پربازدیدترین معابد چیانگ مای

به گزارش خیمه نیوز، در شهر چیانگ مای (Chiang Mai)، مجسمه‌های بسیاری از شخصیت‌های تایلندی دارد. در این مقاله شما را با پربازدیدترین معابد شهر چیانگ مای آشنا خواهیم کرد. 

پربازدیدترین معابد چیانگ مای

معبد وات چدی لوآنگ (Wat Chedi Luang)، در حدود 600 سال پیش ساخته شده و بزرگترین بنا در تور چیانگ مای برای بازدید می‌باشد. این معبد در ارتفاع 85 متری از سطح زمین قرار گرفته است و دستور ساخت آن مربوط به پادشاه Sean Muang Ma می‌باشد.

معبد وات پرا سینغ (Wat Phra Singh)، مکانی برای دفن پادشاه قبلی بوده و توسط پسر وی ساخته شده بود. در سال 1367 نیز مجسمه بودا Phra را به این معبد منتقل کرده بودند. یکی از اصلی‌ترین جاذبه‌های گردشگری معبد مذکور، Wihan Lai Kham است که ساختار پیچیده‌ای دارد و گردشگران می‌توانند به‌بازدید از پستو‌های تاریخی آن بپردازند.

معبد Wat Phra That Si Chom Thong Worawihan مقدس‌ترین معبد در Chiang Mai است که مندرجاتی از بودا درون آن وجود دارد. این مکان از دو سازه تشکیل شده است که یکی از آن‌ها دو طبقه است و کفپوش‌های چلیپایی دارد و مربوط به قرن پانزدهم می‌باشد.

Wat Pan Tao به‌ معنای افزایش هزار برابری است و در این معبد گردشگران می‌توانند راهبان بومی را مشاهده کنند که لباس‌هایی به رنگ زعفران دارند. این راهبان عصر‌ها سرود‌های هماهنگی را با یکدیگر می‌خوانند. معبد مذکور در قرن چهاردهم ساخته شده است و  یکی از چهار معبدی است که به عنوان مکان اقامت خانواده سلطنتی کاربرد داشته.

معبد Wat Bupparam در بخش خارجی شهری دیوارکشی شده قدیمی قرار دارد و یک سازه بسیار بزرگ را شامل می‌گردد. یکی از ویژگی‌های این معبد نگهداری بزرگترین بودای چوبی موجود در کشور تایلند می‌باشد. این معبد در سال 1497 در زمان سلطنت پادشاه Muang Kaeo ساخته شده.

انتشار: 20 اسفند 1398 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: kheimehnews.ir شناسه مطلب: 38

به "پربازدیدترین معابد چیانگ مای" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پربازدیدترین معابد چیانگ مای"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید