آیا پلوسی رییس جمهوری آمریکا می گردد؟

به گزارش خیمه نیوز، ابتلای چندین نفر از نزدیکان ترامپ و پنس به کرونا، روایت جانشین ریاست جمهوری این کشور را در صورت ناتوانی آن دو از انجام وظیفه مطرح نموده است.

آیا پلوسی رییس جمهوری آمریکا می گردد؟

تارنمای بلومبرگ بامداد دوشنبه از قرنطینه مایک پنس معاون رییس جمهوری آمریکا از بیم شیوع کرونا در کاخ سفید اطلاع داد و نوشت که او پس از ابتلای دبیر مطبوعاتی اش به کرونا در چند روز اخیر در کاخ سفید حضور نیافته است.

کیتی میلر دبیر مطبوعاتی پنس که سخنگوی اصلی کارگروه مقابله با کرونای کاخ سفید نیز هست، روز آدینه آزمایش مثبت کرونا داد که در پی آن نگرانی ها از احتمال ابتلای معاون رییس جمهوری آمریکا نیز افزایش یافت.

بلومبرگ در گزارش خود اضافه نمود که پنس روز شنبه در نشست مهمی که با حضور دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا و مقام های ارشد نظامی برگزار گردید، حضور نیافت. او روز یکشنبه اقدام به تست کرونا کرد که جواب آن منفی بود، اما با این حال، برای رعایت احتیاط خود را قرنطینه نموده و از حضور در کاخ سفید خودداری می نماید.

اگرچه این گزارش توسط خانم میلر دبیر مطبوعاتی پنس که همسر استفن میلر مشاور ارشد ترامپ است تکذیب شد و او گفت که معاون رییس جمهوری روز دوشنبه به کاخ سفید خواهد آمد، اما این گزارش حاکی از افزایش تدابیر حفاظتی از مقام های ارشد کاخ سفید در برابر ابتلا به کرونا است.

پیشتر مقام های بهداشتی کاخ سفید هر هفته یک بار از ترامپ و پنس آزمایش کرونا می گرفتند، اما پس از موارد ابتلا در نزدیکان آن ها، این آزمایش ها را به صورت روزانه انجام می دهند.

در یک هفته گذشته چند تن از کارکنان کاخ سفید و 11 نفر از محافظان رییس جمهوری آمریکا در سرویس مخفی این کشور به کرونا مبتلا شده اند و حدود 60 نفر نیز خود را قرنطینه نموده اند.

شبکه خبری سی ان ان عصر پنجشنبه گزارش داد که آزمایش کرونا یکی از پیشخدمت های شخصی ترامپ رییس جمهوری آمریکا که عضو نیروی دریایی این کشور است، مثبت اعلام شده که این مساله نگرانی از ابتلای ترامپ به کووید19 را به دنبال داشته است.

براساس این گزارش، ترامپ وقتی روز چهارشنبه از مثبت بودن آزمایش کرونا برای پیشخدمت خود مطلع می گردد، بسیار ناراحت شده و پزشک کاخ سفید یک بار دیگر از رییس جمهوری آمریکا آزمایش کرونا می گیرد که جواب آن منفی بوده است.

روزنامه یو.اس.ای.تودی نیز به نقل از یک منبع مطلع اطلاع داد که 11 نفر از کارکنان سرویس مخفی آمریکا به ویروس کرونا مبتلا شده و 60 تن دیگر نیز خود را قرنطینه نموده اند. سرویس مخفی وظیفه محافظت از رییس جمهوری و خانواده او را به عهده دارد.

همچنین آنتونی فائوچی عضو ارشد کارگروه مقابله با کرونا کاخ سفید، رابرت ردفیلد مدیر مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های آمریکا و اسفن هان کمیسر اداره غذا و داروی ایالات متحده به دلیل تماس با افراد مبتلا به کرونا، خود را قرنطینه نموده اند.

اخبار ابتلای نزدیکان ترامپ و پنس به کرونا در حالی است که روزنامه نیویورک تایمز به نقل از دو مقام ارشد گزارش داده که کاخ سفید هیچ برنامه مشخصی برای محافظت از رییس جمهوری آمریکا و معاون او در برابر ابتلای احتمالی به کووید19 ندارد.

ترامپ و پنس هر دو به رغم تماس مستقیم با افرادی که به کرونا مبتلا شده اند از پوشیدن ماسک خودداری می نمایند که این مساله انتقادهای گسترده ای را به دنبال داشته است.

خبرگزاری رویترز در گزارشی نوشت رییس جمهوری آمریکا که در هیچ یک از برنامه های رسمی خود ماسک به صورت نزده، رسما گفته است که از ماسک استفاده نخواهد کرد.

ابتلای افراد نزدیک به ترامپ و پنس به کووید19 که با بی توجهی آن دو به پروتکل های بهداشتی و بی برنامگی کاخ سفید برای حفاظت از آنان در برابر این ویروس همراه شده، باعث شده است که حدس ها درباره احتمال بیماری و ناتوان شدن هر دوی آن ها از انجام وظیفه در آمریکا بالا بگیرد.

براساس قوانین ایالات متحده آمریکا، در صورتی که رییس جمهوری و معاون او هر دو توانایی برای اداره کشور را از دست بدهند، ریاست مجلس نمایندگان این کشور که اکنون در اختیار نانسی پلوسی سیاستمدار دموکرات است، عهده دار این مسوولیت خواهد شد.،ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 17 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: kheimehnews.ir شناسه مطلب: 337

به "آیا پلوسی رییس جمهوری آمریکا می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیا پلوسی رییس جمهوری آمریکا می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید