بیولوژیک بودنکرونا درحال آنالیز است

به گزارش خیمه نیوز، رئیس اداره بهداشت و درمان ستاد کل نیروهای مسلح درباره بیولوژیک بودن کرونا، گفت: این موضوع در مراکز علمی در حال آنالیز است، اما تایید آن کار آسانی نیست.

بیولوژیک بودنکرونا درحال آنالیز است

به گزارش گروه رسانه های خیمه نیوز، سردار حسن عراقی زاده رئیس اداره بهداشت و درمان ستاد کل نیروهای مسلح درباره مسائل مطرح شده پیرامون اینکه ویروس کرونا یک اقدام بیولوژیک و دست ساز است، گفت: این موضوع مشکوک است نه اینکه به صورت قطعی کسی بتواند آن را مطرح کند؛ اما با توجه به قرائن به عنوان یک تردید و شک مطرح شده و همه کشورها در حال آنالیز موضوع هستند. در مراکز علمی ایران نیز این موضوع در حال آنالیز است، اما تأیید این خبر از لحاظ علمی و قطعی کار آسانی نیست.

وی به اقدامات نیروهای مسلح برای مقابله با ویروس کرونا در سطح کشور اشاره نمود و اضافه نمود: نیروهای مسلح از اولین روزهای گسترش این ویروس در سطح جهان و گسترش آن در کشورمان آمادگی خود را برای همکاری با بخش بهداشت و درمان و مسئولان کشوری گفت از سوی دیگر عضو ستاد ملی مبارزه با کرونا هستیم و در نیروهای مسلح نیز قرارگاه امام رضا (ع) در ستاد کل نیروهای مسلح و در سایر سازمان های وابسته نیروهای مسلح تشکیل شده است و با تمام توان در حال همکاری با بخش بهداشت و درمان کشور و مقابله با کرونا هستیم.

رئیس اداره بهداشت و درمان ستاد کل نیروهای مسلح، گفت: 70 درصد تخت های بیمارستان های نیروهای مسلح اعم از ارتش، سپاه، نیروی انتظامی و وزارت دفاع در اختیار بیماران کرونایی قرار گرفته است. در حال حاضر 4200 تخت برای پذیرش بیماران آماده داریم که همه این ظرفیت الان پُر نیست.

سردار عراقی زاده اضافه نمود: در کنار آن تعهد کردیم که 10 هزار تخت نقاهتگاهی یا استراحتگاه برای بیمارانی که از بیمارستان ترخیص می شوند، آماده کنیم که با توجه به ظرفیت تخت های نقاهتگاهی آماده، با اضافه شدن دو هزار و 200 تخت توسط ارتش در تهران، به بیش از 11 هزار تخت رسیده است.

وی یادآور شد: در این بخش هم تقاضا بالا نبوده است و شاید حدود 10 درصد تخت ها توسط بیماران اشغال است و بقیه ظرفیت سازی شده است که اگر در آینده احتیاج شد بتوانیم از آن استفاده کنیم.

رئیس اداره بهداشت و درمان ستاد کل نیروهای مسلح گفت: حدود هفت بیمارستان صحرایی توسط سپاه و ارتش در شهرهای مختلفی که احتیاج بوده به صورت موقت برپا شده است و تا زمانی که احتیاج باشد برپا خواهد بود. مجموعاً 20 بیمارستان صحرایی نیروهای مسلح آماده است که به صورت موقت در جاهایی که پیک مراجعه نماینده و تراکم بیمار باشد مستقر شوند و مجدد جمع آوری و جاهای دیگر برپا شوند.

سردار عراقی زاده یکی دیگر از بخش های خدماتی نیروهای مسلح و اقداماتی که برای مقابله با گسترش ویروس در این مدت اجرا شده است را ضدعفونی کردن اماکن و معابر دانست و گفت: نیروهای مسلح با استفاده از تجهیزات و یگان های جنگ نوین خود در حال ضدعفونی کردن مناطق مختلف هستند.

وی اضافه نمود: بخش های اطلاعاتی و امنیتی نیروهای مسلح نیز در کشف و شناسایی محل هایی که کالاهای بهداشتی احتکار شده اند که اخبار آن را می شنوید حضور دارند و این موارد بخشی از خدمات نیروهای مسلح است که این انبارها کشف و در اختیار وزارت بهداشت قرار می گیرد.

رئیس اداره بهداشت و درمان ستاد کل نیروهای مسلح گفت: در مورد مسائل مطرح شده در فضای مجازی و اخبار کذب که منتشر می گردد نیز در بخش های خاصی از ناجا که مسئولیت کار را دارند اقدامات مناسبی انجام می گیرد. نیروهای مسلح در این حوزه نیز حضور دارند و به سالم سازی فضای مجازی و برخورد با شایعه پراکنان می پردازند.

سردار عراقی زاده همچنین به اقدامات نیروهای مسلح برای فراوری ملزومات بهداشتی لازم برای مقابله با کرونا اشاره نمود و گفت: وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و البته بخش های دیگر نیروهای مسلح فراوری تجهیزات بهداشتی پزشکی و اقلام مورد احتیاج برای مقابله با کرونا را برعهده گرفتند و با تغییر خط فراوریهای خود مشغول به فراوری لوازم حفاظت شخصی، ماسک و مواد ضد عفونی نماینده و لباس های ویژه هستند.

وی توضیح داد: خدماتی که نیروهای مسلح در این مدت انجام داده اند در سطح جهان بی نظیر است و مشابه این اقدامات در جهان صورت نگرفته است. به عنوان مثال بیمارستان و نقاهتگاه 2 هزار تختخوابی ارتش که توسط نیروی زمینی ارتش ایجاد شده است در هیچ جای جهان نمونه ندارد. اینها تنها بخشی از خدمات گسترده نیروهای مسلح برای مقابله با گسترش ویروس کرونا و یاری به بخش بهداشت و درمان کشور است.

رئیس اداره بهداشت و درمان ستاد کل نیروهای مسلح، درباره شرایط پادگان ها نیز گفت: پادگان های ما یکی از پاک ترین محل ها در مورد ویروس کرونا نسبت به بقیه مراکز تجمعی کشور هستند. در ورودی پادگان ها مقررات سختی داریم و معاینات دقیقی هم برای پرسنل کادر و هم برای پرسنل وظیفه انجام می گردد.

سردار عراقی زاده تاکید نمود: تمامی استانداردهای لازم بهداشتی در پادگان ها کاملاً اجرا می گردد و مقررات خاصی برای کنترل ورود و خروج سربازان و کادر نظامی در ورودی پادگان ها ایجاد شده است و به صورت کامل افرادی که وارد و یا خارج می گردد کنترل می گردد، معاینات به صورت منظم و مرتب صورت می گیرد و ملزومات مورد احتیاج بهداشتی در اختیار سربازان و کارکنان نیروهای مسلح قرار می گیرند و به همین دلیل است که تا کنون با لطف خداوند هیچ مورد همه گیری یا حتی یک شیوع عادی هم در هیچکدام یک از پادگان ها نداشتیم.

وی گفت: شرایط بسیار خوبی در پادگان ها و مراکز تحت مدیریت نیروهای مسلح وجود دارد و همه چیز تحت کنترل است. بحث خلوت سازی و کم کردن تراکم نیروهای در محیط های نظامی هم اجرا می گردد و بجز جاهایی که مأموریت جدی و اصلی دارند و امنیت کشور تأمین می نمایند و باید باشند، در بسیاری از بخش ها بخصوص در بخش های ستادی بحث خلوت سازی محیط ها انجام می گردد تا انتقال ویروس به وسیله فرد به فرد به حداقل برسد.

منبع : مهر

بازگشت به صفحه رسانه ها

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 16 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: kheimehnews.ir شناسه مطلب: 270

به "بیولوژیک بودنکرونا درحال آنالیز است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیولوژیک بودنکرونا درحال آنالیز است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید