مورینیو: درباره انتخاب منچستریونایتد و تاتنهام اشتباه کردم، راهنمایی رم مأموریتی غیرممکن است

به گزارش خیمه نیوز، سرمربی نو تیم فوتبال رم می گوید فرصت کاری که برای راهنمایی جالوروسی به دست آورد، او را به بازگشت به دنیای مربیگری ترغیب کرد.

مورینیو: درباره انتخاب منچستریونایتد و تاتنهام اشتباه کردم، راهنمایی رم مأموریتی غیرممکن است

به گزارش خبرنگاران، ژوزه مورینیو که ماه گذشته با قراردادی سه ساله به اسم جانشین هموطنش پائولو فونسکا راهنمایی جالوروسی را برعهده گرفت، اعتراف کرد که با قبول این مسئولیت خودش را به چالش بزرگی کشیده است.

مورینیو به نشریه GQ گفت: آنها واقعاً مرا می خواستند. تقریباً همه چیز آنی رخ داد، اینکه من تاتنهام را صبح ترک کردم و رم عصر همان روز با من تماس گرفت. آنها نشان دادند که واقعاً مرا می خواهند و هدف داشتند. از زمانی که قبول کردم مربی رم شوم، بعضی اوقات همان احساسی به من دست می دهد که در دوره قبلی حضورم در ایتالیا داشتم، همان شور ایتالیایی که وقتی پای فوتبال به میان می آید، ایجاد می گردد. این حس پیرامون تیمی مثل رم که 20 سال است جامی نبرده بیشتر هم موج می زند. تیم مالکانی نو دارد که به شیوه ای بسیار متواضعانه پی بردند فصلی تازه در زندگی حرفه ای حیرت آور آنها شروع شده، فصلی که در آن احتیاج بود از یک نفر با تجربه زیاد یاری بگیرند.

وی ادامه داد: بسیار بی ریا و بی پرده با من صحبت کردند و من هم بلافاصله پس از آن دیدار با آنها، احساس کردم شوری که برای مربیگری در فوتبال داشتم در من زنده شد. به همین علت خیلی به پیشنهادشان فکر نکردم چون آنها در همان ابتدا با رویکردشان مرا تحت تأثیر قرار دادند. واقعاً رویکردشان را دوست داشتم.

مورینیو در پاسخ به این سؤال که آیا رویکرد باشگاه واقعاً آنقدر که می گوید در انتخاب مقاصدش برای مربیگری تأثیرگذار است، اشاره ای به دوران کم فروغش در منچستریونایتد و تاتنهام کرد و گفت: گاهی اوقات مرتکب اشتباه می شوم. همواره پروژه های مناسبی را برای کار کردن انتخاب نکرده ام و شاید هم در خصوص مسیری که بعضی پروژه ها پیش رویم قرار دادند، گمراه شدم. یا خودم مرتکب اشتباهاتی شدم یا به شیوه ای غیرصادقانه برای پذیرش کاری که نباید می پذیرفتم گمراه شدم اما در نهایت نتیجه هردوی آنها یکسان بوده است. چیزهایی که می گویم حرف های من نیست، حرف های کسی است که خیلی خیلی از من مهمتر است. او می گوید هر انسانی که هدف و انگیزه دارد، هرگز پیر نمی گردد.

سرمربی رم تأکید کرد: هنوز باور نمی کنم که 30 سال تجربه کار در فوتبال حرفه ای دارم یا اینکه 58 ساله شده ام چون همواره در حال بروز کردن انگیزه هایم بوده ام. اخیراً هم تجربه کاری در پروژه های کاملاً متفاوت با پروژه های ماقبل از آن داشتم. زمانی به منچستریونایتد رفتم که این تیم در دوره گذار بود، اگر نگویم در دوره افت. به تاتنهامی رفتم که تاریخچه ای غنی برای قهرمانی نداشت. حالا به رمی آمده ام که مالکانی نو دارد اما چیزی که باعث شد پیشنهاد این تیم را قبول کنم، احساس همدلی بود که بلافاصله پس از صحبت با مالکان و مدیران این تیم به من دست داد و باعث شد آتش و شور و انگیزه ای که برای این کار دارم، فوراً درونم شعله ور گردد.

مورینیو گفت: در رم یک مأموریت دیگر را ادامه می دهم، یک مأموریت غیرممکن. می گویم غیرممکن چون مردم فقط به یک شیوه به من نگاه می نمایند و در چشمان شان می توان خواند که فقط به یک شیوه مرا مربی موفقی برای این تیم خواهند دانست و آن هم قهرمانی است. همواره می گویم که اگر قرار بود به پرتغال بروم تا مربی بلننسس یا جیل ویسنته شوم و چیزی جز قهرمانی کسب کنم، قطعاً نام چیزی که به دست می آوردم را قهرمان نمی گذاشتم.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 28 تیر 1400 بروزرسانی: 28 تیر 1400 گردآورنده: kheimehnews.ir شناسه مطلب: 1028

به "مورینیو: درباره انتخاب منچستریونایتد و تاتنهام اشتباه کردم، راهنمایی رم مأموریتی غیرممکن است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مورینیو: درباره انتخاب منچستریونایتد و تاتنهام اشتباه کردم، راهنمایی رم مأموریتی غیرممکن است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید