دستگیری 5 شکارچی غیرمجاز در شهرستان زیرکوه

به گزارش خیمه نیوز، خبرنگاران/خراسان جنوبی رئیس نمایندگی حفاظت محیط زیست زیرکوه از دستگیری 5 نفر متحلف شکار و صید طی عملیات تعقیب و گریز 24 ساعته در منطقه حفاظت شده شاسکوه اطلاع داد.

دستگیری 5 شکارچی غیرمجاز در شهرستان زیرکوه

امیر صادقی، امروز شنبه 30 فروردین در جمع خیمه نیوز گفت: با اطلاع از وقوع شکار غیرمجاز در منطقه حفاظت شده شاسکوه، بلافاصله محیط بانان به محل مورد نظر اعزام شدند.

به گزارش خیمه نیوز، وی اضافه کرد: ماموران یگان حفاظت محیط زیست شهرستان با تحت پوشش قراردادن و حضور 24 ساعت مستمر در منطقه، پیروز به شناسایی متخلفان شکار و صید و کشف لاشه یک راس کل وحشی به همراه تعداد هشت عدد فشنگ و یک دستگاه دوربین چشمی شدند.

رئیس نمایندگی حفاظت محیط زیست زیرکوه اعلام کرد: با اخذ مجوز قانونی از مراجع قضایی، بازرسی از منزل یکی از متخلفین دستگیر شده انجام شد که محیط بانان پیروز به کشف مقادیری گوشت متعلق به شکار یک راس کل وحشی دیگر و 60 عدد فشنگ توسط این متخلفان شدند.

صادقی گفت: در این رابطه پنج نفر متخلف شکار و صید دستگیر و برای رسیدگی قانونی تحویل مراجع قضایی شهرستان شد و دو خودرو از آنها توقیف شد.

وی یادآور شد: براساس آخرین نرخ بهای جانوران وحشی به لحاظ مطالبه ضرر و زیان وارده به محیط زیست، جریمه قابل پرداخت از بابت صید و شکار غیرمجاز هر راس کل وحشی معادل دویست و پنجاه میلیون ریال معین شده است که با توجه به شکار دوراس کل وحشی مبلغ 500 میلیون ریال از متهمین اخذ خواهد شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 23 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: kheimehnews.ir شناسه مطلب: 285

به "دستگیری 5 شکارچی غیرمجاز در شهرستان زیرکوه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستگیری 5 شکارچی غیرمجاز در شهرستان زیرکوه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید