انگیزه ورزش ندارید، شاید قندخونتان بالاست!

به گزارش خیمه نیوز، آیا شما عاشق خوراکی های شیرین هستید و مدام چای شیرین میل می کنید؟ پس باید از خطرات قند و شکر نیز مطلع باشید زیرا برای سلامت بسیار خطر دارد.

انگیزه ورزش ندارید، شاید قندخونتان بالاست!

احتمالاً برای همه شما پیش آمده که دوست داشتید بعد از مصرف ناهار یا شام یک دسر بسیار شیرین و خوشمزه میل کنید. معمولاً مواد غذایی شیرین حاوی قند بسیار تحریک نماینده هستند و سخت می توانیم از آن ها دست بکشیم. در این مطلب از مجله اینترنتی دلتا با علائم قندخون بالا آشنا می شوید.

علائم قندخون بالا چیست؟

در ادامه با برخی از نشانه هایی که بدن در مقابل مصرف بالای قند نشان می دهد آشنا می شوید.

مسائل گوارشی

تحقیقات نشان می دهد که مصرف قند ممکن است مقدار توزیع باکتری های سالم را در معده به هم بریزد. در نتیجه مسائل گوارشی می تواند نشان دهنده مصرف بالای قند باشد.

تغییرات روحیه و کلافگی

برخی از مطالعات نشان می دهد که مصرف زیاد قند اختلالات روحی و افسردگی را در فرد ایجاد می نماید. بعلاوه انتقال دهنده های عصبی در مغز را به هم می ریزد و فرد دیگر نمی تواند هورمون سروتونین را به مقدار کافی در بدن داشته باشد.

نداشتن استراحت شبانه به مقدار کافی

مصرف قند زیاد هنگام خواب روحیه را به هم می ریزد و بعلاوه باعث می گردد که شب خواب راحتی نداشته باشید. در واقع خواب در هنگام شب بسیار بریده بریده و کوتاه و بی کیفیت می گردد و خستگی از تن بیرون نخواهد رفت و بااحساس سرحالی از خواب بیدار نخواهید شد.

پیری زودرس پوست

مصرف زیاد قند پیری پوست را سرعت می بخشد. قند، پروتئین های موجود در جریان خون را کاهش می دهد و عاملی برای ازبین رفتن کلاژن و انعطاف پذیری پوست خواهد بود.

پوسیدگی دندان

پوسیدگی دندان به دلیل مصرف قند بالا ایجاد می گردد زیرا قند زیاد عاملی برای ایجاد پلاک های دندانی هستند که خودشان دلیل اصلی پوسیدگی هستند. مخصوصاً مصرف نوشیدنی های شیرین مثل نوشابه که این پوسیدگی ها را افزایش می دهد.

میل به مصرف دسر بعد شام

میل زیاد به هر چیزی نشان دهنده مصرف بالای آن است. زمانی که بعد از مصرف شام دلتان می خواهد یک دسر شیرین بخورید، یعنی آن قدر قند مصرف نموده اید که به خوردن شیرینی ها عادت نموده اید. پس باید مصرف آن را کاهش دهید.

گرسنگی دائمی

وقتی قند بیشتری مصرف کنید، احساس گرسنگی شما بیشتر خواهد شد. حتی اگر همان موقع غذاخورده باشید.

درد مفصل

تحقیقات نشان می دهد که مصرف نوشیدنی های شیرین عاملی برای ایجاد دردهای روماتیسمی در خانم ها و درد مفصل و عاملی برای ایجاد التهاب است.

مسائل مربوط به کاهش وزن

زمانی که قند مصرف می کنید دوست دارید بیشتر غذا بخورید که همین امر به طور غیرمستقیم وزن شما را افزایش خواهد داد.

توهمات فکری

ممکن است از لحاظ فکری به هم بریزید. قند سوخت اصلی بدن محسوب می گردد و زمانی که قند خون افت کند که دلیل آن هم مصرف بیش از حد شیرینی ها هست، باعث ایجاد توهمات و به هم ریختگی فکر می گردد و دیگر توانایی تمرکز در شما به مقدار قبل وجود نخواهد داشت.

احساس ضعیف شدن و ازدست دادن توده عضلانی

طبق نتایج تحقیقات بین مصرف قند و ازبین رفتن توده عضلانی ارتباط مستقیم وجود دارد. در صورت مصرف بیش از حد قند عضله ها پروتئین را از دست می دهند و دیگر نمی توانند مانند قبل قوی و محکم باشند.

فشارخون بالا

قند بدترین دشمن برای افراد دارای فشارخون است و شاید از نمک هم بدتر باشد. داشتن رژیم غذایی پر قند با ساکاروز بالا، فشارخون دیاستولیک و سیستولیک را افزایش می دهد.

ازدست دادن انگیزه برای ورزش

مصرف زیاد قند باعث اضافه وزن می گردد و در نتیجه افراد انگیزه خود را برای انجام فعالیت های فیزیکی از دست می دهند. زیرا احساس می نمایند با این همه اضافه وزن دیگر نتیجه ای نخواهند گرفت.

شیرین نبودن میوه ها به مقدار کافی

زمانی که قند زیادی مصرف کنید، دیگر شیرینی میوه ها برای شما کافی نیست. به نظرتان یک کاسه توت فرنگی دیگر مثل قبل شیرینی ندارد و دوست دارید که به آن شکر بزنید یا بعد از آن یک چیز شیرین مصرف کنید.

پیشنهاد مطالعه: مطلب کبودی چشم را با 5 روش از بین ببرید! را بخوانید.منبع: پیام دلتا
انتشار: 3 اسفند 1401 بروزرسانی: 3 اسفند 1401 گردآورنده: kheimehnews.ir شناسه مطلب: 1521

به "انگیزه ورزش ندارید، شاید قندخونتان بالاست!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انگیزه ورزش ندارید، شاید قندخونتان بالاست!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید