کاهش خطر سویه تازه کرونا با رعایت شیوه نامه های بهداشتی

به گزارش خیمه نیوز، خبرگزاری خبرنگاران- به اعتقاد کارشناسان رفتار فردی و اجتماعی در رعایت شیوه نامه های بهداشتی می تواند خطر اُمیکرون را مثل سویه های قبلی کرونا کم کند.

کاهش خطر سویه تازه کرونا با رعایت شیوه نامه های بهداشتی

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران، اُمیکرون سویه نو بیماری کروناست؛ خطری که هرچند تا این لحظه در کشور ما گزارش نشده، اما یک تهدید بزرگ؛ جدی؛ و بسیار نزدیک است. مشاهدات میدانی ما حاکی از آن است که بسیاری از مردم اطلاعات زیادی از سویه نو این بیماری ندارند.

دکتر علی شریفی سرپرست مرکز آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صداوسیما می گوید: هر موجی که وارد کشور شده است قربانیان زیادی گرفته و تا مبتلایان بسیاری به جای گذاشته، بنابراین ضروری است که همچنان در رعایت شیوه نامه های بهداشتی دقت داشته باشیم و از حضور در محیط های بسته و پرخطر اجتناب کنیم، زیرا اگر جوانان مبتلا به این بیماری شده و بهبود یابند، اما منتقل کننده ویروس به سالمندان هستند که بسیار نگران کننده است.

طبق آخرین اطلاعات گونه نو بیماری کرونا در بسیاری از نقاط جهان در حال خودنمایی است و سازمان بهداشت جهانی هم نسبت به خطر بالای ابتلا به این سویه هشدار داده و این گونه کرونا را یک نگرانی نو قلمداد نموده است.

دکتر رئیس زاده رئیس نظام پزشکی کشور هم معتقد است که این سوی بیماری بزودی راهی ایران می گردد بنابراین باید مردم واکسیناسیون را جدی گرفته و در رعایت شیوه نامه های بهداشتی جدیت به خرج دهند.

به اعتقاد بسیاری از کارشناسان در این خطر هم مثل سویه های قبلی کرونا؛ رفتار فردی و اجتماعی هریک از ما در رعایت شیوه نامه های بهداشتی مشخص کننده است.

دکتر تقدسی ایمونولوژیست نیز در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صداوسیما می گوید: طبق آخرین اطلاعات منتشره در مجلات تخصصی و معتبر جهان اندازه سرایت این بیماری در مقایسه با سویه های قبلی دیگر بسیار بالاست و همین مسئله باعث ایجاد نگرانی های بسیاری شده است که می توان با واکسیناسیون گسترده و دقت در رعایت شیوه نامه های بهداشتی خطرات مربوط به این سویه نو را به حداقل رساند.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 25 بهمن 1400 بروزرسانی: 25 بهمن 1400 گردآورنده: kheimehnews.ir شناسه مطلب: 1267

به "کاهش خطر سویه تازه کرونا با رعایت شیوه نامه های بهداشتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش خطر سویه تازه کرونا با رعایت شیوه نامه های بهداشتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید