برخی از دانشگاه ها مانند بریتیش کلمبیا با چنین الزامی موافق نیستند

به گزارش خیمه نیوز، به گزارش خبرنگاران و به نقل از نارسیتی، این خبرگزاری با مسئولان 11 دانشگاه و کالج در سراسر کانادا مصاحبه کرده تا تعیین شود آیا دانشجویان برای شرکت در کلاس های حضوری و اقامت در دانشگاه باید واکسینه شوند یا خیر.

برخی از دانشگاه ها مانند بریتیش کلمبیا با چنین الزامی موافق نیستند

پاسخ دانشگاه ها و کالج ها به شرح زیر است:

 1. کالج سنکا

کارمندان و دانشجویان ساکن در دانشگاه باید از 7 سپتامبر باید برای ورود به دانشگاه واکسینه شده باشند. به طور کلی دانشجویان و کارکنانی که می خواهند در دانشگاه حضور داشته باشند باید واکسینه شوند. در غیر این صورت کلاس ها در برنامه آنلاین flexible format ارائه می شود.

 1. دانشگاه تورنتو

در سال تحصیلی 2021 تا 2022 فقط دانشجویانی که در کمپس زندگی می کنند باید واکسینه شوند و برای سایر کارکنان و کارمندان واکسیناسیون الزامی نیست.

 1. دانشگاه وسترن

دانشجویان مقیم حتماً باید دوز اول واکسن را دریافت کنند و واکسیناسیون برای دانشجویانی که در اقامتگاه های وابسته به دانشگاه از جمله Brescia, Huron و King`s زندگی می کنند هم الزامی است.

 1. دانشگاه آلبرتا

فعلاً برنامه ای برای الزام واکسیناسیون ندارد.

 1. کالج شریدان

این کالج در حال حاضر واکسیناسیون را برای دانشجویانی که در کلاس های حضوری شرکت می کنند یا در اقامتگاه زندگی می کنند اجباری نمی داند. گفتنی است 90 درصد دانشجویان قصد دارند تا پاییز واکسینه شوند.

 1. دانشگاه دالاهو

این دانشگاه اعلام نکرده که واکسیناسیون برای سال تحصیلی آینده الزامی است، اما به دانشجویانی که از خارج از نوااسکوشیا می آیند اعلام شده که واکسینه شدن مانع قرنطینه دو هفته ای می شود. دانشجویانی که واکسینه نشده اند می توانند در این استان واکسن تزریق کنند.

 1. دانشگاه بریتیش کلمبیا

سخنگوی این دانشگاه اعلام کرده بنابر دلایلی چون عدالت، حریم خصوصی و حقوق بشر واکسن کرونا در این کشور اجباری نیست. پس کارکنان و دانشجویان مجبور به واکسیناسیون یا حتی افشای شرایط خود نیستند.

 1. دانشگاه رایرسون

کلیه دانشجویانی که در کمپس اقامت دارند باید واکسینه شوند و دانشجویانی که قصد اقامت دارند باید حداقل 14 روز قبل از رسیدن اولین دوز واکسن خود را دریافت کنند.

 1. دانشگاه سایمون فریزر

چون این دانشگاه در بریتیش کلمبیا است هیچ الزامی برای واکسینه شدن کارکنان و دانشجویان وجود ندارد.

 1. دانشگاه منیتوبا

این دانشگاه برنامه ای برای الزام واکسیناسیون یا درخواست گواهی واکسن ندارد

 1. دانشگاه یورک

فقط دانشجویانی که در اقامتگاه زندگی می کنند باید اولین دور واکسن خود را تزریق کرده باشند. همچنین ارائه گواهی تأیید آن الزامی است. سایر دانشجویان الزامی برای واکسیناسیون ندارند.

منبع: خبرکانادا
انتشار: 11 مرداد 1400 بروزرسانی: 11 مرداد 1400 گردآورنده: kheimehnews.ir شناسه مطلب: 1055

به "برخی از دانشگاه ها مانند بریتیش کلمبیا با چنین الزامی موافق نیستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برخی از دانشگاه ها مانند بریتیش کلمبیا با چنین الزامی موافق نیستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید