مسئولان باید زیست فناوری را مسئله نخست خود قرار دهند

به گزارش خیمه نیوز، به گزارش خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری، مصطفی قانعی دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهور با بیان اینکه توجه به زیست فناوری در حوزه اقتصاد کلان موضوعی مهم است، گفت: در این حوزه باید با زبان اقتصاد آشنا باشیم و مسئولان باید زیست فناوری را مسئله نخست خود قرار دهند.

مسئولان باید زیست فناوری را مسئله نخست خود قرار دهند

قانعی ادامه داد: برای انجام کارهای عظیم در حوزه زیست فناوری باید به بلوغ برسیم. در موضوعات مهمی مثل غذا و امنیت غذایی که وابسته به دانش زیستی است، وارد کننده هستیم.

وی اضافه کرد: البته اقداماتی برای برطرف آن اجرا شده است و ما در این حوزه فراخوان هایی برای توسعه فعالیت شرکت های فناور و خلاق منتشر کردیم.

دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری اضافه کرد: در حال حاضر در حوزه زیست فناوری دریا هم فعالیت های اثرگذاری در حال اجرا است. همچنین در 3 سال اخیر که فعالیت های حوزه واکسن به بخش دانش بنیان و خصوصی واگذار شد، اقدامات مناسبی انجام شد که راه گشا بود.

قانعی با اشاره به راه اندازی شتابدهنده های زیست فناوری در معاونت علمی و فناوری گفت: یک صندوق حمایتی به مبلغ 90 میلیارد تومان نیز راه اندازی شد. برای توسعه فعالیت های شتابدهنده و صندوق احتیاج به مدیریتی مناسب داریم.

به گفته وی، ایران این قدرت تبدیل زیست فناوری به دیپلماسی را دارد. کاهش واردات باید دغدغه مسئولان باشد که توجه به نوآوری و فناوری یک راهکار آن است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 5 اسفند 1399 بروزرسانی: 5 اسفند 1399 گردآورنده: kheimehnews.ir شناسه مطلب: 767

به "مسئولان باید زیست فناوری را مسئله نخست خود قرار دهند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مسئولان باید زیست فناوری را مسئله نخست خود قرار دهند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید