علائم و چگونگی تشخیص کرونای جهش یافته ، لزوم قرنطینه 14 روزه مسافران خارجی

به گزارش خیمه نیوز، عضو کمیته علمی ستاد ملی مقابله با کرونا با بیان اینکه تفاوت عمده ای میان کرونای جهش یافته و ویروسی که تا به امروز با آن روبرو بودیم، وجود ندارد، گفت: سرعت و قدرت انتقال بیماری در کرونای جهش یافته یک مقدار بیشتر است. البته شناسایی کرونای جهش یافته بدون آزمایش ژنتیکی امکان پذیر نیست.

علائم و چگونگی تشخیص کرونای جهش یافته ، لزوم قرنطینه 14 روزه مسافران خارجی

دکتر مسعود مردانی در گفت وگو با خبرنگاران، با اشاره به تایید شناسایی یک مورد ابتلا به کرونای جهش یافته در کشور، گفت: در وهله اول باید توجه کرد که تفاوت عمده ای میان بیمارانی که به کرونای قبلی مبتلا شده اند با بیمارانی که به کرونای جهش یافته مبتلا می شوند، وجود ندارد. در عین حال شناسایی کرونای جهش یافته بدون آزمایش ژنتیکی امکان پذیر نیست.

افزایش قدرت انتقال کرونا در ویروس جهش یافته

وی افزود: سرعت و قدرت انتقال بیماری در کرونای جهش یافته یک مقدار بیشتر است و مبتلایان به کرونای جهش یافته، سریع تر ویروس را به دیگران انتقال می دهند. از طرفی ممکن است علائم بالینی در مبتلایان به کرونای جهش یافته مقداری شدیدتر باشد.

مردانی با بیان اینکه باید در بین افرادی که از کشورهای اروپایی به ویژه انگلستان به ایران می آیند، دنبال مبتلایان به کرونای جهش یافته بگردیم، ادامه داد: مورد ابتلایی هم که در کشور دیده شده، مربوط به مسافرانی بوده که از انگلیس به ایران آمده است.

مسافران ورودی به کشور، 14 روز خودقرنطینگی اختیار کنند

وی تاکید کرد: مردم اگر مسافری دارند که از خارج از کشور می آید، او را راهنمایی کنند تا به مدت 14 روز در یک اتاق خودقرنطینگی اختیار کند و به هیچ وجه این فرد را در بدو ورود نبوسند، با او دست ندهند و او را در آغوش هم نگیرند. به مدت 14 روز فرد در یک اتاق قرنطینه باشد و اگر کوچکترین علائمی دال بر بیماری دارد، تست PCR بدهند.

بیماریابی تقویت شود تا گرفتار ویروس جهش یافته نشویم

مردانی با بیان اینکه در حال حاضر وزارت بهداشت کلیه مسافرانی را که از کشورهای درگیر کرونای جهش یافته به ایران می آیند، رصد می کند، گفت: بر این اساس همین اقدام را باید انجام دهیم و بیماریابی را تقویت کنیم تا گرفتار نوع جهش یافته ویروس نشویم.

پروتکلها را رعایت کنید

وی تاکید کرد: برای پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا اعم از جهش یافته و غیر جهش یافته، باید پروتکل های بهداشتی را شامل فاصله گذاری اجتماعی، شست وشوی دست ها، پرهیز از سفرهای غیرضروری، تعطیلی دورهمی ها و استفاده از ماسک از منزل تا منزل را رعایت کنیم.

علایم ویروس جهش یافته

مردانی اظهار کرد: علائم کرونای جهش یافته، مانند علائم کرونا است که تا به امروز شناخته شده، اما شدت آن مقداری بیشتر است. در عین حال ممکن است تشخیص آن هفته ها طول بکشد. بیشترین چیزی که در تشخیص کمک می کند سابقه مسافرت به کشوهایی است که درگیر کرونای جهش یافته هستند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 25 بهمن 1399 بروزرسانی: 25 بهمن 1399 گردآورنده: kheimehnews.ir شناسه مطلب: 746

به "علائم و چگونگی تشخیص کرونای جهش یافته ، لزوم قرنطینه 14 روزه مسافران خارجی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "علائم و چگونگی تشخیص کرونای جهش یافته ، لزوم قرنطینه 14 روزه مسافران خارجی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید