راهنمای چیدمان و طراحی دکوراسیون داخلی اتاق خواب

به گزارش خیمه نیوز، در این مطلب نمونه های زیبایی از دکوراسیون داخلی اتاق خواب را در قالب عکس جمع آوری نموده ایم تا همراه با توضیحات مختصری که درباره این موضوع ارائه می کنیم، توانسته باشیم اطلاعات مفیدی را در اختیار شما عزیزان قرار داده باشیم. در طراحی دکوراسیون اتاق خواب یک سری از عناصر از اهمیت بسیار زیادی برخوردار هستند. پرده ها، روتختی ها و کفپوش هایی چون موکت یا فرش از عناصر نرم و لطیف اتاق خواب هستند. نخستین چیزی که به آدمی در اتاق خواب احساس ایمنی می بخشد دیدن و یا دست زدن به پارچه های نرم و لطیف است. بافته ها و پارچه های گوناگون، حس های متفاوت را می آفریند و در نگاه آدمی به شیوه ایی دیگرگون جلوه و نمود پیدا می نمایند. بعد از پارچه ها مبلمان در دکوراسیون داخلی اتاق خواب اهمیت بسیار زیادی دارند. مهم ترین عنصر مبلمان اتاق هم بدون شک تخت خواب است. تخت خواب همواره اولین چیزی است که هنگام قدم گذاشتن درون اتاق آنرا می بینیم. معمولا تخت خواب ها نقطه کانونی هر اتاق خوابی هستند. همانطور که می دانید امروزه به دلیل تغییر شرایط زندگی و کمبود فضا در منازل مسکونی طراحی دکوراسیون اتاق خوابهای مناسب اهمیت بسیار زیادی پیدا نموده است چرا که از اتاق خواب باید برای مصارف دیگر بغیر از خوابیدن و استراحت کردن نیز استفاده کرد. برای مثال در دکوراسیون داخلی اتاق خواب باید حتی الامکان از مبل های تخت خوابشو بهره ببرید تا علاوه بر داشتن فضایی برای خواب، از آن برای نشستن، مطالعه، تلویزیون نگاه کردن و کار کردن با با دستگاه های الکترونیکی نیز بهره ببرید. به همین دلیل در طراحی اتاق خواب مهم ترین نکته، نمایشی است که عناصر نرم اتاق خواب یعنی رو تختی ها و بالش ها می دهند. این عناصر در برخی مواقع حتی از خود تاج تخت و فرم تخت مهم تر هستند.

راهنمای چیدمان و طراحی دکوراسیون داخلی اتاق خواب

جهت دریافت مشاوره خدمات اندازه کاتالوگ در فتوشاپ از بهترین و مجربترین طراحان کشور همراه ما باشید. از طراحی تا چاپ کاتالوگ های تبلیغاتی حرفه ای را با بهترین قیمت از ما بخواهید.

این روزها مد شده که در دیزاین اتاق خواب از کفپوش های سرامیک و سنگ، چوب و یا لمینیت برای اتاق خواب ها استفاده می گردد. البته با همه خوبی هایی که این کفپوش ها دارند استفاده از موکت ها و کفپوش ها نرم همچنان در بین عده بسیار زیادی از مردم محبوبیت بیشتر دارند چرا که می خواهند هنگامی که به اتاق خواب پا می گذارند پای خود را بروی کفپوشی گرم و نرم احساس نمایند تا بروی کفپوش های اغلب سرد و محکم. یکی دیگر از مواردی که در تزیین و چیدمان دکوراسیون داخلی اتاق خواب تاثیر بسیار زیادی می گذارد نحوه چیدمان و دکوراسیون کلی خانه است. برای مثال، اتاق خواب های خانه های قدیمی ممکن است کمی نامتناسب باشند و اتاق خواب های خانه های جدید کوچک و تنگ. بنابراین همین موضوع ممکن است کار تزیین اتاق خواب را برای شما کمی سخت کند. مهم ترین نکته در تزیین اتاق خواب معین مکانی برای مناسب برای قرار دادند تخت خواب است تا ازلحاظ نور وگرما، صدا و حفظ حریم شخصی موقعیتی خوب و مناسب داشته باشد. اگر اتاقی پر از سروصدا و چسبیده به اتاق خواب شما وجود دارد، تخت خواب خود را با فاصله از دیوار و یا در وسط اتاق قرار دهید. به تابش نور خورشید از پنجره اتاق نیز دقت کنید تا مناسب با شرایط خواب و استراحت تان باشد.

منبع: اتاق
انتشار: 11 آبان 1399 بروزرسانی: 7 اردیبهشت 1400 گردآورنده: kheimehnews.ir شناسه مطلب: 538

به "راهنمای چیدمان و طراحی دکوراسیون داخلی اتاق خواب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهنمای چیدمان و طراحی دکوراسیون داخلی اتاق خواب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید