7 تفکر که برای سلامتی مضرند

به گزارش خیمه نیوز، ویژگی های شخصیتی ما بسیار بیشتر از مشخص چرخه های اجتماعی در زندگی ما تاثیر گذار هـسـتـنـد. اسـتـفن بویل محقق مرکز پزشکی دانشگاه دوک در کارولینای شمالی در این باره گفت: این ایده که رفتار یا شخصیت می تواند در بلند مدت روی سلامت انسان تاثیر بگذارد موضوع تازه ای نیست اما در این مقاله اندازه این تاثیرگذاری مورد آنالیز قرار گرفته است.

7 تفکر که برای سلامتی مضرند

7 تفکر که برای سلامتی مضرند

ویژگی های شخصیتی ما بسیار بیشتر از مشخص چرخه های اجتماعی در زندگی ما تاثیر گذار هـسـتـنـد. اسـتـفن بویل محقق مرکز پزشکی دانشگاه دوک در کارولینای شمالی در این باره گفت: این ایده که رفتار یا شخصیت می تواند در بلند مدت روی سلامت انسان تاثیر بگذارد موضوع تازه ای نیست اما در این مقاله اندازه این تاثیرگذاری مورد آنالیز قرار گرفته است.

درحالی که افراد عصبی زودتر تحلیل می فرایند و ممکن است جان خود را به خطر بیندازند ، بعضی از افراد هم به علت ویژگی های شخصیتی خاص خود ممکن است بیشتر عمر نمایند. در این تحقیق ، پژوهشگران 7 نوع تفکر را اسم نموده اند که سلامت فرد را به خطر می اندازند و بر جسم انسان تاثیرات نامطلوبی بر جای می گذارند که عبارتند از:

1- استـرس: تحقـیـقات نشان می دهد استرس و نگرانی در طولانی مدت می تواند کُشنده باشد؛ به ویژه استرس های محل کار که احتـمال ابتلا به بیماری های قلبی، آنفلوانزا، سندرم متابولیک و افزایش فشار خون را تشدید می نماید.

2- غصه و تقدیر: اندوهگین بودن، نه تنها از نـظـر اجـتـمـاعی مضر است بلکه تاثیرجسمی نامطلوبی هم دارد. مطالعات نشان می دهد افراد مبتلا به بیماری های عروقی اگر اندوهگین و غـصـه دار بـاشـنـد زودتـر مـی مـیرند. محققان می گویند نوع شخصیت روی سیستم ایمنی بدن و بعلاوه سیستم واکنش به استرس در انسان تاثیر می گذارد.

3- اضطراب: بر اساس یافته های علمی، اندازه ابتلا به زوال عقل و آلزایمر در افرادی که کمتر مضطرب می شوند، پایین تر است. تحقیقات نشان داده است خطر ابتلا به زوال عقل در سالمندانی که آرام هستند،50 درصد کاهش می یابد.

4- فقدان خـویشتنداری: آیا وقت ملاقاتتان دیر شده و یا نمی توانید کارهایتان را منظم کنید و به این خاطر کنترل خود را از دست داده اید؟ پس بدانید که این عدم خویشتنداری می تواند به سلامت شما آسیب برساند. محققان می گویند انـسـان هـای خـوددار نسبت به دیگران عمر طولانی تری دارند.

5- دلواپسی: افراد به شدت عصبی که دائـمـا نـگـران و مـضطرب و مستعد ابتلا به افسردگی هستند به طور میانه زودتر می میرند. به علاوه، این افراد اغلب بیشتر سیگار می کشند به امید این کـه سیگار اضطراب آنها را کاهش دهد اما متاسفانه با این کار عمر خود را کوتاه می نمایند.

6 - بی هدفی در زندگی: اگر احساس می کنید در زندگی خود هدفی ندارید باید بدانید که زمان سکونتتان بر روی کره زمین یا به عبارتی عـمـرتـان کوتاه خواهد شد. پژوهش ها نشان می دهد کسانی که اهداف بالایی در زندگی دارند به زوال عقل مبتلا نمی شوند و دیرترهم می میرند.

7 - بدبینی: بدبینی و بدگمانی نسبت به دیگران یک ویژگی شخصیتی است که به گفته دانشمندان به خصومت و دشمنی بازمی شود و خطـر ابـتلا به بیماری های قلبی را افزایش مـی دهـد. ایـن افراد اغـلب در رفـتار مـردم انگیزش های خصمانه پیدا می نمایند.

دکتر بویل در مطالعات خـود نـشـان داده افـراد بـدبین 25درصد بیش از دیگران در معرض ابتلا به بیماری های قلبی هستند و به مراتب استرس بیشتری را در طول زندگی تجربه می نمایند.

اگر شما هم صادقانه تصور می کنید که هرکدام از این مسائل را دارید، از همین امروز به خاطر سلامت خودتان هم که شده برای برطرف آن کوشش کنید.

* ارسال مقاله به وسیله عضو محترم سایت با نام کاربری : golenarges-g

منبع: راسخون
انتشار: 6 مهر 1400 بروزرسانی: 6 مهر 1400 گردآورنده: kheimehnews.ir شناسه مطلب: 1122

به "7 تفکر که برای سلامتی مضرند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "7 تفکر که برای سلامتی مضرند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید