علی اف در ملاقات با امیرعبداللهیان: با دخالت کشورهای خارجی در مسائل منطقه ای مخالفیم، عکس

به گزارش خیمه نیوز، در ملاقات وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و رئیس جمهوری آذربایجان توسعه مناسبات دو کشور و تحولات منطقه ای مورد آنالیز و گفتگو نهاده شد.

علی اف در ملاقات با امیرعبداللهیان: با دخالت کشورهای خارجی در مسائل منطقه ای مخالفیم، عکس

به گزارش خبرنگاران، در این ملاقات که عصر امروز (چهارشنبه) صورت گرفت، امیرعبداللهیان اراده مقامات عالی دو کشور مبنی بر توسعه روابط دو جانبه و اشتراکات منحصر به فرد جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان را مورد تاکید قرار داده و گفت روابط دو کشور فصل نوی را شروع نموده است و این امر آثار مثبتی برای دو کشور خواهد داشت. ما آماده نهایی کردن تمام پروژه های قبلی و بنیان توافقات نو میان دو کشور هستیم.

وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به حضور جمهوری اسلامی ایران در ترتیبات موسوم به 3+3، این گونه همکاری ها را به نفع تحکیم صلح و ثبات در منطقه توصیف و تاکید نمود نیروهای فرامنطقه ای حق دخالت در مسائل منطقه را ندارند و کشورهای منطقه، خود می توانند مسائل آن را حل نمایند.

در این ملاقات الهام علی اف، رئیس جمهوری آذربایجان بر اهمیت روابط دو کشور همسایه و مسلمان اشاره نمود و اضافه نمود: مایلیم این روابط را در همه زمینه های سیاسی، مالی و فرهنگی توسعه دهیم. پروژه های مهم بین دو کشور بایستی نهایی شوند.

الهام علیف تاکید نمود که مسائل منطقه ای بایستی به وسیله کشورهای منطقه ای حل و فصل گردد و ما با دخالت کشورهای خارج از منطقه در مسائل منطقه ای مخالف هستیم. ما اتصالات منطقه ای را برای همه کشورهای منطقه مفید می دانیم.

رئیس جمهور آذربایجان ملاقات اخیر خویش با دکتر رئیسی، رئیس جمهوری اسلامی ایران در عشق آباد در حاشیه اجلاس سران کشورهای عضو اکو را یادآور شد و آن را مثمربخش خواند.

311311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 12 بهمن 1400 بروزرسانی: 12 بهمن 1400 گردآورنده: kheimehnews.ir شناسه مطلب: 1252

به "علی اف در ملاقات با امیرعبداللهیان: با دخالت کشورهای خارجی در مسائل منطقه ای مخالفیم، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "علی اف در ملاقات با امیرعبداللهیان: با دخالت کشورهای خارجی در مسائل منطقه ای مخالفیم، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید