کشف گلّه های جدید پنگوئن در قطب جنوب

به گزارش خیمه نیوز، گرچه خود پنگوئن ها کوچکتر از آنند که به آسانی در تصاویر بسیار دور ماهواره ای دیده شوند،، اما محل فضلهٔ این جانوران، که انبوه آن به شکل لکّه ای روی سفیدی یخ قابل مشاهده است، سبب شده دانشمندان بتوانند جهت و زمان حرکت این جانوران را تشخیص دهند.

کشف گلّه های جدید پنگوئن در قطب جنوب

تصاویر ماهواره ای اخیر نشان می دهد شمار گلّه های پنگوئن امپراتور 20 درصد بیش از چیزی است که پژوهشگران تا پیش از این گمان می کردند. پژوهشگران بریتانیایی در مرکز مشاهدات قطبی بریتانیا با استفاده از تصاویر ماهوارهٔ کپرنیکوس به وجود هزاران پنگوئن امپراتور در قطب جنوب پی بردند.

این پنگوئن ها شامل، 11 گلهٔ تازه می شوند که وجود سه تا از آن ها پیشتر تشخیص داده شده بود، گرچه هرگز تأیید نشده بود.

گرچه خود پنگوئن ها کوچکتر از آنند که به آسانی در تصاویر بسیار دور ماهواره ای دیده شوند،، اما محل فضلهٔ این جانوران، که انبوه آن به شکل لکّه ای روی سفیدی یخ قابل مشاهده است، سبب شده دانشمندان بتوانند راستا و زمان حرکت این جانوران را تشخیص دهند.

پنگوئن های امپراتور در قطب جنوب زندگی می نمایند که نه تنها دور از دسترس است بلکه دمای هوا نیز در آن گاه تا منفی 50 درجهٔ سانتی گراد پایین می آید، امری که سبب می گردد مطالعه روی این جانوران بسیار سخت باشد.

تغییرات آب وهوایی و ذوب شدن یخ های قطبی تاثیرات شایان توجهی بر حیات این جانوران دارد و کشف اخیر به اطلاعات دانشمندان در این زمینه خواهد اضافه کرد.

عملیّات ماهواره ای کپرنیکوس سنتینال2 متشکل از دو ماهواره است که تصاویر و اطلاعات کاملی از سطح زمین فراهم می نمایند، اطلاعاتی که هر چند روز یکبار به روز می گردد.

منبع: یورو نیوز

منبع: فرادید
انتشار: 7 مهر 1399 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: kheimehnews.ir شناسه مطلب: 467

به "کشف گلّه های جدید پنگوئن در قطب جنوب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف گلّه های جدید پنگوئن در قطب جنوب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید