نصب تابلو هدایت برای کتاب فروشان فقط یاری به یک صنف نیست

به گزارش خیمه نیوز، محمود آموزگار، نائب رئیس اتحادیه ناشران و کتاب فروشان تهران در گفت و گو با خبرنگار خبرنگاران ، درباره الزام شهرداری به نصب تابلو راهنمای ناشران و کتاب فروشان از سوی شورای اسلامی شهر تهران اعلام کرد: موضوع نصب تابلو هدایت برای ناشران و کتاب فروشان از زمان ارائه درخواست اتحادیه به شورای شهر تا تصویب، نزدیک به دو سال طول کشید.

نصب تابلو هدایت برای کتاب فروشان فقط یاری به یک صنف نیست

وی به تصویب این طرح با 14 رای موافق با وجود 18 عضو حاضر در جلسه اضافه نمود: این طرح با اتفاق آراء اعضای شورای شهر به تصویب نرسید؛ در حالی که انتظار می رود اعضای شورای شهر تهران به کارکرد کتاب فروشی ها توجه داشته باشند و کتاب فروشی ها را فقط یک بنگاه مالی نبیند. نصب تابلو هدایت برای کتاب فروشی ها خدمت به یک صنف نیست؛ بلکه خدمت به جامعه شهری است.

آموزگار با بیان این مطلب که کتاب فروشی ها مجاری تنفسی شهر ها هستند، ادامه داد: هر اقدامی برای معرفی کتاب فروشی ها و تسهیل ارتباط آ ن ها با مردم وظیفه اصلی شورای اسلامی شهر تهران، محسوب می گردد.

نائب رئیس اتحادیه ناشران و کتاب فروشان تهران، درباره انتقاد بعضی فعالان حوزه نشر درباره کیفیت تابلو های هدایت از نظر گویای و فاصله منطقی با کتاب فروشی، گفت: تا پیش از مصوبه در یک منطقه تهران، نصب تابلو به صورت پایلوت اجرا شد. شهرداری منطقه 6 طرحی را درباره ویژگی های تابلو تدوین شده و قرار است نظر اتحادیه درباره این طرح اخذ گردد.

وی با بیان این که جزئیات تابلوها باید در آینده مورد بحث و آنالیز قرار گیرد، گفت: آنچه اولویت دارد این است که مسئولان شهری ارائه خدمات به کتاب فروشی ها را به عنوان یک خدمت فرهنگی و یک وطیفه بدانند.

آموزگار، درباره ضرورت نصب تابلو هدایت برای کتاب فروشی هایی که در پاساژ های راسته خیابان انقلاب قرار دارند، بیان نمود: یکی از راه های پیشنهادی برای کتاب فروشی های راسته انقلاب نصب تابلو هدایت رو به روی ورودی بازارچه کتاب است. این تابلو را می تواند شامل اسم و پلاک کتاب فروشی های بازار چه باشد. تابلوی جنبه معرفی، هدایت و اطلاع رسانی را دارد.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 13 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: kheimehnews.ir شناسه مطلب: 417

به "نصب تابلو هدایت برای کتاب فروشان فقط یاری به یک صنف نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نصب تابلو هدایت برای کتاب فروشان فقط یاری به یک صنف نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید