گزارش فرانس پرس از دیدگاه مردم ژاپن، به خاطر المپیک جان مردم را به خطر نیندازید!

به گزارش خیمه نیوز، نظرسنجی اجرا شده کانال NHK ژاپن نشان می دهد که 45% مردم این کشور با برگزاری بازی های المپیک 2020 مخالف هستند.

گزارش فرانس پرس از دیدگاه مردم ژاپن، به خاطر المپیک جان مردم را به خطر نیندازید!

به گزارش خبرنگاران، فرانس پرس گزارشی از دیدگاه مردم ژاپن در خصوص برگزاری بازی های المپیک 2020 منتشر کرده که نشان می دهد ژاپنی ها با برگزاری این رویداد در شرایط فعلی مخالف هستند.

در این گزارش آمده است: تردیدها در خصوص برگزاری المپیک 2020 در تابستان سال جاری بیشتر می شود در حالی که بسیاری از مسئولین و مردم این کشور به این موضوع اشاره می کنند که جان مردم از هر چیزی مهم تر است.

نخست وزیر ژاپن و رئیس کمیته جهانی المپیک بر آمادگی این کشور به منظور برگزاری بازی ها در زمان مقرر تاکید دارند اما بسیاری از کارشناسان به آمادگی جهان برای برگزاری این رویداد مشکوک هستند. المپیک بزرگ ترین رویداد ورزشی جهان است که میلیون ها تماشاگر و هزاران ورزشکار را گرد هم می آورد.

با توجه به تعویق بسیاری از رویدادهای مهم ورزشی جهان، برگزاری بازی های المپیک هم در پرده ابهام قرار گرفته است.

ژاپن تا حدود زیادی در کنترل ویروس کرونا پیروز بوده و با ثبت آمار 814 مورد ابتلا و تنها 24 فوت، عملکرد خوبی در این زمینه داشته با این وجود جامعه و مردم ژاپن در هراس از افزایش موارد ابتلا و ورود بیشتر این ویروس از طریق سفر گردشگران خارجی موافق برگزاری این بازی ها نیستند.

کوکی میورا جوان 27 ساله ژاپنی که کارمند یک شرکت اینترنتی است در این خصوص به فرانس پرس می گوید: اگر بخواهم صادق باشم باید بگویم حتی اگر ژاپن پیروز به کنترل این بیماری شده ما پذیرای گردشگران و میهمانانی از دیگر کشورهای جهان نیستیم. بهتر است این بازی ها برگزار نشود. نمی توانیم جان انسان ها را به خاطر المپیک قربانی کنیم. این بازی ها یا باید به تعویق بیفتد و یا به طور کلی لغو شود.

نظرسنجی انجام شده کانال NHK نشان می دهد که 45% مردم ژاپن با برگزاری بازی ها مخالف هستند ، 40% خواستار برگزاری بازی ها در زمان مقرر شدند و 15% باقیمانده در این خصوص نظری نداشتند.

توماس باخ، رئیس کمیته بین المللی المپیک البته معتقد است لغو بازی ها مسائل تازه ای ایجاد خواهد کرد و به همین دلیل این کمیته همچنان ورزشکاران را تشویق می کند که برای حضور در بازی ها آماده شوند.

ماسائو سوگاوارا بازنشسته 90 ساله ژاپنی هم در گفت وگو با فرانس پرس نظر خودش را با صراحت می گوید: عقیده دارم بهتر است این بازی ها یک سال به تعویق بیفتد. هر تصمیم خلاف این می تواند ناامید کننده و خطرناک باشد.

مانفرد اوتو وکیل ژاپنی-آلمانی هم در این مورد می گوید: ما نیازمند احتیاط و مراقبت در این شرایط هستیم. اگر امکان شکست ویروس و از بین بردن این بیماری تا آن زمان وجود نداشته باشد باید بازی ها را به تعویق انداخت. این بیماری می تواند زندگی خیلی از اشخاص را به خطر بیندازد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 16 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: kheimehnews.ir شناسه مطلب: 201

به "گزارش فرانس پرس از دیدگاه مردم ژاپن، به خاطر المپیک جان مردم را به خطر نیندازید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گزارش فرانس پرس از دیدگاه مردم ژاپن، به خاطر المپیک جان مردم را به خطر نیندازید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید