت: بنیاد برکت در سال گذشته نیز با حمایت از یک هزار طرح کسب وکار خانوادگی علاوه بر یاری به بزرگ شدن کسب و کار آن ها زمینه ایجاد اشتغال برای 4 هزار و 900 نفر را فراهم نموده است.

وی درباره نحوه حمایت بنیاد برکت از کسب و کار های خانوادگی شرح داد: یاری اصلی بنیاد در حوزه ایجاد، استقرار و بزرگ شدن این نوع کسب وکار ها است. تسهیلات تخصیص یافته به هر طرح از سوی بنیاد برکت 3 میلیارد و 750 میلیون ریال است که مجموع سرمایه گذاری با آورده متقاضی به 7 میلیارد و 300 میلیون ریال می رسد. بیشتر آورده در این طرح ها از سوی اعضای تشکیل دهنده تامین می گردد.

مدیرعامل بنیاد برکت تاکید نمود: با راه اندازی کلینیک کسب وکار برکت در آینده ای نزدیک، تبدیل طرح های کسب و کار خانوادگی به کارگاهی به شکل سیستماتیک انجام خواهد شد.

ترکمانه توضیح داد: راه اندازی و حمایت از کسب و کار های خانوادگی از سال گذشته در سراسر کشور شروع شده و در امسال نیز ادامه خواهد داشت.

وی یادآور شد: کسب و کار های خانوادگی بیشتر در زمینه فرآوری محصولات کشاورزی و حوزه های مرتبط با صنایع دستی فعال هستند.

مدیرعامل بنیاد برکت درباره نحوه برخورداری کسب و کار های خانوادگی از حمایت این بنیاد گفت: علاقه مندان می توانند با مراجعه به اپلیکیشن بنیاد برکت به آدرس app.barkat.ir طرح خود را در قسمت کارگاهی و کسب و کار های خانوادگی ثبت نمایند. تسهیل گران بنیاد پس از آنالیز اولیه و اهلیت سنجی طرح ها به متقاضیان مراجعه خواهند کرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 21 تیر 1401 بروزرسانی: 21 تیر 1401 گردآورنده: kheimehnews.ir شناسه مطلب: 1397

به "حمایت بنیاد برکت از کسب وکار های خانوادگی و ایجاد 12 هزار شغل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمایت بنیاد برکت از کسب وکار های خانوادگی و ایجاد 12 هزار شغل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید