محققان به فناوری تازه ای برای تشخیص روحیه افراد از روی پوست شان دست یافتند

به گزارش خیمه نیوز، یک تیم تحقیقاتی بین المللی روشی نوآورانه برای تفسیر حالات روحی افراد ابداع نموده اند که می تواند سیگنال های الکتریکی را از روی پوست بخواند.

محققان به فناوری تازه ای برای تشخیص روحیه افراد از روی پوست شان دست یافتند

به گزارش خبرنگار فناوری خیمه نیوز، محققان سوئدی و انگلیسی فناوری ای را اختراع کردند که سیگنال های الکتریکی را از روی پوست اندازه می گیرد و می تواند میزان استرس کاربر را تخمین بزند و با این کار به عملکرد ورزشی او یاری کند و به کاربر امکان دهد که احساسات خود را پیگیری کند.

این گروه تحقیقاتی از یک ابزار حسگر پوشیدنی فیلیپس استفاده کردند که روی مچ دست قرار می گیرد و شامل یک شتاب سنج برای اندازه گیری حرکت است. اطلاعات به دست آمده از این ابزار را به صورت بی درنگ (آن واحد) و به شکل گرافیک مارپیچ رنگی روی تلفن هوشمند کاربر به نمایش درمی آید و آن را ذخیره می نماید تا کاربر بتواند آن را ببیند و در خصوص حالت روحی خود اطلاعات بیشتری کسب کند.

این ابزار میزان تعرق فرد را از روی پوستش اندازه می گیرد و نشانگر های احساسی و فیزیکی ای در آن تعبیه شده است که از آن ها در فناوری هایی مثل دروغ سنج استفاده می گردد. این ابزار همچنین سیستم دیداری با عنوان سلامت عاطفی دارد که توسط متخصصان تعامل انسان و کامپیوتر توسعه یافته است که اطلاعات استخراج شده از حسگر روی پوست را می گیرد و آن را به صورت تصاویر جالب در تلفن های هوشمند درمی آورد.

محققان می گویند: بدن ما سیگنال های وسیعی را فراوری می نماید که تمامی آن ها قابل اندازه گیری هستند. در طی سال های اخیر، دستگاه های مفید بسیاری مانند مانیتور ضربان قلب برای ورزش طراحی شده اند که می توانند این سیگنال ها را اندازه گیری نمایند که ما آن ها را بیودیتا یا داده های زیستی می نامیم. با این حال، هنوز دستگاهی ساخته نشده که بتواند داده های زیستی دیگری مانند سطح پوست یا سطح تعریق را اندازه بگیرد. درک این نوع داده های زیستی آسان نیست. مردم با این نوع اطلاعات ناآشنا هستند و هنوز تعیین نیست که چقدر می توانند با اینطور دستگاه ها تعامل نمایند.

به گفته محققان، این پژوهش، بینش جدیدی را برای طراحان فناوری های پوشیدنی در حال ظهور و به ویژه دستگاه های پوشیدنی مبتنی بر داده های زیستی به وجود آورده است. این ابزار به کاربران یاری می نماید تا واکنش های بدنی خود را بهتر درک نمایند و با توجه به آن به ورزش خود ادامه دهند و بهره وری خود را بالا ببرند و به رفاه و سلامتی خود بیشتر بها بدهند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 11 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: kheimehnews.ir شناسه مطلب: 350

به "محققان به فناوری تازه ای برای تشخیص روحیه افراد از روی پوست شان دست یافتند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محققان به فناوری تازه ای برای تشخیص روحیه افراد از روی پوست شان دست یافتند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید