چمران: بساط اتوبوس هایی که محل خواب افراد است جمع شود

به گزارش خیمه نیوز، رئیس شورای شهر تهران از قول زاکانی برای جمع کردن اتوبوس های مستقر برای کارتن خواب ها خبر داد.

چمران: بساط اتوبوس هایی که محل خواب افراد است جمع شود

به گزارش ایسنا، مهدی چمران در واکنش به اتوبوس خوابی گفت: فضای عمومی تبلیغاتی به ویژه خبرگزاری های خارجی بر مسئله اتوبوس خوابی متمرکز شده و خبرگزاری های خارجی یادشان رفته که زباله گرد های لندنی یا دیگر کشور ها چگونه زندگی می کنند.

وی با بیان اینکه البته اتوبوس جای استراحت نیست گفت: حتی فیلمی منتشر شده که یک اتوبوس خواب به راننده می گوید بخاری بزن، اما می گویند نداریم؛ و به او پتو می دهند البته مسئله دریافت پول مطرح نیست و عده ای درمانده به اتوبوس ها پناه می آورند.

وی با بیان اینکه در گذشته به یاد دارید که برخی از این افراد را به زور به گرمخانه ها می بردند تا در سرمای زمستان جانشان را از دست ندهد که فیلمهایش هم منتشر شد، گفت: البته من با زاکانی صبحت کردم و قرار شد شنبه یا یکشنبه بساط اتوبوس هایی که در شب محل خواب افراد است جمع کنند.

چون اتوبوس بهداشتی نیست و صبح که این افراد بیدار می شوند چه کنند؟ مشکلاتی هم در این زمینه وجود دارد، اما دقت کنید هر کاری کنیم از کار ما برداشت دیگری می شود و تبلیغات جهانی علیه ماست و زیر ذره بین رسانه های داخلی و خارجی هستیم.

وی افزود: البته قرار است این اتوبوس ها را جمع کنند و این افراد را در مکانی دیگر سامان دهند.

وی با اشاره به وعده شهرداری برای توسعه همراه سرا ها گفت: البته کار خیر است، اما صرفا وظیفه شهرداری نیست و بهتر است که به افراد جامانده کمک شود.

گفتنی ست معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران اعلام کرده بود برای کمک به افراد بی خانمان و کارتن خواب که تمایل به حضور در گرمخانه ها ندارند در میادین اصلی اتوبوس مستقر کرده اند تا برای فرار از سرما، شب را در این اتوبوس ها به صبح برساند.

منبع: فرارو
انتشار: 26 بهمن 1400 بروزرسانی: 26 بهمن 1400 گردآورنده: kheimehnews.ir شناسه مطلب: 1268

به "چمران: بساط اتوبوس هایی که محل خواب افراد است جمع شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چمران: بساط اتوبوس هایی که محل خواب افراد است جمع شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید