مهاجم ایرانی رکورد دایی را می شکند؟

به گزارش خیمه نیوز، در روز هایی که هواداران فوتبال ایران در جریان بازی های تیم ملی پرتغال آرزو می نمایند تا کریس رونالدو پایش به گلزنی باز نشود تا نتواند رکورد علی دایی را بشکند، سردار آزمون آهسته و پیوسته در راستا رونالدو و دایی پیش می رود.

مهاجم ایرانی رکورد دایی را می شکند؟

مهاجم اول تیم ملی ایران در ادامه درخشش خود در بازی های باشگاهی و ملی، امروز مقابل سوریه نیز یک گل دیگر به تعداد گل های ملی اش اضافه نمود و به عدد 34 رسید. سردار که تقریبا عادت نموده ایم در همه بازی های تیم ملی ایران پایش به گلزنی باز گردد، در مسابقه محبت آمیز با سوریه در دقیقه 38 وقتی دروازه بان حریف ضربه طارمی را برگرداند، در ریباند با یک بغل پای حرفه ای و ساده توپ را به کنج دروازه سوریه فرستاد.

البته سردار آزمون اولین باری نبود که دروازه سوریه را باز می کرد. در جریان تساوی دو بر دو ایران و سوریه در استادیوم آزادی در مقدماتی جام دنیای 2018 آزمون هردوگل ایران را در زمان سرمربیگری کارلوس کی روش به ثمر رساند. آخرین باری که سردار برای تیم ملی گل زده بود، به مهر ماه 99 برمی گشت که تک گل ایران مقابل ازبکستان را در یک بازی تدارکاتی به ثمر رساند.

مهاجم شماره 20 تیم ملی البته در اواسط نیمه دوم جای خود را به کریم انصاری فرد داد تا فرصت بازی و گلزنی به این ستاره باتجربه هم برسد. شاید اگر او تعویض نمی شد باز هم فرصت گلزنی به سردار می رسید، اما دراگان اسکوچیچ ترجیح داد آزمون بیشتر بازی نکند و فرصت گلزنی برای او در بازی های بعدی ایجاد گردد.

با زدن این گل، شمار گل های ملی سردار آزمون به عدد 34 رسید تا این بازیکن برای عبور از علی کریمی در تعداد گل های زده ملی به 4 گل دیگر احتیاج داشته باشد. در حال حاضر بهترین گلزن تاریخ بازی های ملی فوتبال ایران علی دایی است که 109 گل به ثمر رسانده است. بعد از دایی نیز علی کریمی با 38، جواد نکونام با 39 و کریم باقری با 50 گل، بیشترین تعداد گل های ملی را برای ایران به ثمر رسانده اند.

سردار ایرانی که همین چند هفته قبل تولد 26 سالگی خود را جشن گرفت، حالا در تعداد گل های ملی به عدد 34 رسیده و با توجه به سن و سالش راه طولانی ای تا سرانجام فوتبال خود در پیش دارد. بی تردید با روندی که آزمون در پیش گرفته او قطعا در سال های آینده نیز می تواند برای تیم ملی به میدان برود و تعداد گل هایش را بازهم افزایش بدهد.

اهالی فوتبال ایران خوب به یاد دارند که علی دایی در شرایطی 109 بار در رقابت های ملی پایش به گلزنی باز شد که تا 37 سالگی بازی می کرد و حالا سردار آزمون حداقل 10 سال تا رسیدن به رکورد دایی فرصت دارد. مسیری که قطعا در مدت گذشت آن کریس رونالدو هم بازنشسته شده و همین است که اهالی فوتبال ایران را به آینده سردار امیدوار می نماید.

اگرچه تا 109 گل ملی علی دایی و 103 گل کریس رونالدو سردار راه زیادی در پیش دارد، اما امیدوار بودن به آینده او و رسیدنش به رکوردی که در گذشته درباره اش صحبت هم نموده، مساله مهمی است. اینکه رکورد بیشتر گل ملی فوتبال دنیا حتی اگر در آینده ای نزدیک به کریس رونالدو برسد، بازهم به یک ایرانی برگردد و سردار ایران بعد از علی دایی بتواند نامش را در سال های آینده جاودانه کند.

ورزش سه

منبع: فرارو
انتشار: 15 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 15 اردیبهشت 1400 گردآورنده: kheimehnews.ir شناسه مطلب: 906

به "مهاجم ایرانی رکورد دایی را می شکند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مهاجم ایرانی رکورد دایی را می شکند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید