الکترود های عصبی ایران ساخت تجاری سازی می گردد

به گزارش خیمه نیوز، ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در فراخوانی از از شرکت های فناور و پژوهشگران فعال این حوزه برای طراحی و ساخت الکترود های ثبت و تحریک سلول های عصبی ایران ساخت دعوت کرد.

الکترود های عصبی ایران ساخت تجاری سازی می گردد

به گزارش گروه فناوری خبرنگاران؛ این فراخوان برای تامین احتیاج حوزه علوم و فناوری های اعصاب و شناختی، فراوری الکترود های عصبی ایران ساخت توسط شرکت ها و مراکز پژوهشی که بتوانند احتیاجمندی های مراکز پژوهشی فعال داخل کشور در این عرصه را برطرف نمایند، اعلام شده است.

اولویت های حمایتی

ویژگی های مورد نظر در این فراخوان، مبتنی بر احتیاج های کنونی مراکز علمی در کشور است و طرح هایی که از این ویژگی ها برخوردار باشند، مورد پذیرضش و آنالیز قرار می گیرند.

یکی از مهم ترین ویژگی های فراوریات پیشنهاد شده در این فراخوان، ویژگی زیست سازگاری است که احتمال ایجاد مشکل برای بدن را به حداقل می رساند همچنین استحکام مکانیکی و سبک بودن در کنار مقاومت در برابر خوردگی از دیگر اولویت های طرح های ارائه شده به شمار می رود.

همچنین امکان تثبیت موقعیت بر روی بافت در صورت احتیاج و سازگاری با سیستم های تجاری ثبت و تحریک موجود در داخل کشور و به ویژه درگاه های اتصال، از موارد دارای اهمیت در طراحی و ساخت الکترود های یادشده است.

علاوه بر آنالیز سابقه شرکت و هسته پژوهشی، جزئیات ویژگی های ارائه شده و هزینه در نظر گرفته شده برای ساخت الکترود ها به همراه مبلغ پیش پرداخت مورد نظر برای آغاز کار، مدت زمان آماده شدن و تحویل به ستاد و همچنین نحوه تضمین در مورد اتمام پروژه نیز از اولویت های حمایتی است.

ارائه نمایندگان طرح باید بتوانند مدارک کافی را برای انجام موفقیت آمیز آزمایش های الکتریکی و حیوانی با الکترود طراحی شده ارائه نمایند. پس از داوری اولیه پروپوزال های دریافتی، تیم های حاضر در مراحل بعد، باید در آزمایشگاه های علوم اعصاب مورد تایید و تحت نظارت کارشناسان ستاد، آزمایش های حیوانی مربوط به الکترود های خود را انجام دهند.

حمایت دریافت تاییدیه ها

ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، در حوزه دریافت کد اخلاق برای انجام آزمایش های حیوانی، حمایت و همکاری های لازم را صورت خواهد داد.

براساس این فراخوان بخشی از مبلغ مورد نظر قرارداد، به عنوان حسن انجام کار، پس از ارائه شواهد آزمایش های الکتریکی و حیوانی مورد نظر به همراه اطمینان از بحث اتصال به سیستم های ثبت و تحریک تجاری موجود در کشور پرداخت خواهد شد.

در این فراخوان تاکید شده است پروپوزال ارسالی باید حاوی اطلاعاتی نشان دهنده توانمندی و اشراف مجری به فرایند ساخت، آزمایش های الکتریکی و حیوانی باشد.

شرکت های مهندسی و هسته های پژوهشی که در این رقابت حضور خواهند یافت، می توانند تا تاریخ 15 تیر 1400، به ارائه پروپوزال های مجزا برای ساخت الکترود های ثبت، تحریک، و یا هر دو مورد به وسیله سایت ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اقدام نمایند.

هرگونه پرسش در مورد فراخوان طراحی و ساخت الکترود های ثبت سیگنال های عصبی و تحریک سلول های عصبی باید به ایمیل گروه پژوهش، فناوری و زیرساخت ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی ارسال گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 20 تیر 1400 بروزرسانی: 20 تیر 1400 گردآورنده: kheimehnews.ir شناسه مطلب: 1013

به "الکترود های عصبی ایران ساخت تجاری سازی می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "الکترود های عصبی ایران ساخت تجاری سازی می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید