دوره پنجم کارآموزی آموزشگاه همراه اول شروع شد

به گزارش خیمه نیوز، به گزارش خبرنگاران به نقل از اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، آیین افتتاحیه پنجمین دوره کارآموزی سازمانی همراه اول، صبح روز گذشته 8 آبان 1401، با حضور حمید بهروزی قائم مقام مدیرعامل همراه اول، جعفر بلوک آذری معاون توسعه سازمان و سرمایه انسانی، علی اکبر حکمتی کیا مدیر آموزشگاه همراه و برگزیدگان نهایی از میان متقاضیان این دوره در آمفی تئاتر ساختمان ستاره ونک تهران برگزار گردید.

دوره پنجم کارآموزی آموزشگاه همراه اول شروع شد

توسعه پلتفرم های دیجیتال با تکیه بر ظرفیت های دانش بنیان

حمید بهروزی، قائم مقام مدیرعامل همراه اول در این مراسم ضمن تشریح جایگاه همراه اول در بازار رقابتی اظهار کرد: اپراتور اول تلفن همراه کشور به عنوان بزرگترین اپراتور تلفن همراه غرب آسیا، اکنون سهم غالب بازار ارتباطی کشور و بعلاوه سهم درآمدی را در اختیار دارد.

وی اضافه کرد: اپراتور اول تلفن همراه بیش از 29 هزار سایت ارتباطی مبتنی بر نسل های نوین فناوری، بیش از 100 میلیون سیمکارت واگذار شده و بعلاوه بیش از 76 میلیون مشترک فعال دارد.

قائم مقام همراه اول در ادامه از ماموریت های مرکز تحقیق و توسعه این اپراتور گفت و ادامه داد: این مرکز با هدف توانمندسازی اپراتور با تکیه بر ظرفیت های دانش بنیان موجود در کشور شکل گرفت و راه اندازی شد که مأموریت هایی نظیر توسعه و تأمین نیازهای سخت افزاری و نرم افزاری اپراتور را برعهده دارد.

بهروزی شرایط و جایگاه کنونی اپراتور اول تلفن همراه را مرهون تکیه بر این ظرفیت ها دانست و توضیح داد: به عنوان مثال همراه اول در زمینه توسعه سرویس های دیجیتال پیشتاز است و تمامی پلتفرم های پیشرفته نظیر شاد، حاصل کوشش نخبگان و متخصصان داخلی و افرادی همانند شماست.

توانمندسازی زیست بوم دیجیتال با ظرفیت جوانان نخبه

بلوک آذری، معاون توسعه سازمان و سرمایه انسانی همراه اول نیز در ادامه این مراسم ضمن تشریح ساختار سازمانی این اپراتور به برگزیدگان دوره تازه کارآموزی سازمانی، ماموریت ها و اهداف اپراتور اول ارتباطی کشور، ساختار شرکت های تابعه این اپراتور و پروژه های مهم در دست انجام آن، اظهار کرد: براساس برنامه راهبرد پنج ساله، منظره همراه اول تبدیل شدن به یکی از رهبران بازار ICT منطقه با ارائه خدمات و راهکارهای هوشمند با هدف توانمندسازی زیست بوم دیجیتال است.

معاون توسعه سازمان و سرمایه انسانی همراه اول ادامه داد: اپراتورهای ارتباطی به این نتیجه رسیده اند که باید از ارائه سرویس های پایه یا اصطلاحا خام فروشی فاصله بگیرند؛ بر این اساس همراه اول طی سالیان اخیر با تمرکز بر رویکرد دیجیتال، سرویس ها و پلتفرم های دیجیتال متعددی را توسعه داده که بسیاری از آنها به اصرار طرف مقابل (شرکت های متقاضی دریافت سرویس های نوین و هوشمند از همراه اول) بوده است.

وی با تأکید بر مشی همراه اول بر توانمندسازی زیست بوم دیجیتال کشور، گفت: لازمه ادامه این مسیر و توانمندسازی آن، استفاده از ظرفیت نخبگانی و جوانان صاحب ایده است که تعداد بسیاری از آنان اکنون در سکوهای دیجیتالی پیشرفته در این اپراتور مشغول فعالیت هستند.

جذب میانه 50 درصد کارآموزان به وسیله همراه اول

حکمتی کیا، مدیر آموزشگاه همراه اول هم در بیان ظرفیت سازی صورت گرفته به وسیله کارآموزی برای اپراتور اول ارتباطی اظهار کرد: ما از ابتدای سال 1400 فعالیت مان را به صورت رسمی شروع کردیم و طی برگزاری چهار دوره کارآموزی، توانستیم 310 فارغ التحصیل و نخبه دانشگاهی را (با احتساب 65 نفر دوره پنجم) در قالب کارآموز جذب کنیم.

مدیر آموزشگاه همراه اول اضافه کرد: برای دوره کنونی (پنجم) کارآموزی آموزشگاه همراه از میان بیش از 550 درخواست ارسالی برای 105 موقعیت شغلی در شرکت اصلی و شرکت های تابعه، نهایتا پس از 400 مصاحبه، 65 نفر منتخب شدند و به دوره کارآموزی چهار ماهه سازمانی راه یافتند.

وی اذعان کرد: طی برگزاری دوره های اول تا چهارم کارآموزی آموزشگاه همراه، به طور میانه 50 درصد کارآموزان جذب خانواده بزرگ همراه اول شدند و به یاری منتورها و تسهیلگرانی که مسیر کارآموزی را با آنان طی کردند، اکنون جزو نیروهای فعال و ارزشمند شرکت هستند.

لازم به ذکر است منتخبان این دوره در طول فرایند آموزش با یاری مربیان متخصص، به صورت حرفه ای با بازارکار و موقعیت مربوطه شغلی آشنا شده و پس از گذراندن آموزش های موردنیاز، حتی امکان ادامه همکاری بلندمدت برای آنان نیز در صورت توافق هر دو طرف فراهم است.

کارآموزی سازمانی یا Internship مدلی فراگیر برای شناسایی، ارزیابی، جذب، آموزش و اجتماعی سازی کارکنان تازهالورود به سازمان هاست. این مدل به عنوان الگویی کارآمد سالیان طولانی است که در بیشتر شرکت های معتبر بین المللی پیاده سازی می گردد و علاوه بر یاری به سازمان ها برای یافتن نیروی انسانی با انگیزه و توانمند، مسیر بسیار مناسبی را نیز برای کارجویان فراهم نموده که بتوانند نقشه راه شغلی خود را بر اساس الگویی مبتنی بر آموزش و شایستگی شروع نمایند.

آموزشگاه همراه با مأموریت تربیت، توسعه و توانمندسازی نیروی انسانی در زیست بوم دیجیتال شکل گرفته است و به پشتوانه دانش و توسعه شرکت های بزرگی مانند همراه اول می کوشد نیازهای آموزشی، عمومی، تخصصی و فاصله مهارتی میان تحصیلات دانشگاهی و فضای کار را با طراحی و اجرای دوره های آموزشی و کارآموزی سازمانی پوشش دهد.

بعلاوه همراه اول به عنوان لوکوموتیو پرقدرت مسیر حرکتی ایران دیجیتال، سالهاست که با سرمایه گذاری بر روی تجهیزات و سرمایه های بومی، درصدد است تا هر چه زودتر منظره تبدیل شدن به یکی از رهبران بازار ICT منطقه با ارائه خدمات و راهکارهای هوشمند با هدف توانمند سازی زیست بوم دیجیتال را محقق سازد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 9 آبان 1401 بروزرسانی: 9 آبان 1401 گردآورنده: kheimehnews.ir شناسه مطلب: 1467

به "دوره پنجم کارآموزی آموزشگاه همراه اول شروع شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دوره پنجم کارآموزی آموزشگاه همراه اول شروع شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید