عکس ، ظاهر عجیب تمساحی که رنگ رنگدانه را ندیده است!

به گزارش خیمه نیوز، تمساح ها برای اولین بار در دوره ائوسن، حدود 56 میلیون سال پیش، ظاهر شدند؛ آنها خزندگانی هستند که از نظر علمی به عنوان کروکودیل طبقه بندی می شوند.

عکس ، ظاهر عجیب تمساحی که رنگ رنگدانه را ندیده است!

شاید تعجب برانگیز باشد اما کروکودیل ها نزدیک ترین بستگان پرندگان هستند؛ اجداد آنها متعلق به Archosauria یا Archosaurs هستند که در دوره زمین شناسی تریاس 200 میلیون سال پیش شکوفا شدند.

مردم گاهی اوقات اصطلاحات تمساح و کروکودیل را به جای یکدیگر به کار می برند، اما این دو گونه تفاوت های مشخصی با هم دارند. گونه نادری از کروکودیل ها، تمساح های سفید هستند.

تمساح های سفید به آلبینیسم مبتلا هستند، یک ناهنجاری مادرزادی، که در نتیجه فقدان کامل رنگدانه تیره به نام ملانین ایجاد می گردد. با این حال، تمساح های مبتلا به این بیماری کاملا سفید نیستند و رنگ زرد کمرنگی دارند.

لوسیسم نیز یکی دیگر از بیماری هایی است که رنگ تمساح را تغییر می دهد، این بیماری با کاهش رنگ تمام انواع رنگدانه های پوست، نه فقط ملانین، ایجاد می گردد. لوسیسم جزئی، که به عنوان اثر pied یا piebald شناخته می گردد، لکه های سفید بدون رنگ و نامنظمی را روی رنگ طبیعی پوست حیوان ایجاد می نماید.

ملانین یک رنگدانه یا رنگ آمیزی پوست است که از اشعه ماوراء بنفش (فرابنفش) که مسئول تشکیل تومورهای بدخیم یا سرطان پوست است، محافظت می نماید. ملانین رنگ نور عبوری را تغییر می دهد و تقریباً تمام انرژی مضر را جذب می نماید و آن را به صورت گرما پخش می نماید.

تفاوت دیگری که آلبینو را از حیوانات لوسیتیک متمایز می نماید رنگ چشم است. به علت عدم وجود ملانین، آلبینوها به علت رگ های خونی زیرین که به وسیله عنبیه نشان داده می شوند، چشم های قرمز دارند. بینایی آنها مختل شده است و آنها فاقد قدرت بینایی یا تیزبینی برای حل جزئیات دقیق هستند. اما بیشتر حیوانات لوسیتیک رنگ چشم طبیعی دارند و بینایی آنها تحت تأثیر لوسیسم آنها قرار نمی گیرد.

متن کامل این گزارش را اینجا بخوانید.

227227

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 2 بهمن 1401 بروزرسانی: 2 بهمن 1401 گردآورنده: kheimehnews.ir شناسه مطلب: 1506

به "عکس ، ظاهر عجیب تمساحی که رنگ رنگدانه را ندیده است!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عکس ، ظاهر عجیب تمساحی که رنگ رنگدانه را ندیده است!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید