کشف 2000 اسلحه شکاری غیر مجاز در تهران

به گزارش خیمه نیوز، فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران از کشف 2000 مورد سلاح شکاری قاچاق غیر مجاز در پایتخت اطلاع داد.

کشف 2000 اسلحه شکاری غیر مجاز در تهران

به گزارش گروه حوادث خبرنگاران از ایسنا، سردار حسین اشتری در نهمین طرح ظفر پایتخت که صبح امروز در فرماندهی انتظامی تهران عظیم برگزار گردید، اظهار کرد: کوشش مقتدرانه و هوشمندانه فرماندهی تهران عظیم قابل تقدیر است. امروز امنیت پایتخت به دست این عزیزان است و در حال ارتقاء امنیت هستند که گواه آن کشفیات است.

وی اضافه کرد: یکی از موارد دستگیری باندی بوده است که 2000 سلاح شکاری غیرمجاز که می توانسته برای اقدامات امنیتی هم مورد استفاده قرار گیرد، شناسایی و دستگیر شدند. اگر این اسلحه ها برای اهداف شوم توزیع می شد ببینید چه اهمیتی در امنیت مردم داشت.

وی گفت: در 9 ماهه اخیر حدود 23 تُن مواد مخدر کشف شده که در تهران 21 درصد نسبت به سال قبل افزایش یافته است. اگر 23 تُن در تهران توزیع می شد جوانان بسیاری را معتاد میکرد و بعضاً خانواده ها را مکوششی می کرد.

وی در مورد برخورد با اراذل و اوباش نیز گفت: هر فردی که بخواهد حرکت غیر قانونی داشته باشد، هر شخصی که مخالف قانون باشد و آرامش مردم را سلب کند حتما پلیس برخورد خواهد نمود، اقداماتی که انجام شده مقتدرانه بوده است و گزارشاتی که رسیده است در مورد کاهش اراذل و اوباش در تهران هست.

وی اضافه کرد: مردم هم همکاری بسیار خوبی با پلیس داشتند. یکی از روینمودهای پلیس اجتماعی محور بوده و با نخبگان و افشار مختلف در ارتباط است. در بحث آسیب های اجتماعی در بسیاری از موارد از ظرفیت مردم استفاده می کنیم که خوشبختانه همه مایل به همکاری با پلیس هستند و نشان می دهد که اعتماد مردم به پلیس افزایش پیدا نموده است.

وی از دستگاه قضایی تشکر کرد و گفت: با طرح های پیش رو با هر نظرات مردم و همکاری آن ها اقدامات خوبی را انجام خواهیم داد.

اشتری اظهار کرد: از همان روزی که اعلام شد بیماری کووید 19 به کشور وارد شد پلیس با شعار حافظان امنیت در کنار حافظان سلامت حاضر شد. در ستاد ملی مقابله با کرونا هم نیروی انتظامی حضور دارد و مصوبات را در موضوعات مختلف پیگیری کردیم.

به گفته فرمانده ناجا، در بحث کنترل ترددها حدود 500 هزار نفر هر روز همکاران من در حال کنترل ترددها بودند. شهرهایی که ستاد مقابله با کرونا اعلام می نماید تردد در آن ها عادی است محدودیتی ندارد و مجوز برای سفرها هم از سوی فرمانداران محترم صادر می گردد و قرار بر این شد که صدور مجوز برای سفر به شهر های شمالی کنترل گردد. ما مجری مصوبات هستیم که اقدامات همکاران بسیار مناسب بوده و بخشی از کنترل های ما هوشمند بوده است.

سردار اشتری در مورد سرعت ارسال پفراینده ها به دستگاه قضایی نیز تاکید نمود: کوشش ما این است پفراینده های تشکیل شده افراد که به کلانتری ها مراجعه می نمایند در اولین فرصت و سرعت بالا به دستگاه قضایی فرستاده گردد که در 12 کلانتری سیستم ارسال پفراینده راه اندازی شده و امیدواریم با هماهنگی های خوب سرعت انتقال افزایش پیدا کند.

وی در مورد شرایط امنیت کشور و سرقت ها هم گفت: افزایش سرقت ها عواملی دارد که باید در جای خودش بحث گردد اما بر اساس گزارشاتی که به پلیس رسیده است نسبت کشف به وقوع افزایش پیدا نموده است. البته عوامل متعددی در این امر تاثیر گذار است که ان شاءالله دستگاه های مسئول باید بیشتر به آن بپردازند.

وی اضافه کرد: جرایم خشن کاهش پیدا نموده و علت آن حضور مقتدرانه پلیس در صحنه است که این بازدارندگی خوبی داشته و در آینده این فرایند با سرعت بیشتری ادامه دار خواهد شد.

وی گفت: یکی از راه های کاهش آلودگی هوا این است که خودروهای فرسوده از چرخه خارج گردد؛به نظر می رسد در بحث آلودگی هوا همه باید اقداماتی را انجام دهند. ضمن تاکید بر اعمال قانون برای افرادی که آلودگی ایجاد می نمایند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 4 اسفند 1399 بروزرسانی: 4 اسفند 1399 گردآورنده: kheimehnews.ir شناسه مطلب: 766

به "کشف 2000 اسلحه شکاری غیر مجاز در تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف 2000 اسلحه شکاری غیر مجاز در تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید