نگرانی توکیو از نمایش موشک بالستیک قاره پیمای کره شمالی

به گزارش خیمه نیوز، وزیر دفاع ژاپن در واکنش به نمایش موشک جدید از سوی کره شمالی، آنرا چالشی جدید برای جامعه جهانی خواند.

نگرانی توکیو از نمایش موشک بالستیک قاره پیمای کره شمالی

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، به دنبال نمایش یک موشک بالستیک قاره پیما از سوی کره شمالی در رژه نظامی در روزهای گذشته، وزیر دفاع ژاپن واکنش نشان داد.

به نوشته خبرگزاری کیودو نابو کیشی وزیر دفاع ژاپن سه شنبه در نشست خبری گفت: کره شمالی ... دائماً توانایی های تهاجمی خود را تقویت می کند. این یک چالش جدید برای جامعه جهانی است.

ژاپن گفت که تلاش ها برای اجرای تحریم ها علیه کره شمالی را تقویت می کند. در همین زمینه وزارت دفاع ژاپن از آغاز عملیات تجسسی نیروی دریایی کانادا در اطراف ژاپن در روزهای گذشته خبر داد و گفت که این اقدام برای ممانعت از انتقال غیرقانونی بار از یک کشتی به کشتی دیگر است. نیروی دریایی کانادا قصد دارد به همین منظور گشت های هوایی و دریایی را از اوائل ماه نوامبر (آبان) تا دسامبر (آذر) در منطقه برگزار کند.

کره شمالی در رژه بزرگ نظامی خود که شنبه بعد از ظهر به وقت تهران برگزار شد، یک نوع موشک بالستیک قاره پیمای جدید متحرک به نمایش گذاشت که به گفته کارشناسان بزرگ تر از نمونه های قبلی است. ارتش کره شمالی در این رژه چهار تیر از این موشک قاره پیمای جدید را در حالی به نمایش گذاشت که بیشتر دولت این کشور نیز به وجود آن اشاره کرده بود. این موشک ها در رژه امروز سوار بر خودروی حامل موشک 11- اکسل به نمایش گذاشته شدند.

موشک قاره پیمای جدید به نظر بزرگتراز موشک هواسونگ-15 است که نوامبر سال 2017 آزمایش شد. آزمایش آن موشک در آن برهه موجب اظهار نظر کارشناسان مبنی به در برد کامل بودن قاره آمریکا از سوی موشک هواسونگ-15 شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 16 آذر 1399 بروزرسانی: 16 آذر 1399 گردآورنده: kheimehnews.ir شناسه مطلب: 616

به "نگرانی توکیو از نمایش موشک بالستیک قاره پیمای کره شمالی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نگرانی توکیو از نمایش موشک بالستیک قاره پیمای کره شمالی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید