حضور در تیم ملی دوچرخه سواری پولی شد؟

به گزارش خیمه نیوز، تهران (پانا) - سخنگوی فدراسیون دوچرخه سواری نسبت به نقدها در خصوص نفرات دعوت شده به اردوی تیم ملی و گرفتن پول از رکابزنان برای انجام تست ورود به تیم ملی توضیحاتی ارائه داد.

حضور در تیم ملی دوچرخه سواری پولی شد؟

به گزارش ایسنا، محمود وفایی، سخنگوی فدراسیون دوچرخه سواری در گفت وگو با ایسنا درباره انتقاد دوچرخه سواران نسبت به دعوت تنها هفت نفر به اردوی تیم ملی بزرگسالان جاده و اینکه 10 نفر اول رنکینگ دعوت نشده اند، توضیح داد: چه کسی گفته که قرار بوده 10 نفر اول رنکینگ را دعوت کنیم؟ وقتی سقف اعزام ما به رویدادها سه نفر است چرا باید 10 نفر را به اردو دعوت کنیم؟ اگر کسی این اعتراض را دارد که فرد پشت سر او در رنکینگ، به اردو دعوت شده به ما اعلام کند و اگر چنین اتفاقی افتاده باشد، او را به اردو دعوت خواهیم کرد ولی اینکه بگوید نفر ششم بوده اما پنج نفر اول به اردو دعوت شده اند منطقی نیست. ما نفر ضعیف تری دعوت نکردیم و نگفته ایم که 10 نفر اول رنکینگ دعوت می شوند.

او ادامه داد: البته باید این را در نظر بگیریم که رنکینگ ما به بلوغ کافی نرسیده است و از این رو شاید تعداد کمی از ورزشکاران خوب که به دلایل مصدومیت یا موارد دیگر نتوانستند عملکرد خودشان را داشته باشند و در این اردو دعوت نشده اند، دعوت شوند تا از آنها تست گرفته و شرایطشان بررسی گردد. این کار با توجه ضرورت، شاید اتفاق بیفتد. ما واقعا فرصت کمی داریم و اصلا فکر نمی کردیم که قهرمانی آسیا در اسفند برگزار گردد و کلا برنامه های تدارکاتی تیم ملی تغییر کرد.

وفایی در خصوص اینکه دوچرخه سواران در مکانیزم شانس مجدد برای ورود به اردوی تیم ملی باید مبلغ 500 هزار تومان بابت بررسی تست ها در هر مرحله پرداخت نمایند و در فضای مجازی این بحث عنوان شده که ورود به تیم ملی پولی شده است، تاکید نمود: فدراسیون هنوز به صورت رسمی چیزی در خصوص سازوکار تست ها اعلام نکرده است و تنها مطلبی که از سوی فدراسیون اعلام می گردد، رسمیت دارد. قرار است اصلاحی در ساز و کار تست ها ایجاد کنیم و سپس آن را به طور رسمی اعلام کنیم. ساز و کار گرفتن تست ها به فدراسیون مربوط می گردد و برنامه ای هم برای گرفتن هزینه نداریم.

او در خصوص نام علیرضا حقی در بین اعضای کادرفنی اردوی تیم ملی دوچرخه سواری استقامت در قشم گفت: اردوی نیمه استقامت در رشت برگزار می گردد و حقی در خواست کرد ابتدا با آنها تمرین کند سپس به اردوی تیم ملی در قشم اضافه می گردد و در این مدت زینلی مربی تیم ملی با ملی پوشان است.

سخنگوی فدراسیون درباره علت غیبت بعضی اعضای کمیته فنی در جلسه تاکید نمود: مجید ناصری ایران نیست، آقایان چایچی، روزبهانه و میزبانی اعلام کردند به علت کاری که برایشان پیش آمده و مسائل شخصی نمی توانند شرکت نمایند اما بقیه اعضا حضور داشتند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 24 دی 1400 بروزرسانی: 24 دی 1400 گردآورنده: kheimehnews.ir شناسه مطلب: 1233

به "حضور در تیم ملی دوچرخه سواری پولی شد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حضور در تیم ملی دوچرخه سواری پولی شد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید