آمریکا دو بالگرد نظامی حامل سلاح و مهمات برای گروه های مسلح سوریه فرستاد

به گزارش خیمه نیوز، خبرگزاری رسمی سوریه گفت که دو بالگرد نظامی آمریکا روز چهارشنبه محموله ای از راکت های دوش پرتاب و گلوله های توپخانه ای را برای کمک به گروه های شبه نظامی تحت حمایت خود در شرق سوریه تخلیه کردند.

آمریکا دو بالگرد نظامی حامل سلاح و مهمات برای گروه های مسلح سوریه فرستاد

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، نیرو های آمریکایی محموله ای از گلوله های توپخانه ای و راکت های دوش پرتاب را از طریق دو بالگرد نظامی به پایگاه غیرقانونی خود در الشدادی در جنوب شرق استان الحسکه در شمال شرق سوریه منتقل کردند.

خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) به نقل از منابع محلی گزارش داد که دو بالگرد نظامی متعلق به نظامیان اشغالگر آمریکا در پایگاه الشدادی فرود آمدند و محموله های خود را که شامل گلوله های توپخانه ای و موشک های دوش پرتاب بود در آنجا تخلیه کردند.

سانا گفت: این اقدام آمریکا در چارچوب تقویت پایگاه هایش و تضمین حمایت مستمر آن ها از گروه های تروریستی است که تحت فرمان آن فعالیت می کنند.

نظامیان آمریکا با همکاری شبه نظامیان کُرد عضو گروه موسوم به نیرو های دموکراتیک سوریه (قسد) میدان های نفتی در منطقه شرق سوریه را در اشغال خود دارند و طی ماه های اخیر به منظور سرقت نفت این منطقه و تقویت پایگا های خود هزاران کامیون حامل تجهیزات نظامی و لجستیک را از عراق به آنجا رساندند.

دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا هم بار ها گفته بود که هدف از حضور نیرو های این کشور در سوریه، استفاده از چاه های نفتی این کشور است.

خبرگزاری سانا چند روز پیش نیز گزارش داد که نیرو های آمریکایی بر ایجاد یک پایگاه نظامی جدید در منطقه الیعربیه در ریف الحسکه شرقی حضور داشته و اقدام به انتقال سلاح و تجهیزات پشتیبانی به این پایگاه کرده اند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 30 اسفند 1399 بروزرسانی: 30 اسفند 1399 گردآورنده: kheimehnews.ir شناسه مطلب: 820

به "آمریکا دو بالگرد نظامی حامل سلاح و مهمات برای گروه های مسلح سوریه فرستاد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا دو بالگرد نظامی حامل سلاح و مهمات برای گروه های مسلح سوریه فرستاد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید